NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kiek mokesčių teks sumokėti pardavus paveldėtą turtą?

rinkosaikste.lt - 09:44 Kovo 05d. 2019

Prieš kelerius metus mirė vyras. Visas turtas buvo registruotas jo vardu. Žmona tapo vienintele paveldėtoja. Dabar, po vyro mirties, žmona ketina parduoti gyvenamąjį namą ir žemę. Visas turtas buvo įgytas santuokoje. Ar pardavus šį nekilnojamąjį turtą paveldėtoja turės sumokėti mokesčius? Jei taip, tai kokius ir kokio dydžio? Ar iš karto po sandorių sudarymo turės kreiptis į VMI?

Atsako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė: „Bendru atveju pajamos, gautos už parduotą nekilnojamąjį turtą, kuris nuo jo įsigijimo iki pardavimo gyventojui priklausė mažiau nei 10 metų, apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu.

Pajamų mokestis skaičiuojamas nuo skirtumo, gauto iš pardavimo pajamų atėmus turto įsigijimo kainą. Skirtumas apmokestinamas taikant 15 proc. dydžio pajamų mokesčio tarifą. Atskirais atvejais, gautoms nekilnojamojo turto pardavimo apmokestinamosioms pajamoms kartu su kitomis gautomis su darbo santykiais nesusijusiomis pajamomis viršijant 120 vidutinių darbo užmokesčių sumą (2019 m. 136344 Eur), šią sumą viršijanti pajamų dalis būtų apmokestinama taikant 20 proc. tarifą.

Jeigu nekilnojamasis turtas buvo asmeninė mirusio sutuoktinio nuosavybė, įsigijimo data laikoma turto palikėjo mirties diena, o paveldėjimo būdu įgyto turto įsigijimo kaina yra paveldėjimo teisės liudijime nurodyta vidutinė rinkos vertė arba vertė, kurią nustatė turto vertintojai.

Pajamos už parduotą nekilnojamąjį turtą deklaruojamos iki kitų metų gegužės 1 d., pateikiant metinę pajamų deklaraciją už praėjusius metus.

Pardavus gyvenamąjį būstą jo neišlaikius nuosavybėje 10 metų, galioja lengvatos ir mokėti gyventojų pajamų mokesčio už parduotą turtą nereikia jei:

  • Parduodamas būstas, kuriame pastaruosius 2 metus iki pardavimo buvo deklaruota gyventojo gyvenamoji vieta;
  • Gyvenamoji vieta buvo deklaruota trumpiau nei 2 metus, bet gautos pajamos per vienerius metus nuo būsto pardavimo yra panaudojamos kito gyvenamojo būsto įsigijimui, kuriame gyventojas deklaruoja gyvenamąją vietą.

Pažymime, kad tik įvertinus visas aplinkybes, galima apskaičiuoti, kiek reikėtų sumokėti gyventojų pajamų mokesčio už parduotą paveldėtą turtą, ar būtų taikomos minėtos lengvatos.

Primename, kad greičiausiai atsakymus visais mokesčių klausimais galima gauti paskambinus Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Ką daryti, kai problemų kelia kaimynų bute laikomas šuo?

SKAITYTOJAI DALINASI
08:44 Rugsėjo 17d. 2019
img

Rastas automobilio priekabos numeris

SKAITYTOJAI DALINASI
11:34 Rugpjūčio 02d. 2019
img

Į stovyklą Karklėje – pimąkart pažvelgti į jūrą

SKAITYTOJAI DALINASI
11:16 Liepos 31d. 2019
img

Rastas dviratis

SKAITYTOJAI DALINASI
08:00 Liepos 29d. 2019
img

Knygų sutiktuvės

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Liepos 02d. 2019
img

PSPC nėra laiptų turėklų – įstaiga ruošiasi remontui

SKAITYTOJAI DALINASI
08:11 Birželio 18d. 2019
img

Žmonės paniškai bijo erkių: kodėl jų niekas nenaikina?

SKAITYTOJAI DALINASI
08:28 Gegužės 15d. 2019
img

Gyventojai būgštauja dėl laukinių gyvūnų vakcinacijos

SKAITYTOJAI DALINASI
12:30 Gegužės 13d. 2019
img

Kodėl mažėja kompensacija?

SKAITYTOJAI DALINASI
14:00 Balandžio 01d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!