NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Darius Petrauskas.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Žadėtos viltys nyksta kaip dūmas

Darius PETRAUSKAS - 09:34 Sausio 10d. 2018

Metų kaita tarsi savaime atneša ne tik naujus iššūkius, bet ir prievolę pasidaryti įvairias ataskaitas. O kas gali būti svarbiau už žvilgsnį į savo poelgius ir mintis?

Atsigręždamas į praėjusius metus, aš, kaip rajono Tarybos narys, negaliu nepasidalinti pamąstymais apie situaciją Kėdainių krašte.

Pažadai – antrame plane

Dauguma balsavimo teisę turinčių kraštiečių gerai mena tą euforiją, kuri užplūdo juos, kai po ne vienerių valdymo metų Kėdainiuose per pastaruosius savivaldos rinkimus buvo nukarūnuota Darbo partija. Į vietinės valdžios olimpą patekęs liberalas Saulius Grinkevičius su savo komanda tada garsiai vardijo būsimus darbus ir minėjo pažadus, ką darys, kad kraštas išsivaduotų iš ilgus metus kraštiečius a la persekiojusių baimių, nedrąsos, galimų interesų konfliktų valdant DP ir t.t.

Tačiau, mano manymu, net ir tos atrodžiusios esminės permainos, dažnam rodo, kad vietinė valdžia elgiasi tarsi savotiškoje žaidimų aikštelėje. Duoti pažadai nustumti į antrą planą, o daugumos rinkėjų viltys dūžta į mažyčius gabaliukus.

Man panašu, kad opozicinės Darbo partijos atstovai Taryboje jau balsuoja pritardami liberalams, nes kai kurie „darbiečiai“, panašu, yra kaip ir, ko gero, „nupirkti“, nes besąlygiškai susaistyti akivaizdžiais saitais. D. Petrauskas

Akyliau stebintieji jau pamatė, kad dabartinė valdžia linkusi nesėkmes nurašyti pirmtakams, o savo sprendimus vienais ar kitais klausimais bando interpretuoti, kaip jai patogu.

Tarybos nereikia

Mano nuomone, pastarųjų metų vietos valdžios veikla, bent jau man, padėjo suvokti, kad Kėdainių kraštui rajono Tarybos kaip ir nebereikia. O ir rajono Tarybos posėdžiai vyksta vis rečiau ir rečiau.

Manau, kad mero kariauna labai paklusniai vykdo visus nurodymus ir padeda sudaryti tokias situacijas, kad pakanka vieno vadovo sprendimų, kuriems, kartais jokių paaiškinimų nėra. Tai kur čia žadėtoji demokratija?

Matydami tokią padėtį ir vienvaldiškumą, iš rajono Tarybos valdančiosios daugumos pasitraukė frakcijos „Už žemę ir žmogų“ nariai bei kiti politikai.

Kaip tenka girdėti, apmaudo neslepia ir Taryboje esantys kai kurie konservatoriai, kurie turi balsuoti taip, kad galimai būtų patogu rajono vadovams, nes ne paslaptis, jog šios (konservatorių) partijos lyderis ir jo žmona užima vadovaujamas pozicijas – jie dirba biudžetinių įstaigų vadovais. Kas gali paneigti, jog už tai nereikia paramos mero komandos sprendimams? Pažiūrėjus, kaip balsuojama Taryboje, tai, panašu, kad nedaug kas galėtų tai paneigti.

Įdomūs sutapimai ar ne?

Ilgus metus liberalai kalbėjo, kad Darbo partija rajone per daug įsiviešpatavo, kad būtina ją pastumti į šalį, tačiau, panašu, jog tokie žodžiai lieka niekiniai. Mat, kai prireikė Tarybos narių balsų, tai ir Darbo partijos frakcija rajono Taryboje tapo labai reikalinga rajono vadovams.

Man panašu, kad opozicinės Darbo partijos atstovai Taryboje jau balsuoja pritardami liberalams, nes kai kurie „darbiečiai“, panašu, yra kaip ir, ko gero, „nupirkti“, nes besąlygiškai susaistyti akivaizdžiais saitais. Man asmeniškai atrodo, kad geras to pavyzdys yra Vyganto Vanago situacija: jis yra tiesiogiai pavaldžios savivaldybei UAB „Kėdbusas“ vykdomasis direktorius, o jo žmona be konkurso tapo savivaldybės apskaitos skyriaus specialiste. Įdomūs sutapimai ar ne?

Beliko V. Vanagui Tarybos posėdžių metu tik mygtuką „už“ spausti – galimai atsidėkojant už suteiktas pareigas ir dar išliekant Tarybos nariu. Stipru, ar ne?

Manau, kad meras savo partiečius labai proteguoja ir tvarkosi taip, kaip jam patogu. D. Petrauskas

Turiu pasakyti, sąžiningai jis tą ir daro. Neteko per šios kadencijos jau kone 3 metus jo balso išgirsti. O kur dar kiti Tarybos nariai, kurių žmonos yra biudžetinių įstaigų direktorės... Dar nepamiršome ir „Kėdainių butų“ vadovo pakeitimo peripetijų.

Manau, kad meras savo partiečius labai proteguoja ir tvarkosi taip, kaip jam patogu.

Štai vienas iš Tarybos narių ir vadovų bendrovės „Daumantai LT“, kuriai iki tapdamas rajono meru vadovavo Saulius Grinkevičius ir yra vienas iš šios įmonės akcininkų, darbuotojas tapo kai kurių komisijų ir komitetų nariu. Pavyzdžiui, mero partneris versle Romanas Seliava tampa Sporto tarybos nariu. O ši taryba yra labai įtakinga sprendžiant finansinius sporto reikalus. Norint galima rasti labai daug sąsajų ir, neva, atsitiktinių sutapimų.

O pakeista komandiruočių tvarka labai verčia abejoti kai kurių išvykų skaidrumu ir reikalingumu.

Pasitikėjimas pamintas

Gana keistai man atrodo rajono mero inicijuoti pokyčiai gyventojų priėmime.

Juk buvo žadama, kad viskas bus daroma skaidriai, pasitarus su kraštiečiais, o dabar norint patekti pas merą, tenka pereiti ne vieną savivaldybės darbuotojo kabinetą. O patekimą į mero kabinetą reguliuoja ne tik jo padėjėja, bet ir „kodinė“ spyna jo kabineto duryse, kuri buvo įstatyta vos ne nuo pirmųjų jo darbo dienų.

Kalbant apie savivaldybės administracijos skyrių vedėjų kompetenciją, man niekada nekildavo abejonių, tačiau pastaruoju laiku man susidaro įspūdis, jog skyrių vedėjai tapo labai nesavarankūs, nes neretai jie į komitetų posėdžius ateina nenusiteikę diskusijoms ir paaiškinimams. Kalbant individualiai, jie patys tik trauko pečiais. Suprask, jie nieko čia padaryti negali, tokie nurodymai.

Kai kas Kėdainiuose šiandien juokauja, jog mirus vienam drakonui gyvuoja kitas. Gal jie ir teisūs. Liūdna, kad mes, pradžioje patikėję ir palaikę merą, labai greitai buvome atstumti, sugrupuoti ir  nuslopinti, todėl ir teko pasitraukti iš valdančiosios daugumos. Manau, kad pasielgėme teisingai, nes tikrai negalime būti minkštu kilimėliu po mero kojomis.

Aš matau, kad žmonių pasitikėjimas yra pamintas. Gal kam atrodo kitaip, bet juk visi turime teisę į savo nuomonę gyvendami demokratinėje šalyje.

26 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!