NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kol kas dar nežinia, kur mokysis Surviliškio mokyklos mokiniai, mat čia klasės tuščios, vis dar laukiama remonto, kuris vėluoja dėl savivaldybės administracijos nesugebėjimo laiku atlikti savo pareigas.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Savivaldybės nerangumo įkaite tapo net ir mokykla

Nerijus POVILAITIS - 09:00 Rugpjūčio 12d. 2017

Surviliškio pagrindinės mokyklos darbuotojai bei mokinių tėvai – apimti nerimo. Čia numatomi didelės apimties remonto darbai, ketinama keisti grindis, dažyti sienas ir lubas, tačiau rangovas dar neparinktas. Jau dabar aišku – vaikams teks kęsti ne pačius maloniausius statybų garsus, kvėpuoti dulkėmis bei dažų garais, nors rajono Taryba pinigus mokyklos remontui skyrė dar kovo mėnesį.

Mokykla – tarsi po evakuacijos

Iki mokslo metų pradžios, rugsėjo 1-osios likus vos trims savaitėms Surviliškio V. Svirskio pagrindinė mokykla atrodo gana keistai.

Prieš kelis dešimtmečius statyto pastato pirmasis aukštas – tarsi po evakuacijos. Klasėse nebelikę nei suolų, nei kitų baldų. Tik kabančios juodos lentos išduoda, jog čia žinių semiasi vaikai. Koridoriai, kuriuos puošė gėlės ir mokinių darbai, taip pat ištuštėję.

 

Gyvename visiškoje nežinioje, neaišku, kur reikės su vaikais dirbti atėjus rugsėjo 1-ajai. Pedagogė

„Visi baldai, kėdės bei suolai sunešti į sporto salę, nes visame pastate turi prasidėti statybos. Deja, kol kas niekas negali pasakyti, kada jos prasidės ir kada darbai bus baigti. Tad gyvename visiškoje nežinioje, neaišku, kur reikės su vaikais dirbti atėjus rugsėjo 1-ajai“, – „Rinkos aikštei“ sakė viena Surviliškio mokyklos pedagogių.

Laukė atostogų pabaigos?

Nerimo apimti ir mokinių tėvai, jie tikino nesuvokiantys, kodėl nuspręsta remontuoti pastatą, kai baigiasi vasaros atostogos ir netrukus visi sugužės į klases.

„Juk buvo daug laiko – visa vasara. Galėjo tada neskubant viską padaryti, o ne laukti atostogų pabaigos. Kaip vaikams reikės mokytis, kai čia pat darbininkai griaus sienas, kils dulkių debesys, griaudės kurtinantis triukšmas?“ – sakė į redakciją paskambinusi Surviliškio miestelio gyventoja, kurios vaikai lanko šią mokyklą.

Moteris prašė neminėti jos pavardės, tikino, jog prakalbus viešai apie negeroves, gali nukentėti jos vaikų interesai. Juolab kad sakė girdėjusi, jog sunerimusiems mokyklos pedagogams savivaldybės atstovai pasiūlė į problemą žvelgti kūrybiškai ir ugdymo procesą organizuoti ne klasėse, o tiesiog kur nors...

Pasidomėjus, kas iš tiesų vyksta Surviliškio mokykloje bei kodėl tik dabar planuojama pradėti remontą, paaiškėjo keisti dalykai.

Senasis mokyklos pastatas statytas dar 1964 metais. Laikui bėgant kai kurios medinės jo konstrukcijos sutrešo, jau ne vieneri metai linguoja grindys. Ne vienerius metus mokyklos vadovai prašė pinigų remontui, tikino, jog būtina pakeisti ne tik grindis laikančias supuvusias sijas, bet atnaujinti visą grindų dangą.

Galiausiai nuspręsta mokyklą remontuoti. Šių metų kovo pabaigoje, rajono savivaldybės Tarybai patvirtinus 2017 metų biudžeto asignavimų savarankiškoms funkcijoms atlikti planą, Surviliškio pagrindinės mokyklos remontui nuspręsta skirti 45 tūkst. eurų.

