NAUJIENOS

Visos kategorijos
Įmonių grupės „Vikonda“ komanda (iš kairės) Tomas Želionis, Gintas Jonaitis, Tomas Motiejaitis, profesionalus bėgikas šėtiškis Aurimas Skinulis, Simas Grincevičius, Simonas Kviedaraitis ir Ignas Adomaitis.   / Renginio dalyvių nuotr.

Medininkų bėgime nuskambėjo ir Kėdainių miesto vardas

Justina ŠVEIKYTĖ - 11:58 Liepos 29d. 2019

Sekmadienį bėgimo entuziastai iš visos Lietuvos rinkosi Medininkuose (Vilniaus r.), kur vyko seniausias ir masiškiausias šalyje, jau 28-asis estafetinis bėgimas „Medininkai–Vilnius“.

Bendras šių varžybų distancijos ilgis – 34 km, o trasa yra sudaryta iš 7 estafetinio bėgimo etapų, kurių kiekvieno ilgis – apie 5 km.

Pirmąsyk sulaukiau kvietimo prisijungti prie kėdainiečių komandos. Atsisakyti negalėjau: ilgą laiką turėjau svajonę šiame estafetiniame bėgime pagaliau sudalyvauti su komanda iš Kėdainių. A. Skinulis

Per viduriuką

Ne vien Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pereinamoji taurė ir prizai sekmadienį vedė sportininkus į priekį.

Svarbesnė simbolinė renginio idėja – pagerbti Medininkų žudynių aukas.

Dvidešimt aštuntajame bėgime startavo 64 komandos, tarp kurių – ir „Vikondos“ įmonių grupės darbuotojų septyniukė, bendroje įskaitoje užėmusi 35-ąją vietą.

Kėdainiečių komandai atstovavo pirmąsyk

Į pirmąjį estafetinio bėgimo „Medininkai–Vilnius“ ruožą leidosi „Vikondos“ komandos vėliavnešiu tapęs profesionalus bėgikas, dukart Kauno maratono nugalėtojas šėtiškis Aurimas Skinulis.

Tarp visų 64 pirmojo etapo bėgikų A. Skinulis finišavo trečiasis, savąją 5 km atkarpą įveikęs per 15:41 min.

Ne ką nors aplenkti, bet tai, kad stengėmės vienas dėl kito ne šiaip sau, tam, kad ir patys prisidėtume prie tų žmonių, kurie paaukojo save Lietuvai, ir jų šeimų atminties puoselėjimo. T. Želionis

„Medininkų bėgime per visą savo karjerą dalyvavau daugelį kartų – skirtingais formatais, įvairiose komandose. Vis dėlto šįmet pirmąsyk sulaukiau kvietimo prisijungti prie kėdainiečių komandos. Atsisakyti negalėjau: : ilgą laiką turėjau svajonę šiame estafetiniame bėgime pagaliau sudalyvauti su komanda iš Kėdainių. Už gimtąjį kraštą bėgti yra smagiausia – nepaisant to, kad šiame bėgime rezultatas ne tiek aktualus, kiek reikšmingas yra paties renginio principas“, – „Rinkos aikštei“ vis dar kupinas emocijų pasakojo A. Skinulis.

Į pirmąjį estafetinio bėgimo „Medininkai–Vilnius“ ruožą leidosi „Vikondos“ septyniukės vėliavnešiu tapęs profesionalus bėgikas, dukart Kauno maratono nugalėtojas šėtiškis Aurimas Skinulis./Roko Lukoševičiaus nuotr.Karštis ir įkalnės – vardan komandos

Ilgų nuotolių bėgikas tvirtina, jog sekmadienį bėgikams teko įveikti ne vien alinantį 30°C karštį ar vietomis itin kalvotą trasą, bet ir patį save vardan komandos draugų.

„Bėgimas, iš esmės, yra individualus sportas... estafetiniame bėgime „Medininkai–Vilnius“ tampantis tikrų tikriausiu komandiniu. Tu supranti, kad privalai pasirodyti kuo geriau pirmiausia ne dėl savęs, bet dėl savo komandos, stengiesi palikti keletą minučių rezervo komandos draugams, kurie estafetės lazdelę perims iš tavęs“, – kalbėjo atletas.

Užgimstanti prasminga tradicija?

Priešingai negu A. Skinulis, šeši likę „Vikondos“ komandos nariai tradiciniame Medininkų bėgime dalyvavo pirmąjį kartą.

„Komandoje tvyrojo labai pakili nuotaika. Nė vienas nesakė, kad šiame bėgime tikrai nebedalyvaus. Kuomet susigulės emocijos, o tam reikia laiko, taps dar kalbesni, – šyptelėjo A. Skinulis. – Aš, kaip kėdainietis, labai viliuosi, kad mano gimtasis kraštas prisijaukins tradiciją kasmet turėti savo komandą šiame renginyje. Kuomet įveikėme distanciją, vyrukams pasiūliau prieš kitų metų varžybas pasitreniruoti, daugiau padirbėti ties komandos formavimu. Matysim. Jeigu atgarsiai bus teigiami, galėsime apie tai pagalvoti ir rimčiau. Gal jau ir rinktinę teks burti, atranką į ją vykdyti... O jeigu rimtai, juk galima statyti ne vieną, bet kelias komandas klubo, organizacijos, darbovietės. Gali susiburti ir sportuojantys kaimynai. Dalyvauti galima visiems, o 5 kilometrus, manau, žmogui išbėgti nėra itin sudėtinga.“

Idėja kaip mat sulaukė palaikymo

Idėjos kilniam tikslui suburti įmonių grupės „Vikonda“ komandą autorius – koncerno Komunikacijos ir marketingo direktorius Tomas Želionis.

