NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių dziudo klubas „Mes esam“ vienija sportininkus nuo 4 iki 73 metų amžiaus. Jaunėliai dalyvauja savo amžiaus čempionatuose ir turnyruose, vyresnieji – veteranų kovose, iš kurių retai kada grįžta be apdovanojimų.   / Klubo „Mes esam“ nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Sportas
  • Dziudoistų pavasaris: tai bent medalių užderėjo! (GALERIJA)

Dziudoistų pavasaris: tai bent medalių užderėjo! (GALERIJA)

Justina ŠVEIKYTĖ - 11:53 Balandžio 20d. 2018

Po Kėdainių sporto centro (SC) stogu praėjusių metų gruodį įsikūręs mūsų miesto dziudo klubo „Mes esam“ nariai pavasariui įsibėgėjus į gimtuosius Kėdainius vieną po kito veža medalius.

Tiek iš varžybų ant Lietuvos tatamių, tiek iš tarptautinių arenų.

Pajūryje – kėdainiečių desantas. Jaunieji klubo sportininkai puikiai pasirodė Palangoje vykusiose vaikų dziudo varžybose „Už savo šalį! Už savo miestą“. Antrąja vieta tarp visos šalies sportininkų džiaugėsi Kipras Dijokas (sv. kat. iki 27 kg), trečiąsias vietas iškovojo Aronas Majauskas (sv. kat. iki 30 kg) bei Pijus Pranevičius (sv. kat. iki 27 kg). Danielius Bolisas liko penktas (sv. kat. iki 27 kg). Tarp vyresniųjų bronzos medaliu pasipuošė Dominykas Sviderskas ( sv. kat. iki 38 kg).

Ateityje stengsimės daugiau važiuoti į tarptautinius turnyrus. Ne vien tik kovinės patirties semtis, dziudo paslapčių pažinti, bet ir pamatyti kitas šalis, susipažinti su jų kultūra, istorija. I. Bolisas

Lapės: 10 dalyvių – medaliai 7. Balandžio viduryje dešimtis klubo „Mes esam“ sportininkų keliavo į Lapes (Kauno apskritis), kur buvo organizuojamas atviras tarptautinis vaikų dziudo turnyras. Net septyni sportininkai pasidabino įvairios spalvos medaliais, o likę trys, nors medalių ir neiškovojo, prasibrovė į geriausiųjų dešimtukus.

Po Kėdainių sporto centro stogu įsikūrusiame dziudo klube „Mes esam“ sportuoja trys dešimtys jaunųjų krašto dziudoistų./ Klubo „Mes esam“ nuotr.Čempionais tapo Elinga Kalinaitė (28 kg) ir P. Pranevičius (27 kg). Vicečempionu – Aretas Jasaitis (35 kg), o bronzos medalius iškovojo Devran Irič (sv. kat. +73 kg), D. Sviderskas (34 kg), D. Bolisas (24 kg) ir K. Dijokas (30 kg). Gvidas Minskas (30 kg) užėmė penktą vietą, o A. Majauskas (30 kg) ir Ignas Bakšenskas (34 kg) liko septinti.

Neaplenkia ir sambo. Sambo – rusų sukurta sporto šaka, anksčiau buvusi labai populiari ir Lietuvoje, panaši į dziudo, tik su skirtingomis kovos taisyklėmis bei kitokia sportininkų apranga. Dziudo klubo „Mes esam“ atstovai dalyvauja ir sambo federacijos rengiamose varžybose.

Ukmergėje vykusiame Lietuvos jaunių sambo čempionate susirungė trys Kėdainių dziudo klubo sportininkai. Nugalėtoja jame tapo Patricija Milevskaja (sv. kat. iki 44 kg), antrąją vietą iškovojo Kamilė Marcinkevičiūtė (sv. kat. iki 57 kg), o bronzinio apdovanojimo savininku tapo Kasparas Makarovas (sv. kat. iki 90 kg).

Neįveikiamasis Pocevičius. Šiauliuose vykusiame Lietuvos sambo suaugusiųjų čempionate  Kėdainių kraštui atstovavo du sportininkai. Svorio kategorijoje iki 90 kg ir iki 74 kg dėl trečiųjų vietų kovas pralaimėję Indrius Bolisas ir Antanas Cukanovas liko penkti. Kitą dieną vyko ir sambo veteranų čempionatas, o jo nugalėtojais tapo Arimantas Pocevičius (sv. kat. iki 74 kg) ir Virgilijus Bolisas (sv. kat. iki 100 kg).

