NAUJIENOS

Visos kategorijos
AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas mano, jog ąžuoliukų sodinimo akcija galėtų tapti kasmete gamyklos darbuotojų tradicija.  / AB „Lifosa“ nuotr.

Tūkstantmečio ąžuolyne žaliuos „Lifosos“ ąžuolai

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 09:30 Birželio 08d. 2018

Kastuvai, kuoliukai ir pagarbiai it didžiausia šventenybė rankose nešami ąžuolų sodinukai. Štai taip pusšimtis „Lifosos“ darbuotojų antradienio rytą keliavo į Pašiluose esantį „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyną, kur pasodino 55 ąžuoliukus.

Skaičius neatsitiktinis

„Gamyklai 55 metai, tad ir ąžuolus sodinome 55, – paaiškino AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas. – Žinoma, ąžuolynui 55 medžiai galbūt ir kuklus skaičius, bet jau vėloka ir didesnio kiekio paruoštų sodinti ąžuolų nelabai buvo kur įsigyti. O galėjome ir 550 medžių pasodinti, nes, kaip matote, mūsų kompanija ąžuolyne darbuojasi didelė.“

Kiekvienas akcijoje dalyvavęs bendrovės darbuotojas pasodino po vieną ąžuoliuką.Idėja Aplinkosaugos dienai

Neatsitiktinai bendrovė ąžuoliukus sodino būtent birželio 5-ąją. Mat tądien minėta Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Taigi sodinti medžius – puiki idėja reikšmingai paminėti šią svarbią progą.

„Sodindami ąžuolus mes minime Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Galbūt kai kas šios dienos iki šiol nežinojo, bet dabar, pasodinę ąžuolus, tikrai įsimins, – įsitikinęs J. Dastikas. – Tikriausiai girdėjote, kad Pasaulinė aplinkos apsaugos diena paskelbta nuo 1972 metų. Tais metais birželio 5-ąją Stokholme įvyko pirmoji Jungtinių tautų organizacijos (JTO) konferencija, skirta aplinkos apsaugos problemoms aptarti, o vėliau sukurta ir JTO aplinkos apsaugos programa. Nuo to laiko aktyviai pradėta rūpintis aplinkos apsauga pasauliniu mastu.“

Pinigų aplinkosaugai skiria nuolat

J. Dastikas sako, kad jo vadovaujamai gamyklai aplinkosauga yra vienas iš prioritetų, tad bendrovė tam skiria ir dėmesio, ir lėšų.

„Mes daug pinigų skiriame aplinkosaugai ir tai darome pastoviai. Dabar „Lifosa“ jau labai mažai teršia gamtą.

Kas mato iš fabriko kaminų rūkstančius dūmus, tai norėčiau paaiškinti, kad ten ne dūmai, o garas. Kadangi džiūstant trąšoms garuoja drėgmė ir susidaro vandens garai“, – sako bendrovės generalinis direktorius.

Kvepia nauja tradicija

Daugiau nei pusę šimto ąžuolų sodinukų bendrovė įsigijo iš medelyno. Vidutiniškai vienas darbuotojas pasodino po vieną sodinuką.

„Manau, kitąmet reikės pakartoti tokią akciją ir pasodinti daugiau ąžuoliukų. Kiek girdėjau, numatyta, jog Tūkstantmečio ąžuolyne turėtų žaliuoti 50 000 ąžuolų, o šiuo metų auga apie 30 000, tad švęsdami Aplinkos apsaugos dieną mes galėtume kasmet pasodinti ir daugiau: ne po vieną, o po 10 ąžuoliukų“, – ambicingą tikslą iškėlė AB „Lifosa“ generalinis direktorius J. Dastikas.

Štai toks gausus būrys „Lifosos“ bendruomenės Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną Tūkstantmečio ąžuolyne Pašiliuose sodino ąžuoliukus.Prie saviškio paliko užrašą

„Lifosos“ darbuotojai džiaugėsi galėdami prisidėti prie „žaliosios“ akcijos ir taip padaryti gerą darbą gamtai.