„Visi septyni komandos nariai – ir „Vikondos“ koncerno dalis, ir šios komandos garbę gynę buvę ar esami kėdainiečiai, ilgai nesvarstę sutiko priimti iššūkį. Pirmam etape A. Skinulis atbėgo trečias – jo rezultatas nerealus. Kėdainių konservų fabriko Marketingo vadovas Tomas Motiejaitis po ilgos pertraukos pasiekė savo asmeninį rekordą. Vieniems sekėsi geriau, kitiems – ne taip puikiai, bet vieni kitiems laimėjome papildomų minučių, o jeigu prieš tai bėgosi prasčiau – „atlošėme“ geresnę vietą. Kaip bepažvelgsi, kad ir rikiuojamės viduriuke – aplenkėme 200 kitų bėgikų“, – džiaugėsi T. Želionis.

Šis bėgimas Medininkų žudynių aukoms pagerbti – kasmetinis, tradicinis, jau dvidešimt aštuntasis. www.lrytas.lt/ V.Ščiavinsko nuotr.Neleidžia nugrimzti užmarštin

Vis dėlto, anot T. Želionio, estafetinio bėgimo 7x5 km tikrasis žavesys yra ne aplenkti  kuo daugiau varžovų, tačiau kur kas gražesnė idėja galvoje.

„Noriu pasakyti tai, kad ne galutinis rezultatas svarbus. Ne ką nors aplenkti, bet tai, kad stengėmės vienas dėl kito ne šiaip sau, tam, kad ir patys prisidėtume prie tų žmonių, kurie paaukojo save Lietuvai, ir jų šeimų atminties puoselėjimo. Tam, kad drauge su šimtais kitų žmonių prisimintume skaudų įvykį, kuris sukrėtė Lietuvą, ir bėgimas „Medininkai–Vilnius“ – vienas iš būdų puoselėti šią svarbią atmintį“, – įsitikinęs „Vikondos“ įmonių grupės darbuotojų ir kėdainiečių komandos iniciatorius.

Vienas už visus ir visi už vieną

Estafetiniame bėgime „Medininkai–Vilnius“ debiutavęs T. Želionis dar kurį laiką bus kupinas įvairių jausmų ir minčių, kuriuos jam sukėlė dalyvavimas šiame renginyje.

„Kaip bebūtų, nepaisydamas karščio, nuovargio lazdelę komandos bičiuliui paduoti turi kuo greičiau. Čia atsiranda tarsi chemija, nepaprasta komandinė dvasia ir papildoma motyvacija, o pats lazdelės perdavimas tampa stebuklingas. Atrodo, lengvesnėmis kojomis tuos 5 kilometrus bėgi galvodamas apie tuos, kurių negali nuvilti, kaip ir apie tuos, kurie padėjo galvą už Lietuvą“, – mintimis dalijosi T. Želionis.

Ypatingas ritualas

Laisvu laiku nemažai sportuojantis vyriškis žavėjosi šio estafetinio bėgimo lazdelės idėja:

„Praėjusiais metais triumfavusi komanda šiemet nešė ypatingą lazdelę. Ji buvo sunkesnė negu likusių komandų, kadangi viduje buvo Medininkuose pasemta žemė, nunešta iki Antakalnio kapinių Vilniuje ir jose išbarstyta. Keliauja lazdelė bėgikų rankomis nuo Lietuvos sūnų mirties iki amžinojo poilsio vietų. Ir taip – kasmet.“

Sekmadienį vykusiame seniausiame ir masiškiausiame estafetiniame bėgime „Medininkai–Vilnius“ dalyvavo 65 komandos./ www.lrytas.lt (V.Ščiavinsko) nuotr.Septynių estafetė – septynioms aukoms atminti

Dvidešimt aštuntąjį kartą rengtas tradicinis nekomercinis bėgimas yra skirtas Medininkų tragedijos aukoms atminti.

1991 m. liepos 31-osios naktį Lietuva neteko septynių sūnų, kuomet Medininkų pasienio kontrolės poste buvo klastingai užpulti ir šaltakraujiškai buvo nužudyti savo pareigas ėję Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ policininkai Mindaugas Balavakas ir Algimantas Juozakas, Policijos departamento Kelių policijos valdybos policininkai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas, Muitinės departamento Vilniaus muitinės inspektoriai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius ir Ričardas Rabavičius.

Tą lemtingą naktį žuvo 7 žmonės, tad simboliškai estafetę sudaro 7 etapai, kuriuos įveikia 7 dalyviai.

Minėdami šią svarbią mūsų Tautai dieną kasmet, paskutinį liepos sekmadienį, iš įvairiausių Lietuvos kampelių bei užsienio valstybių susirenka bėgimo dalyviai pagerbti savo didvyrių.

Estafetinis bėgimas vidurdienį startuoja prie Medininkų memorialo. Bėgikai finišuoja Antakalnio kapinėse Vilniuje, kur palaidoti nužudyti pareigūnai.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!