NAUJIENOS

Visos kategorijos
Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis (dešinėje) ir federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Sportas
  • A. Sabonis: „Lietuvos rinktinė dar ilgai laužys krepšius“

A. Sabonis: „Lietuvos rinktinė dar ilgai laužys krepšius“

Justina ŠVEIKYTĖ - 12:24 Sausio 24d. 2018

Sekmadienį ant Kėdainių arenos parketo siautė daugiau nei 300 LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) rungtyniaujančių jaunųjų krepšininkų, mat čia vyko lygos šventė „Taip krepšinį žaisti verta“, kuri dar vadinama lygos „Žvaigždžių diena“.

Krepšinį visada verta žaisti su džiaugsmu. Geromis emocijomis. Gerais ketinimais. Krepšinis yra sporto šaka, kuri turi teikti visokeriopą džiaugsmą – tiek fizinį, tiek psichologinį. G. Čečkauskienė

Geriausių lygos krepšininkų „Rytų“ ir „Vakarų“ komandos – vaikų, jaunučių ir jaunių grupėse – sudarytos iš vaikinų ir merginų, sužaidė tris mačus.

Kėdainių sporto centro krepšinio treneriai Gerda Čečkauskienė ir Vaidas Simonavičius./ A. Barzdžiaus nuotr.Na o taikliausieji ir šokliausieji lygos žaidėjai savo talentus demonstravo atskirose rungtyse – taikliosios rankelės, geriausio baudų metiko, karavano, „Vienas už visus, visi už vieną“ ir oro karaliaus konkursuose.

Viena šventė – akcentas po akcento

„Jeigu tiksliai, dalyvių šventė subūrė tris šimtus keturiasdešimt, nuo trylikos iki aštuoniolikos metų amžiaus, – kalbėjo MKL vadovas Martynas Račkauskas. – Ir nors tai – krepšinio šventė, mes akcentuojame, jog ji skirta ne pačius pačiausius išaiškinti, bet stiprinti lygos bendruomenę. Susirenka moksleiviai iš visos Lietuvos, suvažiuoja jų treneriai, susipažįsta, pabendrauja. Tai – vienintelė šventė metuose, kurioje į vieną vietą susirenka visų lygos divizionų atstovai – treneriai, žaidėjai. Be to, šįmet ši „Žvaigždžių diena“ skirta dar ir artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Na o komandos, iškovojusios pergales čia, Kėdainiuose, turėjo galimybę įteikti dovanas „Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondo“ globotiniams.“

Kasmet vis kitam mieste

Lygos vadovas pasidžiaugė tuo, kad krepšinis Lietuvoje vis dar išlieka viena populiariausių sporto šakų. „Na, krepšinį sportuoti norinčių vaikų kol kas nestokojame. Tikimės, jog tai – populiariausia sporto šaka šalyje, – šyptelėjo M. Račkauskas. – Kas dar apie šią šventę – ją surengti kasmet vis kitame Lietuvos mieste, įtraukti 340 dalyvių, sustyguoti visą organizacinį darbą nėra paprasta. Vieni sunkiai tai padarytume, tad šioje vietoje labai norėtųsi padėkoti ir lygos rėmėjams.“

Tiesa, Kėdainiuose MKL „Žvaigždžių diena“ vyksta ne pirmą kartą. Prieš kelerius metus geriausi jaunieji šalies krepšininkai siautė Vilainių sporto bazėje.

Moksleivių krepšinio lygoje rungtyniauja 8 200 šalies vaikų. Aut. past.

Dalyvavo būrys kraštiečių

MKL „Žvaigždžių dienos“ šventėje šmėžavo ir Kėdainių sporto centro auklėtinių veidai. Baudų metimo konkurse jėgas išbandė Marija Velikytė ir Deimantė Berankytė (trenerė – Gerda Čečkauskienė), Enrikas Milius bei Jorūnas Stanevičius (treneris – Vaidas Simonavičius).

„Karavano“ konkurse dalyvavo Mantilė Abromavičiūtė ir Viktorija Petrauskaitė (trenerė – G. Čečkauskienė), Dominykas Saudargas (treneris – Saulius Gaurilčikas) ir Laurynas Bareika (treneris – Laurynas Valuckas).

„Oro karaliaus“ konkurse jėgas išbandė septyni vaikinai iš visos Lietuvos. Tai buvo mažiausiai dalyvių sutraukusi, bet, ko gero, daugiausia žiūrovų prikausčiusi ir emocijų bangą sukėlusi rungtis./ A. Barzdžiaus nuotr.Konkurse „Vienas už visus, visi už vieną“ pasirodė D. Berankytė, Ugnė Daukšaitė, Fausta Frolovaitė (trenerė – G. Čečkauskienė), Nojus Bukauskas (treneris – V. Simonavičius), Martynas Pavolis (treneris – L. Valuckas) ir Osvaldas Jasenka (treneris – S. Gaurilčikas).