„Labai puiki akcija, tikrai smagu, – šypsojosi Eugenijus Vaičiulis. – Aš apskritai mėgstu sodinti medžius, o čia ne bet kokie medžiai – ąžuolai! Tikiuosi, jie sėkmingai prigis, augs ir bus ką parodyti vaikams. Uždėjau užrašą „Energetikos cechas“, tad žinosiu, kurį medį pasodinau aš. Galėsiu atvykti ir pasižiūrėti, kaip jis žaliuoja.“

Po 10 metų parodys vaikams

Pono Eugenijaus nuomone, tokių akcijų, kurių metu sodinami medžiai, reikėtų organizuoti kuo dažniau.

„Tiek aš pats, tiek AB „Lifosa“, manau, prie tokių akcijų mielai prisidės“, – sakė pašnekovas ir taip pat atskleidė turintis sodininkavimo patirties, tad sodinti medžius – jam pažįstamas darbas.

„Tai galbūt išduosite ir kokių paslapčių, ką daryti, kad pasodintas medis kuo geriau prigytų?“ – pasmalsauju.

„Paslapčių nežinau, tad ąžuolus sodinom taip pat, kaip ir kitus medžius: palaistėme, apačioje geresnės žemės buvo, pririšome kuoliuką ir svarbiausia yra prižiūrėti, tad retkarčiais tikrai atvažiuosi pasižiūrėti. O po 10 metų ir vaikus atvešiu parodyti“, – entuziastingai kalbėjo Eugenijus.

Labai puiki akcija, tikrai smagu, – šypsojosi Eugenijus Vaičiulis. – Aš apskritai mėgstu sodinti medžius, o čia ne bet kokie medžiai – ąžuolai! Tikiuosi, jie sėkmingai prigis, augs ir bus ką parodyti vaikams. Uždėjau užrašą „Energetikos cechas“, tad žinosiu, kurį medį pasodinau aš. Galėsiu atvykti ir pasižiūrėti, kaip jis žaliuoja. Eugenijus

Sodintojas debiutantas su sėkminga ranka

„Lifosos“ darbuotojas Marius Maskaliūnas sveikino jam labai patikusią akcijos idėją.

„Tokioje akcijoje dalyvauti teko pirmą kartą, bet man labai patiko. Išties sveikintina akcija“, – gerai praleidęs laiką džiaugėsi Marius.

Pašnekovas atskleidė pats nesodininkaujantis, tad šis rytas jam tapo beveik debiutu.

„Po Kalėdų pasodinau eglutę ir ji prigijo, o šiandien pasodinau antrą savo medį – ąžuolą, tad tikiuosi, jog ir šis prigis“, – sakė Marius. Pasirodo, patirtis ne visada būtina. Kilniems darbams, regis, kartais pakanka geros rankos ir šviesių minčių.

Marius priduria, jog gamta jam yra viena pagrindinių vietų puikiai praleisti laisvalaikį.

„Mėgstu vaikščioti įvairiais pažintiniais takais. Miškai, šilai ir apskritai gamta man labai patinka, domiuosi ja“, – pasidalija pašnekovas.

Ąžuolyną aplankys dar ne kartą

Darbovietės surengtoje akcijoje dalyvavęs Gintaras Bardauskas – sodininkas su patirtimi. Tris ąžuolus su bendraklasiais baigęs mokyklą jis pasodino prie savo mokyklos, o gerokai daugiau kitokių medžių – namų sode.

„Vykdyti šią akciją ir sodinti ąžuolus būtų prasminga kiekvienais metais“, – dar vieną „taip“ naujajai „Lifosos“ tradicijai atiduoda Gintaras.

Pašnekovas atskleidžia apie Tūkstantmečio ąžuolyną girdėjęs jau seniai, bet tiksliai nežinojęs, kur ąžuolyno ieškoti.

„Be abejo, dabar šis ąžuolynas taps viena iš mano šeimos lankytinų vietų, nes dauguma bendradarbių, kaip supratau, iki šiol irgi nežinojo, kur išvis šis ąžuolynas yra“, – sakė Gintaras ir pridūrė, jog dabar beliko ąžuoliukus sočiai palaistyti, kad šie sėkmingai prigytų.

Tikėkimės, dangus nepagailės dosnaus lietaus ir „Lifosos“ bendruomenės susodinti ąžuolai giliai žemėn įleidę šaknis tvirtais kamienais stiebsis į saulę.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!