NAUJIENOS

Visos kategorijos
Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija 2016 – 2018 m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame „Erasmus+“ projekte „Go 4 Education: get connected!“  / Asmeninio archyvo nuotr.

Krakiškius projektas sukvietė į Ispaniją

rinkosaikste.lt - 09:44 Vasario 06d. 2018

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija 2016 – 2018 m. dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame „Erasmus+“ projekte „Go 4 Education: get connected!“ („Susivienykime ir mokykimės kartu“).  Projekto tikslas – surasti tai, kas vienija skirtingas tautas bei pabrėžti kiekvienos tautos unikalumą. Mes ieškome panašumų ir skirtumų mene, sporte, muzikoje, architektūroje, istorijoje, tradicijose ir papročiuose.

2018 metų sausio 22 – 26 dienomis Colindres (Ispanija) įvyko trečiasis projekto „Go 4 Education: get connected!“ partnerių susitikimas.

Neįtikėtina, kiek daug galime išmokti vieni iš kitų, o svarbiausia, kad taip mokytis visiškai nenuobodu. Savaitę pradėjome „olimpinėmis žaidynėmis“, kurios padėjo susipažinti ir susivienyti dėl pergalės. Mokytojai iš Lietuvos, Italijos ir Graikijos vedė pamokas ispanams apie savo šalis.

Vėliau apžiūrėjome šeimininkų mokyklą (I. E. S. Valentin Turienzo), šokome įvairių šalių tautinius šokius (Sevillaną, makareną, sirtakį, kepurinę, La Monferrina).

Antradienį aplankėme Cantabro kaimą kalnuose, kur mokėmės pažinti priešistorinių laikų muzikos instrumentus, o vieną iš jų net išmokome pasigaminti. Savaitės viduryje vėl kibome į mokslus: dalyvavome ispanų kalbos bei muzikos pamokose, ėjome į ekskursiją po miestelį. Mūsų draugai iš Ispanijos, apsirengę XVI amžiaus kostiumais, pristatė Colindres miestelio istoriją bei lankytinas vietas. Vakarop vėl visi susirinkome mokykloje kur iš antrinių žaliavų turėjome sukurti simbolį, atspindintį mūsų projekto idėjas.

Ketvirtadienį aplankėme Baskų krašto sostinę – Bilbao. Sužinojome daug įdomybių apie šį miestą: jo istoriją, senamiestį. Kadangi tai yra jūreivių kraštas, ne tik apsilankėme jūreivystės muziejuje, bet ir išmokome surišti tris pagrindinius jūrinius mazgus. Ne mažiau įdomus buvo ir apsilankymas Gugenheimo muziejuje, kur pamatėme garsių modernaus meno kūrinių. Paskutinę dieną vėl kibome į mokslus: meno istorijos pamokoje sužinojome daug dalykų apie Ispaniją, fizikos pamokoje pagaminome spektroskopą, o informacinių technologijų pamokoje sukūrėme savo žaidimą Scratch‘o programa. Atsisveikindami pasidžiaugėme šeimininkų surengtu koncertu, padainavome jiems savo liaudies dainą.

Grįždami namo džiaugėmės, kad susivienydami ir mokydamiesi kartu mes nuosekliai, mažais žingsneliais siekiame savo projekto tikslų. Esame įsitikinę, kad susitikimo metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai išliks ilgai.

 

 

Projekto komanda iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!