Negana to, jaunučių amžiaus „Geltonojoje“ komandoje žaidė Armandas Macinavičius (treneris – L. Valuckas).

Kėdainiečiai gėdos nepadarė

„Bauduko“ konkurse berniukai ir mergaitės rungėsi atskirai. Ypatingai atkakli kova vyko tarp mergaičių, kur finalas užsitęsė ir ilgai nepaaiškėjo nugalėtoja, tačiau pergalę šventė Ugnė Snitkaitė iš Vilniaus krepšinio mokyklos, kuri aplenkė Deimantę Berankytę iš Kėdainių sporto centro (SC).

Estafečių konkurse „Vienas už visus ir visi už vieną“ į vaikinų finalą iškopė ir Kėdainių SC berniukų komanda. Vis tik Plungės SRC komanda, pataikiusi visu tris metimus iš pirmojo karto triumfavo „Vienas už visus ir visi už vieną“ konkursą.

Na, krepšinį sportuoti norinčių vaikų kol kas nestokojame. Tikimės, jog tai – populiariausia sporto šaka. M. Račkauskas

Dėmesys – aikštės šeimininkams

Ne tik Kėdainių SC sportininkai svarbiausiame MKL sezono sporto renginyje plušo iš peties. Kėdainiams atstovavo ir sekretoriato darbuotojai, o būryje teisėjų iš visos šalies švilpukų iš rankų nepaleido kraštiečiai, krepšinio teisėjai Gintaras Čečkauskas ir Vytautas Dranginis.

Per pertraukėles ant Kėdainių arenos parketo pasirodė sporto klubo „Stoikas“ kyokushin karate sportininkai bei šiuolaikinio šokio grupė „XXM“.

Didžiausioje Moksleivių krepšinio lygos sezono šventėje puikių nuotaikų nestokojo Kėdainių sporto centro auklėtinės./ Autorės nuotr.Varžėsi ir dėjikai

Kone mažiausia iš visų rungčių – tik septyni sportininkai – jėgas išbandė „Sprite“ dėjimų konkurse. Į krepšį kamuolius „krovė“ šešiolikos–aštuoniolikos metų vaikinai.

„Sprite“ oro karaliumi tapo 100 taškų iš vertinimo komisijos gavęs Robertas Balčius, atstovaujantis Panevėžio KKSC mokyklą.

Nugalėtojus apdovanojo A. Sabonis

Atskirų rungčių nugalėtojus ant scenos Kėdainių arenoje apdovanojo ne kas kitas, bet Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF), krepšinio legenda Arvydas Sabonis.

„Rinkos aikštei“ paklausus, kaip iš šono šalies krepšinio legendai atrodo šventėje dalyvaujantys vaikai ir ar auga tinkama šalies vyrų ir moterų krepšinio rinktinių pamaina, A. Sabonis nedaugžodžiavo, bet išliko taktiškas ir konkretus. „Mes, Lietuvos krepšinio federacija, nė dienos nenustojame tikėti, kad auga tinkama pamaina šalies rinktinėms. Kad bent keli sportininkai iš visų trijų šimtų, šiandien pasirodžiusių MKL „Žvaigždžių dienos“ šventėje Kėdainiuose, papildys jas. Na, ką tik įvykusiame dėjimų konkurse dalyvavę vaikinai iš šono atrodo išties įspūdingai. Vadinasi, Lietuvos rinktinė krepšius čempionatuose ir olimpiadose laužys dar ilgai, – juokėsi LKF prezidentas. – O vaikams, tikintiems, gyvenantiems ta „oranžine“ svajone, linkiu išlikti sveikiems,svarbiausia. Ir, žinoma, kad toji svajonė vieną dieną išsipildytų.“

Bet kuri čia rungtyniauti atvykusi komanda turi gerokai pasikauti su kėdainiečiais. Kėdainiai lengvų pergalių nedalija. V. Simonavičius

Treneriams – darbadienis

Kėdainių sporto centre jaunuosius krepšininkus ugdo 6 treneriai – Gerda Čečkauskienė, Vaidas Simonavičius, Laurynas Valuckas, Saulius Gaurilčikas, Kastytis Kundrotas ir Gediminas Butkus.

Treniruotes lanko 170 berniukų ir 48 mergaitės, 7–18 metų amžiaus.

