NAUJIENOS

Visos kategorijos
Jau penkerius metus Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ bendradarbiauja su Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centru.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Darželio ir Vaikų dienos centro bičiulystė

www.rinkosaikste.lt - 11:34 Sausio 03d. 2020

Jau penkerius metus Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ bendradarbiauja su Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centru. Šiai gražiai draugystei pradėti iniciatyvą parodė lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marytė Mockienė ir Pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Jurgita Svetikienė.

Laiką leidžia kūrybingai

Tai – draugiški, abipuse pagarba grindžiami ir labai laukiami susitikimai, kuriuose visada dalyvauja „Purienos“, „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai, jų tėveliai bei Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos ir šio centro vaikai.

Šių susitikimų organizatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marytė Mockienė ir Renata Dirmantienė suplanuoja įdomius kūrybiškus užsiėmimus, kurių metu gaminami kūrybiniai darbeliai, kepami skanėstai, po to smagiai leidžiamas laikas drauge geriant arbatą, žaidžiant žaidimus.

Asmeninio archyvo nuotr. Šventinės popietės

Dažniausiai rengiamos šv. Velykų ir šv. Kalėdų popietes.

Štai vieną Atvelykio popietę ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marytė ir Renata nutarė kepti sausainius ir juos padovanoti Kėdainių pagalbos šeimai centro dienos centro vaikams. „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių vaikučių mamytės ruošė ir kočiojo tešlą. Vaikai vėliau irgi įsitraukė į darbą. Savo mažom rankelėm spaudė su formelėmis sausainius ir ragavo tešlą, kuri buvo labai skani. Iškeptus Atvelykio sausainius nuvežėme Vaikų dienos centro vaikams, kuriuos dar spalvingu glaistu papuošė šio cento vaikai. Taip bendru darbu buvo iškepti ir papuošti Atvelykio sausainiai, o po malonių darbų visi drauge vaišinosi  sausainiais ir kvapnia arbata.

Prisiminti reikėtų ir pavasarį organizuotą Velykų popietę, kuomet į lopšelio-darželio „Puriena“ „Viščiukų“ grupę susirinko „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių tėveliai ir jų vaikučiai. Šios popietės iniciatorės Kėdainių pagalbos šeimai centro, vaikų dienos centro pedagogės Žydrė Pavolienė ir Kristina Grigaliūnienė, mokė daryti velykinius atvirukus. Joms talkino kartu atvykusios šio centro mergaitės Austėja ir Enrika.

Mažieji „Purienos“ darželinukai kartu su savo mamomis ir tėčiais susėdę prie staliukų rinkosi spalvoto popieriaus lapus, ant jų klijavo margučius, kiškučius, viščiukus. Kadangi ateinantis sekmadienis buvo Verbų sekmadienis, susirišome ir nuostabias verbas.

Taip pat ir prieš šv. Kalėdas jau tampa gražia tradicija į lopšelį-darželį „Puriena“ pasikviesti  Vaikų dienos centro socialines darbuotojas.

Šių kalėdinių  popiečių tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi kuriant originalius kalėdinius atvirukus pasitelkiant įvairius karpinius bei žaisti kūrybinius žaidimus su dienos centro vaikais, mokytis bendrauti, bendradarbiauti ir suprasti, pažinti vienas kitą.

Viešnios pamoko gaminti kalėdinius atvirukus, teikia patarimus, konsultuoja. Šios kūrybinės bendros veiklos apjungia mus visus. Mamytės džiaugiasi pasigaminusios originalių atvirukų, o vaikai – smagiai ir kiek kitaip praleidę laiką kartu.

Vaikų labui

Džiugu, kai į vieną gražų būrį telkiamės vaikų labui. Kiekvienais metais gruodžio mėnesį „Puriena“ rengia prieškalėdinę gerumo akciją „Pradžiugink esantį šalia“, kurios metu surenkamos kanceliarinės priemonės, vaikiškos knygelės Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro vaikams.

Šioje akcijoje geranoriškai dalyvauja visa lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė. Surinktas dovanėles lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marytė Mockienė ir Renata Dirmantienė nuveža ir padovanoja vaikų dienos centro vaikams.

 

Parengė lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Dirmantienė

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Abiturientai laiko brandos egzaminus

Mokyklų naujienos
08:07 Birželio 26d. 2020
img

Projektus ir toliau vertins Jaunimo reikalų taryba

Mokyklų naujienos
10:56 Birželio 23d. 2020
img

Trims ugdymo įstaigoms – Žalioji vėliava

Mokyklų naujienos
12:51 Birželio 22d. 2020
img

Geriausias metas įgyti profesiją – jau dabar!

Mokyklų naujienos
12:54 Birželio 17d. 2020
img

Moksleivius kviečia dalyvauti piešinių konkurse

Mokyklų naujienos
15:35 Birželio 02d. 2020
img

Kaip neužmigti ant laurų ir ko galima pasimokyti?

Mokyklų naujienos
17:00 Gegužės 19d. 2020
img

Kėdainiečiai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

Mokyklų naujienos
10:15 Gegužės 19d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!