NAUJIENOS

Visos kategorijos
Nors mokyklų valgyklos uždarytos, nemokamą maitinimą gaunantys vaikai nepalikti likimo valiai. Jų maitinimą užtikrina savivaldybė..  / BNS (Eriko Ovčarenko) nuotr.

Sustabdžius ugdymo procesą – maisto daviniai socialiai remtiniems krašto vaikams

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 15:39 Kovo 23d. 2020

Dėl koronaviruso laikinai sustabdžius ugdymo procesą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prašo savivaldybių nemokamą maitinimą teikti kitais būdais, pavyzdžiui, teikti maisto davinius.

„Suprantama, kad pagrindinė mokyklos funkcija yra mokinių ugdymas, tačiau nepasiturinčių šeimų vaikams nemokamas maitinimas šiuo ekstremaliu atveju, kai ugdymo procesas stabdomas, taip pat yra labai reikalingas. Todėl savivaldybių, esant būtinybei, maloniai prašome užtikrinti nemokamo maitinimo teikimą, net kai ugdymo įstaigos yra uždarytos“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvidas Bingelis. 

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sakė, jog maisto daviniai nepasiturinčioms šeimoms jau yra paruošti ir bus išdalinti jau antradienį, kovo 24 dieną.

Juliaus Lukoševičiaus teigimu, jeigu karantinas bus pratęstas, bus svarstoma ir apie maisto davinių dalijimo pratęsimą./ Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Davinius gaus daugiau nei tūkstantis rajono vaikų

Anot J. Lukoševičiaus, maisto davinių paketas kol kas bus skirtas už 10 dienų – praėjusios ir šios savaitės 5 darbo dienas. 

„Maisto davinio paketas yra suderintas ir bus šeimoms atiduotas kovo 24 dieną. Jais rūpinasi mokyklose maitinimą tiekianti ir organizuojanti įmonė VšĮ „Bruneros“. Daviniai į mokyklas bus pristatyti iki 10 valandos, o nuo 10 iki 13 val. tėvai bus kviečiami atsiimti minėtus paketus“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Dienos maisto produktų įkainis, pašnekovo teigimu, yra 1,72 Eur. Tad šiame pakete, skirtame dešimčiai dienų, bus produktų už 17,20 Eur sumą.

„Vienu kartu bus atiduotas paketas už dešimt darbo dienų, t.y. dvi savaites. Paskui, jeigu karantinas bus pratęstas ilgiau, vėl iš naujo bus sprendžiama, ką daryti toliau“, – paaiškino J. Lukoševičius.

Iš viso rajone vasario mėnesį nemokamą maitinimą gavo 1 108 vaikai.

Maisto davinio paketas yra suderintas ir bus šeimoms atiduotas kovo 24 dieną. Julius Lukoševičius

Maisto paketų atidavimas bus saugus

VšĮ „Bruneros“ Kėdainių skyriaus vadovė Vitalija Masevičienė užtikrino, kad visi, kuriems skirti maisto paketai, vienu metu į mokyklas nesusirinks. Bus stengiamasi atsiėmimą suorganizuoti taip, kad nesusidarytų didelės žmonių grupės. 

Pasak Vitalijos Masevičienės, davinius gaunantys vaikai yra socialiai pažeidžiami ir dvi savaites neužtikrinti jiems maitinimo, būtų neatsakinga./ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. „Žmonės tikrai nebėgs visi vienu metu pasiimti davinių. Yra skirta pakankamai laiko, kad galėtų ateiti kuo mažiau žmonių. Šiuo metu su mokyklomis, jų socialinėmis darbuotojomis deriname, kaip pasielgti tinkamiausiai, kaip informuoti, kaip bus žmonėms patogiau. Visas maistas yra supakuotas, be sąlyčio su oru, sudėtas į maišelius. Juos galės paduoti per atstumą – susitikimo ir sąlyčio daugiau nei parduotuvėje tikrai nebus“, – tikino įmonės Kėdainių skyriaus vadovė. 

Kita vertus, anot V. Masevičienės, didelės grupės žmonių nesusidarys dar ir todėl, kad imant atskiras mokyklas, nėra didelis vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą, skaičius.

„Vienoje mokykloje – 20, kitoje – gal 80, bet juk neis visi iš karto, – sakė pašnekovė. – Davinius gaunantys vaikai yra socialiai pažeidžiami ir dvi savaites neužtikrinti jiems maitinimo būtų neatsakinga. Ir jeigu jūs arba aš galime užsipirkti didelį kiekį produktų prekybos centre, tai šitos šeimos vargu ar taip gali. Tai yra mūsų pareiga kažkaip išspęsti šitą problemą su kuo mažesniu susidūrimu.“

V. Masevičienė išvardijo produktus, kurie įeina į maisto davinio paketą. 

„Du pakeliai makaronų, 2 litrai sulčių, 400 g skardinė žirnelių, 1 indelis jogurto, trys pakuotės po 200 g fermentinio sūrio, vienas indelis grūdėtos varškės, dvi pakuotės po 300 g dešros, 1,5 kg pieniškų dešrelių ir vienas pakelis sviesto, – sakė maitinimo įmonės atstovė. – Dviem savaitėms tai yra pakankama norma. Mes viską paskaičiavome pagal leistiną mitybos aprašą. Manau, kad krepšelis yra tikrai geras ir vertas dėmesio.“

Visas maistas yra supakuotas, be sąlyčio su oru, sudėtas į maišelius. Juos galės paduoti per atstumą – susitikimo ir sąlyčio daugiau nei parduotuvėje tikrai nebus. Vitalija Masevičienė

Kam priklauso nemokamas maitinimas

  • Nepasiturinčių šeimų vaikams, kai šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 187,5 euro (neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio). 
  • Priešmokyklinukams 314-oje bendrojo ugdymo mokyklų 51-oje savivaldybėje (mokyklas atrinko pačios bandomajame projekte dalyvaujančios savivaldybės). Nuo rugsėjo mėnesio nemokami pietūs bus tiekiami visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams – tiek mokyklose, tiek darželiuose.

Per 2020-uosius nemokamus pietus papildomai gauti pradės apie 49,6 tūkst. mokinių. Šiuo metu nemokamą maitinimą Lietuvos mokyklose iš viso gauna apie 55 tūkst. mokinių.  

Socialinės paramos mokiniams įstatyme nustatyta, kad mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos ir teikiamas toje mokykloje, kurioje mokinys mokosi. 

Ugdymo įstaigų veikla stabdoma mažiausiai dviem savaitėms.

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!