NAUJIENOS

Visos kategorijos
Lietuvoje prasidėjo valstybinis šienavimo sezonas?  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Lietuvoje prasidėjo valstybinis šienavimo sezonas?

Nijolė NAUJOKIENĖ - 09:08 Birželio 12d. 2018

Lietuvoje gana saulėta ir karšta. Tradiciškai kaip ir norisi padejuoti: tvanku, trūksta gaivaus oro ir lietaus. Bet vėlgi, kai pagalvoji, tai supranti, kad ne dejuoti, o džiaugtis reikia. Retai tokie orai mus aplanko. Ir lietus retkarčiais nuplauna visus pėdsakus, na, tiksliau, dulkes. O dar kai matai, kas visoje Lietuvoje darosi, tai imi vos ne burtais tikėti: valstybinio šienavimo sezonas Lietuvoje prasidėjo. Ir šios pradžios ženklai stiprūs.

  • VSD surinktos informacijos išviešinimas.

Metamas tamsus šešėlis Lietuvos politikos padangei, kur panašu, gana savitais ir neeuropietiškos „demokratijos“ metodais vyko valdžios formavimo procesai. Ir tas „procesas“, kalbama, jog valstybei, o tiksliau, jos žmonėms, atsėjo apie... 1,5 milijardo eurų. Įspūdingi skaičiai, tiesa?

Iš kitos pusės dabar kiekvienam aišku, jog Lietuvos VSD vykdo visapusišką savų piliečių šnipinėjimą ir pasiklausymą. Bet juk VSD – tai ne KGB?

  • Juk Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė, kad Lietuvoje praėjusį dešimtmetį veikė slaptas JAV CŽV kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti.

Už tai Lietuvai paskyrė kankintam teroristui iš Lietuvos kišenės solidžią sumą – 130.000 eurų. Ir kas keisčiausia toje situacijoje – pasirodo, jog jokių tiesioginių įrodymų, kad Lietuvoje veikė CŽV kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti nėra, bet sprendimas priimtas. Net ir Lietuvos deleguotam teisėjui į Strasbūro teismą E. Kūriui daugiau įrodymų nereikėjo, nes ir jis balsavo prieš Lietuvos valstybę. Stipru, taip?

  • Dar įsivyravo požiūris, kad išgarsintas Lietuvos liberalų sąjūdis, tai, ko gero, visai net ne partija, o tik vienos grupės, bandžiusios užgrobti valdžią Lietuvoje, projektas.

Ir ką dabar liberalams daryti, sunku ir patarti. Bet vėlgi, argi jie netesėjo rinkimų pažadų? Juk jie, kaip labai teisingi ir sąžiningi naujos kartos politikai, korupciją žadėjo išdaužyti, kad jos neliktų visai... Panašu, kad savo galimai „aktyvia korupcine veikla“ taip ir padarė. Dabar po VSD medžiagos paviešinimo tikrai korupcijos Lietuvoje bus mažiau.

  • Ir Europos Sąjungos perspektyvos neaiškios.

Kiekviena posovietinė šalis, stodama į šią Sąjungą, tikėjosi greičiau išspręsti savo žmonių socialines bėdas: skurdą, atskirtį, nepriteklius, veiklos demokratinėmis sąlygomis stygių. Deja, tai ir lieka tik viltinga svajone. Gautais ES pinigais valstybėje nemokėta pasinaudoti: išleidome neapgalvotai ir neatsakingai, o tiksliau – ištaškėme nesukurdami reikiamos pridėtinės vertės.

Skurdas Europos šalyse išlieka ir išliks. ES perspektyvos ašigalyje tik nauji „breksitai“ šmėkščioja.

  • Kalbų apie Lietuvoje įvykstančias pertvarkas tokia gausybė, kad supranti, jog jos tiesiog negali būti įgyvendintos esamomis sąlygomis.

Tam nėra reikiamų resursų: nei paruoštų strategijų, nei žmogiškųjų bei materialinių išteklių. Girdim, jog kažkas vyksta. Labai abejojama, ar bandant išlipti iš pelkės vėl į ją nebūsime įtraukti. Gal medikai pokyčius pajaus, gal dar pensininkai ar mokytojai... Duok Dieve, kad nors kam nors būtų tvirčiau po kojomis.

  • Apie Lietuvos politikų (patyrusių ir nelabai) tarpusavio bendradarbiavimą, siekiant Lietuvos gerovės dėl bendrų tikslų, tenka tik su žiburiu ieškoti.

Kas kaip moka, tas taip šoka: petriukai laksto iš vienos frakcijos į kitą, kubiliai skundžiasi širinskienių priekabiavimu, širinkskienės vaikšto paskui karbauskus, majauskai paskui moksleives, gabrieliai neatlaiko valdančiųjų „tempų“ ir palieka visas komisijas, socdemas stoja prieš socdemą pasikinkęs patyčių arkliukus ir t.t.

Čia taip atrodo bendra Lietuvos politinė padangė, siekianti sumažinti emigruojančių iš Lietuvos žmonių pripildytų lėktuvų skaičių. Nieko gero. Deja, tokia realybė.

O ką daro eilinis žmogus Lietuvoje?

Ogi ima lagaminą (arba iš paskutinių centų perka naują), kraunasi daiktus ir pasuka oro uosto link... Pradžioje mintimis, o paskui ir kojomis. Ir taip artimoji Lietuvos perspektyva – 2 mln. gyventojų. Ir tai tik pradžiai.

Ką tokioje situacijoje daro Kėdainių rajono valdžia?