Ant pjedestalo – įveikę latvius, lenkus ir olandus. Galingai Kėdainių dziudoistai pasistumdo ir ant tarptautinių tatamių. Latvijoje – Jelgavoje ir Aizkrauklėje – vykusiuose tarptautiniuose turnyruose net dviem – sidabro ir bonzos – apdovanojimais pasipuošė kėdainietė K. Marcinkevičiūtė (57 kg). Deja, kraštietis Titas Kalina (sv. kat. iki 50 kg) kovoje dėl patekimo į finalą patyrė rankos traumą ir nebegalėjo tęsti kovos, tad liko penktas.

Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame Olimpinio čempiono Pavelo Nastulos turnyre susikovė sportininkai iš devynių šalių. Šio turnyro nugalėtojais tapo A. Pocevičius (sv. kat. iki 73 kg). Aidas Paulauskas (iki 100 kg) ir Ema Butkevičiūtė (iki 70 kg). Keturias kovas turėjusi ir tik finalinėje suklupusi Veronika Majauskienė (iki 63 kg) Kėdainių kraštui iškovojo antrąją vietą. Kovoje dėl trečiosios I. Bolisas nusileido Lenkijos atstovui ir liko penktas.

Balandžio viduryje sportininkai iš aštuonių šalių rinkosi Olandijoje, Zuidland mieste. Čia klubui „Mes esam“ atstovavo septyni įvairaus amžiaus sportininkai. Turnyro nugalėtoju, triumfavęs visose keturiose kovose, tapo I. Bolisas (sv. kat. iki 90 kg). Po labai sudėtingų penkių kovų finalinėje varžovei nusileidusi V. Majauskienė (sv. kat. iki 63 kg) iškovojo antrąją vietą.

Jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse K. Marcinkevičiūtė (sv. kat. iki 57 kg) ir K. Makarovas (sv. kat. iki 90 kg) iškovojo trečiąsias vietas. Kiek sunkiau sekėsi P. Milevskajai ir Austėjai Ardavičiūtei, kurios savo svorio kategorijose turėjo pripažinti priešininkių pranašumą ir liko penktos, o Aidas Paulauskas (sv. kat. +90 kg) suklupo kovoje dėl trečiosios vietos ir liko penktas.

Tiesa, dziudo sporto kovose dažniausiai būna dvi trečiosios vietos, o ketvirtos nebūna, tad pralaimėjęs kovą mažajame finale, atsižvelgiant į finalinės kovos rezultatus, sportininkas užima 5 arba 6 vietą.

Ruošiasi Europos dziudo veteranų čempionatui. Po puikaus pavasarinio medalių „derliaus“ kėdainiečiai ant laurų užmigti nesiruošia. Gegužės pabaigoje vyks turnyras Kaliningrade (Rusija), kur klubui „Mes esam“ atstovaus vaikų komanda, o keturi šio klubo sportininkai – A. Pocevičius, A. Paulauskas, V. Majauskienė ir I. Bolisas – intensyviai ruošiasi artėjančiam Europos dziudo veteranų čempionatui, kuris šios sporto šakos atstovus suburs Glazgo mieste, Škotijoje.

Prezidentas: „Dziudo – gyvenimo būdas“

2017 m. gruodį įkurtas Kėdainių dziudo sporto klubas „Mes esam“ vienija dvi dešimtis narių. Klube dirba trys treneriai – A. Pocevičius, Renaldas Pocevičius ir E. Butkevičiūtė.

„Dziudo – sportas, lydintis nuo mažumės iki pat gyvenimo galo. Tai – daugiau nei sportas, tai – gyvenimo būdas, – „Rinkos aikštei“ sakė pats aktyviai šia sporto šaka užsiimantis klubo „Mes esam“ prezidentas I. Bolisas. – Ateityje stengsimės daugiau važiuoti į tarptautinius turnyrus. Ne vien tik kovinės patirties semtis, dziudo paslapčių pažinti, bet ir pamatyti kitas šalis, susipažinti su jų kultūra, istorija. Norėtume pakviesti visus norinčius sportuoti, nepriklausomai nuo amžiaus, kadangi mūsų klube sportuoja ir vaikai nuo ketverių metų amžiaus, ir vaikinai, ir merginos, ir suaugę vyrai bei moterys iki septyniasdešimt trejų. Kviečiame prisijungti visus norinčius. O už pagalbą ruošiantis ir dalyvaujant varžybose labai norime padėkoti savivaldybės administracijai, UAB „Jupojos technika“ ir UAB „Rąstinukai jums“.“

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!