„Treneriams „Žvaigždžių diena“ – netgi labai darbinė, su aibe organizacinių reikalų. Vaikams tai – didelė šventė, nes jie nėra išlepinti tokiais renginiais, kuriuose gali pasijausti įvertinti pačiame aukščiausiame lygyje. Kuomet ši diena organizuojama Druskininkuose ar Palangoje, treneriai nuo pat ankstyvo ryto išsiruošia ir išvyksta. Jie – atsakingi už vaikus, kuriuos nusiveža – kad šie nueitų ten, kur reikia ir kada reikia, kad atliktų, ką reikia. Ir, be abejo, treneriai turi pasidžiaugti auklėtinių pasiekimais, – šyptelėjo Kėdainių SC krepšinio trenerė Gerda Čečkauskienė, jaunąsias krepšininkes ugdanti dvidešimt trejus metus. – Džiugu, kad šiemet ši šventė sugrįžo į Kėdainius. Tai – vienintelė proga metuose vienoje vietoje sutikti tiek matytų, pažįstamų trenerių ir betarpiškai su jais pabendrauti.“

Kaip krepšinį verta žaisti?

Ne tik „Žvaigždžių dienos“, bet ir visos Moksleivių krepšinio lygos devizas – „Taip krepšinį žaisti verta“.

Moksleivių kovas ant parketo iš tribūnų stebėjusi krepšininkė Dalia Belickaitė prasitaria kadaise pati su didžiausiu nekantrumu laukdavusi MKL „Žvaigždžių dienų“. „Kai tik mano amžius jau leido dalyvauti šioje šventėje, joje dalyvavau kasmet. Būti pakviestam į „Žvaigždžių dieną“ kiekvienam augančiam krepšininkui – didelė garbė ir pramoga“, – kalbėjo gynėja./ A. Barzdžiaus nuotr.Tai kaip gi jį verta žaisti? „Krepšinį visada verta žaisti su džiaugsmu. Geromis emocijomis. Gerais ketinimais. Krepšinis yra sporto šaka, kuri turi teikti visokeriopą džiaugsmą – tiek fizinį, tiek psichologinį. Turi žydėti visomis prasmėmis“, – neabejoja 2002–2003 ir 2005–2006 m. gimimo merginų grupių trenerė  G. Čečkauskienė. – Auginame, visų pirma, asmenybes. Nėra taip, kad mokome vien tik gryno sporto – į krepšinio treniruotes, rungtynes, pasiruošimą joms sutelpa labai daug dalykų. Žinote, čia kaip koralų kolonija, tropikų vandenyse aplipusi vulkaninio kūgio viršūnę. Pirmiausia – bendravimas. Su vaikais, tėvais, jų seneliais. Bendrumo jausmas. Charakterio formavimas. Tai – atsakomybė nevėluoti, pasiruošti aprangą rungtynėms, jos nepamiršti rūbinėje, išvykus į kitą miestą, sužaidus rungtynes. Mokome vaikus, kad ne visada gyvenime gali parodyti savo nenuotaiką, nedarbingumą, tai, kad tu neišsimiegojai. Krepšinis – pagalba draugui, komunikacija su kitais. Mokomės dalintis, mokomės užjausti, paguosi, padėti kitam ir susilaikyti nuo pykčio. Tai – kova vienas už kitą. Visapusiškai plečiame vaikų akiratį.“

Vilnius, Kaunas ar Jonava – Kėdainiai lengvų pergalių nedalija

G. Čečkauskienės kolega Vaidas Simonavičius, Kėdainių SC dirbantis jau septintąjį sezoną, pastebi, kad bendrame Moksleivių krepšinio lygos kontekste jo gimtasis miestas pasižymi keliais dalykais.

Pirmiausia – puikia organizacija: „Kėdainiai žymūs puikia savo organizacija, meistrišku sekretoriatu ir aukštu teisėjavimo lygiu. Puikia sportine baze. Kokią gerą areną turime, Vilainių salę, kuri po vasaros naujai sutvarkyta. Sportuoti ir varžytis sudarytos idealios sąlygos. Puikus susisiekimas su kitais miestais. Tiek į lygos „Žvaigždžių dieną“, tiek į vaikų komandų rungtynes čia atvykta jų tėvai iš visos Lietuvos. Mes, Kėdainių sporto centras, esame puikiai susidirbęs. Gera organizuoti sporto, o ypač – krepšinio – renginius čia, pas mus, vietoje.“

Antra, Kėdainių sporto centro auklėtiniai, vaikinų ir merginų komandos, neretai stumdosi tiek su bendraamžiais iš didžiųjų šalies miestų, tiek su mažesniųjų miestų gyventojais. 2004, 2005 ir 2006 m. gimimo vaikinų grupes ugdantis V. Simonavičius pabrėžia, jog į Kėdainių komandas „kojų niekas nesivalo“: „Neleidžiam to daryti. Bet kuri čia rungtyniauti atvykusi komanda turi gerokai pasikauti su kėdainiečiais. Kėdainiai lengvų pergalių nedalija.“

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!