Per mėnesį suspėti – be šansų

Jeigu lėšos mokyklai remontuoti rajono biudžete numatytos dar kovo mėnesį, tai kodėl darbai visą vasarą taip ir nebuvo pradėti? Juk įprastai mokymo įstaigos tvarkomos tada, kai atostogauja vaikai ir mokytojai, o ne prasidėjus mokslo metams…Surviliškio mokykloje remontas dar net neprasidėtas, nors rugsėjo 1-oji jau čia pat.

„Rinkos aikštei“ pradėjus domėtis vis neprasidedančio remonto peripetijomis paaiškėjo, jog darbų pirkimo sąlygos bei kvietimas dalyvauti konkurse buvo paskelbtas tik liepos 26 dieną. Paraiškas įmonės galėjo teikti iki rugpjūčio 1-osios.

Numatomų darbų apimtis – iš tiesų nemaža. Senajame mokyklos korpuse nuspręsta remontuoti pirmojo aukšto grindis (apie 305,56 kv. m), I ir II aukštų koridoriuose ir klasėse ant grindų įrengti skiedrų plokščių paklotą (apie 609,56 kv. m), ant jo kloti PVC grindų dangą. Taip pat keisti grindų dangą vestibiulyje ir antrojo aukšto fojė (apie 70 kv. m), perdažyti lubas pirmajame (apie 59,00 kv. m) ir antrajame aukštuose (apie 246,79 kv. m), iš vidaus šiltinti cokolinę pamato dalį, perdažyti pirmojo bei antrojo aukštų sienas. Fizikos kabinete įrengti 3 kriaukles, pakeisti elektros instaliaciją.

Savivaldybės paskelbtose sąlygose nurodoma, jog remonto darbus reikia atlikti per mėnesį. Regis, šis terminas sukėlė tam tikrų abejonių konkurse dalyvauti norėjusiems verslininkams.

„Jūsų pateiktose konkurso sąlygose yra nurodomas darbų atlikimo laikotarpis 1 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo, tačiau atsižvelgiant į pateiktus darbų kiekių žiniaraščius bei juose nurodomas darbų apimtis, nėra realu atlikti visų numatytų darbų per 1 mėn. laikotarpį. Prašome patikslinti darbų atlikimo terminus“, – štai tokio prašymo, dar nesibaigus konkursui sulaukė rajono savivaldybė.

Regis, savivaldybė į kompromisus nelinkusi eiti. Kita vertus, juk ne už kalnų rugsėjo 1-oji, tad darbus būtina atlikti kuo skubiau.

„Tiekėjas, susipažinęs su konkurso sąlygomis, įvertinęs savo galimybes atlikti darbus per nurodytą terminą, laisva valia nusprendžia dalyvauti ar ne konkurse. Perkančioji organizacija darbų atlikimo termino nekeis“, – atsakė Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Dalius Ramonas.

Kodėl savivaldybė vėlavo parengti dokumentaciją?

„Mokyklos direktorė visą vasarą mynė savivaldybės valdininkų slenksčius, prašė, kad kuo greičiau būtų rengiama dokumentacija ir skelbiamas konkursas remontui. Tačiau niekas nejudėjo, kaip suprantame, visi procesai strigo savivaldybės Statybos skyriuje. Ten nespėta laiku parengti dokumentacijos“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Surviliškio pagrindinės mokyklos darbuotojos.

Lėšos mokyklai remontuoti rajono biudžete numatytos dar kovo mėnesį, tai kodėl darbai visą vasarą taip ir nebuvo pradėti? Darbų pirkimo sąlygos bei kvietimas dalyvauti konkurse buvo paskelbtas tik liepos 26 dieną. Aut. past.

Su mokymo įstaigos direktore Lolita Klečkauskiene susisiekti nepavyko, paaiškėjo, jog mokyklos vadovė atostogauja.

Remonto darbų techninė specifikacija buvo parengta ir valdininkų parašais patvirtinta tik liepos 19 dieną. Skelbti kvietimą dalyvauti konkurse taip pat neskubėta, tai padaryta tik liepos 26 dieną. Beje, suma, kurią savivaldybė ketina skirti remontui – nebuvo atskleista. Pasak savivaldybės atstovų, siekta išsirinkti žemiausią kainą pasiūliusią įmonę.

