NAUJIENOS

Visos kategorijos
Dviračių sporto klubo „VeloRatai“ vadovas Mindaugas Žiupsnys pastebėjo, kad sulig kiekvienais metai „veloholikų“ būrys plečiasi – ir tai jį labai džiugina.   / J. Šveikytės nuotr.

M. Žiupsnys: „Mes – viena komanda, viena šeima“

Justina ŠVEIKYTĖ - 17:22 Spalio 05d. 2017

Nors ir žvarbokas buvo praėjusio sekmadienio rytas, tačiau Kėdainiuose, visai greta žaliosios Liepų alėjos, Babėnų šile, daugiau nei šimtas sportininkų bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjų iš visos Lietuvos miestų ir miestukų susirinko į dviračių sporto sezono uždarymą – čia vyko dviračių sporto klubo „VeloRatai“ organizuojamos rudens dviračių kroso (MTB) varžybos AB „Lifosa“ įsteigtai taurei laimėti.

Priimti viską – ir gerą, ir blogą, džiaugtis pergalėmis ir saulės nušviestais keliais ar kęsti traumas ir šaltį, lietų. Viskas mus ir daro tais „veloholikais“. M. Žiupsnys

Šimtas aštuoniolika dviratininkų – tiek susibūrė sezono uždarymo renginyje. Varžybų dalyviai rungėsi skirtingose grupėse – jie buvo suskirstyti pagal lytį ir amžių. Daugiausia – net 30 kilometrų – mina 1983–1998 m. gimę moterų ir vyrų kategorijose besivaržantys sportininkai.

Dalyvavo ir veteranai

Beje, dviračių sezono uždarymo šventėje buvo galima sutikti ir 1975 m. Lietuvos dviračių kroso čempioną buvusį kėdainietį Juozą Kišoną. Druskininkuose šiuo metu gyvenantis vyriškis į gimtinę sugrįžo tam, kad dalyvautų rudens dviračių kroso varžybose.

Įgyvendino seną svajonę

Šis rudens krosas iki Nepriklausomybės atgavimo buvęs kasmetinis renginys. Šįmet, po beveik trijų dešimčių metų pertraukos, „VeloRatai“ kartu su rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyriumi šią tradiciją nusprendė atgaivinti.

„Dalyvių skaičius, varžybų kokybė lūkesčius viršijo ir gana stipriai. Kiek teko kalbėti su pažįstamais dviratininkais iš kitų miestų, jų įspūdžiai – kuo geriausi, tad, panašu, kad tradicija turėtų atsigauti, – „Rinkos aikštei“ sakė dviračių sporto klubo „VerloRatai“ vadovas Mindaugas Žiupsnys. – Neslėpsiu – organizuojant tokius renginius, svarbu rėmimas, ir čia ypatingai dėkojame AB „Lifosa“ už pagalbą įgyvendinant seną mūsų svajonę. Klubas vienas pats kažin ar pajėgtų iš savų resursų įgyvendinti tai, kiek šiandien buvo pasiekta.“

Visi pradeda ten pat

Gausiai susirinko dviračių sporto entuziastų – mėgėjų būrys. Jame mynė net 48 mėgėjai dviratininkai, kuriems įdomu pajusti lenktynių dvasią, tačiau šiose kroso varžybose šie sau nekeliantys sportinių tikslų. Jiems teko įveikti 10 kilometrų iššūkį.

„Vienas iš klubo tikslų ir yra dviračių sporto populiarinimas. Visi sportininkai pradeda nuo mėgėjų, laisvalaikio važiavimo ir po to užsikabina. Tikimės, kad ir klubas pasipildys naujais entuziastais, naujais „veloholikais“,“ – entuziastų gausa pasidžiaugė M. Žiupsnys.

Spynų ant dviračių ratų žiemai nekabina

Nors dviračių sporto sezonas oficialiai užbaigtas, savų transporto priemonių į sandėliukus grūsti ir didelėmis spynomis užrakinti sportininkai neskuba.