O valdžios atsakymas gana aiškus: stengiasi gerinti žmonių gyvenimą rajone. Paklausite kaip? Ogi kad ir taip.

- Ligoninės aikštelės įrengimas buvo suplanuotas prieš gerus ketverius metus ir jai jau buvo numatyti asignavimai 2016–2017 metams.

Darbai pagaliau, atėjus numatytam laikui, atlikti ir rezultatais džiaugiasi visi.

Planai sutvarkyti Didžiosios Rinkos aikštę buvo pradėti ruošti dar prieš 8–10 metų. Pirmiausia buvo nuspręsta sutvarkyti buvusias prekybos centro „Saulutė“ patalpas. O kiek buvo kalbų dėl šių patalpų išpirkimo!

Bet ateina laikas ir visi pamato, jog anuomet priimti sprendimai buvo teisingi. Ir šiandien šis planas pagaliau įgyvendintas.

Darbai, pradėti prieš penkerius metus, dabartinių rajonų vadovų pagaliau baigiami. Turėsime normaliai sutvarkytą Didžiosios Rinkos aikštę ir, ačiū Dievui, be eismą ribojančių ženklų, kurie buvo išdygę dabartinių valdančiųjų sprendimais kaip kokie grybai po lietaus.

Gerai, kad rajone ir toliau daugėja sutvarkytų sporto aikštelių, gatvių, pastatų.

 - Skelbiama, kad Kėdainių rajone žmonės gauna nemažus atlyginimus palyginus su kitais Lietuvos regionais.

Maloni žinia. Bet, kai paklausi eilinių žmonių – niekas to nepajautė ir kišenė nuo pinigų nepasunkėjo.

Taip, Kėdainiai – pramonės ir žemės ūkio kraštas. Esama puikių verslo įmonių. Čia verslas visada buvo stiprus. O visa kita, kaip ir visoje Lietuvoje.

Rajono biudžetinėse įstaigose nei algos didesnės, nei pensijos sparčiau auga. Taip kad, jei vadovai ir gauna solidžias algas bei dar vienos kitos įstaigos ar įmonės darbuotojai ir tuo išdidina rajono žmonių uždarbio vidurkį, tai pas mus dar tikrai ne atlyginimų „pavasaris“.

- Steigia naujus etatus „koordinatorių“ veiklai koordinuoti, kuria ir plečia Viešosios tvarkos skyrių. Matyt, taip tikimasi deramai sureguliuoti savivaldybės gyvenimą. Bet aišku viena: išlaidos augs, o teigiamų pokyčių, tikėtina, galime ir nesulaukti.

- Kuriamos gražios savivaldybės vadovų ataskaitos. Tikrai gražios... Ypač gražiomis ir gausiomis vadovų fotonuotraukomis.

- Siūlo kelti kainas už ką tik gali: vandenį, šiukšles, prailgintos dienos grupes ir t.t.

- Biudžeto pinigai keliauja paskui krepšinį į jo „fondų fondus“, o žiniasklaida, išsamiai aprašiusi tiesą apie esamą situaciją, apkaltinama, jog informacijos viešinimu „atbaido“ galimus rėmėjus. Suprask, kad žurnalistams greitu laiku rajono vadovai galimai gali „nurodyti“ ne rašyti, o pavyzdžiui, eiti žaisti.... krepšinį už rajoną. O ką, ar ne variantas? Bus pigiau. O ir respublikinė patirtis jau yra. Pavyzdžiui, žurnalistas Dapkus vos spėdavo kurlianskiškai masiuliškus nurodymus vykdyti, tai ko nepabandžius rajono valdžiai savo partinių kolegų patirtį pritaikyti Kėdainiuose?

- Kai kurie savivaldybės UAB‘ai, mano nuomone, vis pasipildo naujomis pareigybėmis, tad kai kam ir naujos galimybės darbui bei karjerai atsiveria. Tai čia, panašu, pirmauja „Kėdainių butai“, „Kėdbusas“ ir t.t. Nepatikai – išeik, teisingai pataikai į taktą su valdančiųjų nuomone – viskas ok. Panašu, kad saviems ir paklusniems vieta ir darbai bus supratingai atrandami, surandami ir įvedami.

- Kuo arčiau dabartinės valdžios kadencijos pabaiga, tuo daugiau ale nemokamų renginių organizuoja.

Reikia pasakyti ir visai neblogų jų pasitaiko. Bet realiai juk nemokamų renginių nebūna. Už savo malonumus sumokame rajono biudžeto arba rėmėjų pinigais. Klausimas tik ar reikia jų tiek daug? Renginių renginėlių gausa mūsų gyvenimo kokybės iš esmės nekeičia. Kartais mažiau yra geriau. Nors iš kitos pusės, mūsų kultūros darbuotojai labai išradingi ir aktyvūs žmonės. Visada pasiūlydavo ir pasiūlo įdomių ir savitų renginių bei švenčių.

Esama ir kitų gražių iniciatyvų. Džiugina tai, kad žmonės, verslininkai patys tampa aktyvesni ir ima į savo rankas valdžią organizuodami perspektyvias veiklas. Kėdainius garsina Sėkmės ir lyderystės mokykla, projektas „Radvilų virtuvė“, kuriasi aktyvios bendruomenės, paramos fondai ir visuomeniniai judėjimai.

Štai tokie reikalai Kėdainiuose. Ar šie valdžios darbo metodai ir privačių iniciatyvų pasireiškimai išgelbės rajoną nuo ištuštėjimo vis niekaip nesibaigiant emigracijos procesui, matyt, pamatysime netolimoje ateityje.

 

18 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!