Dokumentus viešųjų pirkimų konkursui rengė nemažai kritikos dėl stringančių projektų sulaukusio Statybos skyriaus vyr. specialistas Jeronimas Vilkelis. Valdininkas nuo platesnių komentarų susilaikė, pasiūlė visais klausimas kreiptis į naująją skyriaus vadovę Audronę Naujalienę.

Neseniai sujungtam Statybos ir turto skyriui vadovaujanti valdininkė sakė šiame poste dirbanti tik nuo liepos antrosios pusės, tad negalinti komentuoti priežasčių, dėl kurių konkursas remontui mokykloje atlikti paskelbtas taip vėlai.

Ir šiandien dar neaišku, kas remontuos

Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Dalius Ramonas patvirtino, jog iki šiol dar nėra paskelbtas viešųjų pirkimų konkurso nugalėtojas, o kada tai bus padaryta – neaišku.

D. Ramono vadovaujama komisija posėdžiavo praėjusį antradienį, į posėdį vėl rinksis ir šiandien. Ar jame paaiškės nugalėtojas, Surviliškio mokyklą remontuosianti įmonė – sunku prognozuoti.

„Dėl konkurse dalyvaujančių įmonių įvairių dokumentų trūkumo dabar vyksta susirašinėjimas ir procedūros. Jas kiek įmanoma skubiname minimaliais terminais, bet visas procedūras išlaikyti privalome. Tad šiai dienai pirkimas dar nėra baigtas, rangovo dar neturime“, – sakė D. Ramonas.

Kas dalyvauja konkurse, ar esama pajėgių įmonių, galinčių per trumpą laiką, iki prasidedant mokslo metams suremontuoti mokyklą, D. Ramonas atsakyti negalėjo. Pasak valdininko, pasikeitus Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatoms ši informacija iki proceso pabaigos laikoma konfidencialia.

Mokytojai gyvena visiškoje nežinioje

Jau dabar beveik neabejojama – net jeigu savivaldybei ir pavyktų paskelbti konkurso remonto darbams nugalėtoją, vargu ar bus spėta viską atlikti iki mokslo metų pradžios.

Tad kaip atrodys Surviliškio pagrindinė mokykla po rugsėjo 1-osios, kur vyks pamokos, jeigu senajame korpuse bus lupamos senosios grindys ir jos keičiamos naujomis, dažomos lubos bei sienos?

Šis klausimas labiausiai neramina su „Rinkos aikšte“ susisiekusius mokyklos darbuotojus. Pedagogai pripažino – kol kas nežinantys nei kaip, nei kur reikės dirbti. Patalpų mokykloje nėra daug, o sporto salė paversta laikinuoju sandėliu. Ten sukrauti stalai bei suolai iš remontininkų vis dar nesulaukiančių patalpų.

„Gal teks pamokas vesti mokyklos stadione? Pastatysime kariškas palapines ir jose įrengsime tokią improvizuotą vargo mokyklą? Tai, aišku, juokas pro ašaras, bet rugsėjo 1-oji nenumaldomai artėja, o numatyti darbai vis dar nepradedami. Patikėkite, ir mes, mokytojai, ir mokinių tėveliai – gyvename visiškoje nežinioje“, – sakė Surviliškio pagrindinės mokyklos pedagogai.

Anot pedagogų, mokyklos kolektyvas tapo rajono savivaldybės valdininkų nerangumo įkaitais – Statybos skyriui užtrukus parengti dokumentaciją, vėluoja viešųjų pirkimų procedūros, o kada paaiškės laimėjusi įmonė – niekas nežino. Kita vertus, ilgai lauktus remonto darbus atlikti būtina, nes kitaip bus prarasti jiems skirti pinigai, 45 tūkst. eurų.

„Lėšų remontui, kurio mokyklai jau seniai reikėjo, laukėme gana ilgai. O dabar, kai pinigų yra, atsirado naujų kliūčių. Ir viskas – dėl savivaldybės administracijos darbuotojų nerangumo“, – liūdnai konstatavo viena pedagogių.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!