„Ne, niekas nieko neuždarys. Važiuosime visus metus. Tiesiog trumpą aprangą keičia ilga – šiais laikais aprangos prigaminta bet kokiam orui. Kai kas daro mėnesio ar dviejų pertrauką, keičia sporto disciplinas – plaukioja baseine, bėgioja arba vaikšto į sporto salę. Šiaip ne sezono veiklos priklauso nuo kiekvieno asmeninės filosofijos tuo klausimu. Visuomet yra ir neišvengiamas blogis – mynimo staklės, – juokiasi M. Žiupsnys. – Nuobodu, bet veiksminga.“

Sezonas – su džiaugsmo ir skausmo ašaromis

Dviračių sporto klubo „VeloRatai“ vadovas, paklaustas, koks gi Kėdainių klubo nariams buvęs šiųmetis sezonas, pripažįsta – „veloratiečiams“ išgyventi teko visko: „Buvo ir skambių pergalių, ir skaudžių griuvimų. Neapsiėjome ir be traumų. Tačiau visa tai yra šio sporto dalis. Suprasti tai, priimti viską – ir gerą, ir blogą, džiaugtis pergalėmis ir saulės nušviestais keliais ar kęsti traumas ir šaltį, lietų. Viskas mus ir daro tais „veloholikais“ – kuomet minusai atrodo tolimi ir mažareikšmiai, o pliusai išlieka atmintyje. Na ir, žinoma, viena komanda, viena šeima, vienminčių fanatikų kompanija ir labai reikšmingas faktorius tuo užsiimti.“

Kai kas daro mėnesio ar dviejų pertrauką, keičia sporto disciplinas – plaukioja baseine, bėgioja arba vaikšto į sporto salę. Šiaip ne sezono veiklos priklauso nuo kiekvieno asmeninės filosofijos tuo klausimu. M. Žiupsnys

Vienminčių daugėja

Kol kas tiksliai pasakyti, kada startuos kitas dviračių sporto sezonas, nėra paprasta, kadangi viskas priklauso nuo motulės gamtos.

„Jei sniego nėra, galima anksčiau pradėti, jeigu keliai užšalę, pasidengę ledu – vėliau. Bet kovą pedalus minam daugmaž planingai, – pasakoja M. Žiupsnys. – Džiugu ir tai, kad dviračių sportas kasmet vis populiarėja. Automobilių vairuotojai yra ir bus priversti prie mūsų prisitaikyti, kadangi dažnas dviratininkas yra ir vairuotojas, o gausa taip pat daro įtaką. Dviratis turi daug privalumų. Laisvalaikiu ar į darbą minti dviračiu geriausiai atspindi toks angliškas posakis: „Car runs on money and makes you fat, bike runs on fat and saves your money“ (liet. – „Automobilis varomas pinigais ir augina tavo pilvuką, o dviratis degina riebaliukus ir dar taupo tavo pinigus“ – aut. past.).

 Geriausieji

Geriausiai iš kėdainiečių atskirose amžiaus grupėse sekėsi Ilmai Lipnevičienei, Alvydui Binkiui, Leonidui Šliavui, Arūnui Lipnevičiui, Kristinai Jankauskaitei, kuri sportinį meistriškumą dabar ugdo Panevėžyje. Šie dviratininkai savo grupėse tapo varžybų nugalėtojais ar prizininkais. Arti prizinių vietų, dešimtuke varžybas baigė Mažvydas Gaučas, Dominykas Šulcas, Vidas Miglinskas, Mindaugas Žiupsnys, Rytis Slavinsakas, Gintaras Gudaitis, Mantas Binkis. Visi finišavę dalyviai buvo apdovanoti AB „Lifosa“ atminimo medaliais,
o atskirų amžiaus grupių nugalėtojai atitinkamo laipsnio prizais.

 

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!