NAUJIENOS

Visos kategorijos
„Ryto“ progimnazijos projekto grupės komanda kovo 3-9 dienomis turėjo galimybę aplankyti Graikijoje esantį Karpenissi miestelį.

„Ryto“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai tobulinosi tarptautiniame projekte Graikijoje

rinkosaikste.lt - 12:21 Kovo 19d. 2019

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos 5-6 kl. mokiniai ir mokytojai dalyvauja Erasmus+ H.E.A.L. tarptautiniame projekte, finansuojamame „Erasmus+“ programos lėšomis, kurias, remiant Europos Komisijai, Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

„Ryto“ progimnazijos projekto grupės komanda: anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Oksana Nečajeva, muzikos mokytoja Žydrė Vancevičienė, 5a klasės mokinės Mija Zabotkaitė, Mila Mikalauskaitė, 5d klasės mokiniai Aldas Lukošius ir Martynas Lipnius - kovo 3-9 dienomis turėjo galimybę aplankyti Graikijoje esantį Karpenissi miestelį. Čia 1-oje pradinėje mokykloje antrą kartą susitiko projekto bendražygiai iš Turkijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Bulgarijos ir, žinoma, Graikijos.

Mus maloniai sutiko Karpenissi miestelio 1-osios pradinės mokyklos bendruomenė: mokytojai, mokiniai, tėvai. Mokyklos direktorius Sideris Motsiolas supažindino su Graikijos švietimo sistema, su mokyklos edukacinėmis erdvėmis. Partnerių susitikimo metu buvo pristatyti namų darbai, aptartos projekto veiklos.

Mes, mokytojai, dalyvavome tarptautiniame seminare „Dramos metodų taikymas ugdymo procese“. Sužinojome, kaip, taikant šį metodą, galima sėkmingai pasiekti pamokose keliamus tikslus, realizuoti sėkmingą ugdymą, skatinti mokinius išsakyti savo nuomonę, įvairias idėjas, leisti mokiniams samprotauti, aktyviai įsitraukti į ugdymo procesą. Dalyvaudami kartu su mokiniais įvairiose dirbtuvėse, pamatėme inovatyvių mokymo metodų, kuriuos galėsime pritaikyti savo darbe. Visą savaitę mažame mokyklos kiemelyje aidėjo vaikų juokas, bendruose žaidimuose skambėjo šešios kalbos.

Milos Mikolaitytės mama mano, kad dalyvavimas šiame projekte - „puiki galimybė susipažinti su Graikijos kultūra, suprasti anglų kalbos svarbą ir ją lavinti bendraujant su kitų šalių vaikais. Vaikai aktyviai įsitraukė į įdomias veiklas, susirado daug naujų draugų, aplankė žymias vietas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Maisto kelias“, „Mano širdis“, „Arbatžolės“, kurių metu gauta įspūdinga vaizdinė informacija ilgam išliks atmintyje. Džiugu ir tai, kad po Lietuvos pristatymo partneriams lietuvių liaudies šokis „Oira oira“ buvo vienas iš populiariausių šokių vakaro diskotekoje. Graikų svetingumu ir vaišingumu vaikai įsitikino vos tik susipažinę su nuostabiomis šeimomis, kuriose buvo apgyvendinti. Dukros ištartos frazės atvykus į šeimą – „jaučiuosi kaip namuose“ ir „čia nuostabu“ – viską apibūdino. Lig šiol bendraujame, susirašinėjame, dalijamės nuotraukomis su Konstantia Kontomitrou šeima ir visada pasiruošę juos priimti Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, jog dukra po šios išvykos parsivežė dalelę Graikijos savo širdyje.“

Neišdildomą įspūdį paliko projekto kultūrinė programa. Jos metu aplankėme Atėnų akropolį, kultūros ir meno centrą, Delfų miestą, kuris laikomas archeologiniu paminklu, vienuolyną, esantį kalnuose, kurortinį miestelį Karpenissi.

Viso susitikimo metu mes tobulinome kalbinius įgūdžius, pažinome šalies socialinę ir kultūrinę aplinką, skatinome toleranciją , daug sužinojome apie Graikijos istoriją, mokiniai susirado naujų draugų, o mes, mokytojai, įgijome naujos patirties profesinėje srityje. Susitikimo savaitė netruko prabėgti. Kitas susitikimas vyks gegužės mėnesį Lietuvoje.

 

Projekto H.E.A.L komanda

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Ištartas AČIŪ geriausiems mokiniams bei mokytojams

Mokyklų naujienos
1
13:18 Birželio 14d. 2019
img

Atsiminimai, kurie paliečia kiekvieno širdį

Mokyklų naujienos
1
11:39 Birželio 14d. 2019
img

Saugia vaikų vasara – pasirūpinta!

Mokyklų naujienos
1
15:28 Birželio 06d. 2019
img

„Aušroje“ – tradicinė garbės diena

Mokyklų naujienos
1
11:07 Birželio 04d. 2019
img

Mažais žingsneliais į emocinės ir fizinės sveikatos šalį

Mokyklų naujienos
1
09:38 Gegužės 29d. 2019
img

Dailės mokykla atsisveikino su 26-ąja absolventų laida (GALERIJA)

Mokyklų naujienos
Papildytas
18:45 Gegužės 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!