NAUJIENOS

Visos kategorijos
Krakių M. Katkaus gimnazija konkurse „Mokyklų edukacinės erdvės 2018“ stipriausiųjų kategorijoje vėl tapo nugalėtoja. Jai įteikta atminimo lentelė bei Lietuvos švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės padėka.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Ketvirtą kartą nugalėtojai

Judita GAIŽIUVIENĖ - 12:34 Spalio 30d. 2018

Vilniaus universiteto botanikos sode vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“ Kėdainių rajono Krakių M. Katkaus gimnazija tarp stipriausiųjų ketvirtą kartą tapo nugalėtoja. Jai įteikta atminimo lentelė bei Lietuvos švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės padėka.

Išskirtinis konkursas

Krakių M. Katkaus gimnazija parengė ir konferencijoje pristatė stendinį pranešimą „Mokomės mokyti kitaip“. Mokytoja Aušrelė Sereikienė ir pavaduotoja ūkio reikalams Loreta Grybienė konferencijos dalyvius supažindino su ugdymu gimnazijos edukacinėse erdvėse, naujomis mokymo idėjomis bei planais.

Mes buvome vertinami už naujas erdves bei naujas mokymo priemones ir pačių pačiausių grupėje vėl tapome nugalėtojais. A. Sereikienė

„Konkurse dalyvaujame jau ketvirtą kartą ir jau ketvirtą kartą tapome nugalėtojais. Tiesa, konkursas šiemet buvo išskirtinis. Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriumi norėdami aktyvinti kitas mokyklas mokyti kitaip kuriant ir pritaikant edukacines erdves, konkursą padalijo į du lygius. A lygyje dalyvavo visi laureatai, kurie jau yra kažkada laimėję, o B lygyje – kurie dar nė karto nelaimėję. Mes buvome vertinami už naujas erdves bei naujas mokymo priemones ir pačių pačiausių grupėje vėl tapome nugalėtojais“, – džiaugėsi A. Sereikienė.

Netradicinės edukacinės erdvės

Konferencijos metu pristatytos tokios naujos Krakių M. Katkaus gimnazijoje įkurtos edukacinės erdvės kaip prie stadiono įkurta dar viena lauko klasė „Močiutės gonkelis“.

„Dar viena lauko klasė buvo įrengta sename nevažiuojančiame mokykliniame autobuse. Autobusas buvo papuoštas eismo ženklais, o jame vykstančių pamokų metu mokomasi eismo taisyklių bei kaip elgtis esant autobuso keleivių. Taip pat įkurta „Kiškių mokykla“, dar viena lauko klausė „Tarp žiedų“. Mokykloje skyrėme erdvę ir žymiems žmonėms. Kadangi Mikalojus Katkus – pirmasis diplomuotas agronomas Lietuvoje, sukūrėme per 70 tiriamųjų laukelių, prie kurių geranoriškai prisidėjo UAB „Dotnuva Baltic“, Krakių žemės ūkio bendrovė bei Lietuvos žemdirbystės institutas“, – pasakojo A. Sereikienė.

Tarp naujų ir netradicinių edukacinių erdvių – vėjo varpeliais papuoštas medis, kuris tapo ne tik meditacijos, bet ir puikiai istorijos pamokoms ir pradinių klasių moksleiviams pritaikyta mokymosi vieta.

Pavyzdys visai Lietuvai

Pašnekovės teigimu, kadangi mokykloje įkurtos edukacinės erdvės yra sėkmingai pritaikytos visų klasių moksleiviams, ugdyme yra priimta sistema, jog kiekvienas dalykininkas turi pravesti po dvi pamokas netradicinėje aplinkoje. Tad tiek matematikos, chemijos, biologijos, tiek pradinių klasių pedagogai puikiai pritaiko edukacines erdves savo pamokoms.

„Pavasarį turėjome pamoką, kuri, tikiu, galėtų būti pavyzdys visai Lietuvai, kai pradinukams dailės pamoka vyko lauke ir jie su guašu spalvino pienes. Geltonas pienių laukas nusidažė pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Ispanijos delegacija, dalyvavusi konferencijoje, buvo tiesiog sužavėta“, – mokyklos patirtimis ir pasiekimais didžiavosi A. Sereikienė.

Dėkoja už galimybę kurti ir tobulėti

„Už visas gimstančias idėjas, galimybę kurti bei tobulėti reikėtų dėkoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui. Jų organizuojami mokymai bei pamatytos erdvės leidžia suvokti ne tik estetiką, bet ir pasisemti išties netradicinių idėjų“, – dėkojo A. Sereikienė.

Ačiū ištartas ir Vilniaus universiteto botanikos sodui už dovaną – magnolijos medelį, kuris papuoš gimnaziją.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!