NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Praėjusiais mokslo metais švietimo rezultatai nusirito žemyn – ne išimtis ir Kėdainiai

Praėjusiais mokslo metais švietimo rezultatai nusirito žemyn – ne išimtis ir Kėdainiai

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:42 Gruodžio 17d. 2019

Lietuvoje švietimo situacija – apgailėtina. Estai ir latviai Lietuvą šioje srityje lenkia jau trimis galvomis. Lietuvoje tik dabar pradedama daryti tai, kas Estijoje buvo padaryta prieš dešimtmetį, tad, matyt, nėra ko stebėtis, kad mūsų šalyje moksleivių švietimo rezultatai ritasi žemyn. Ne išimtis ir Kėdainiai. Nors remiantis ne akademiniais rodikliais, o mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijų vietas ir kitais svarbiais parametrais, Kėdainių rajono savivaldybės švietimo reitingas šiais metais aukštas – Kėdainiai yra 5-oje vietoje tarp visų 60 šalies savivaldybių, tačiau įvertinus tai, kaip abiturientai praėjusiais mokslo metais, šį pavasarį išlaikė valstybinius brandos egzaminus, mūsų savivaldybė pagal švietimo rodiklius yra 10 pozicijų žemiau – 15-oje vietoje. Tokie rezultatai atskleisti žurnalui „Reitingai“, paskelbus naujausius duomenis apie šalies ugdymo įstaigų pasiekimus. 

Geriausia – Šviesioji gimnazija

Nepaisant akivaizdžios mokinių akademinių rezultatų prastėjimo tendencijos, Kėdainiai turi kuo pasidžiaugti – Šviesioji gimnazija užtikrintai įeina į geriausių šalies gimnazijų 50-uką.

Reitingų rezultatai rodo, kad Kėdainių rajono geriausia gimnazija – Šviesioji. / A. Barzdžiaus nuotr. Šviesioji gimnazija šiemet yra 42 vietoje iš 50 gimnazijų, geriausiai išmokančių lietuvių kalbos. Tiesa, pernai pagal šį rodiklį ši gimnazija buvo 19 vietoje, 2017 metų reitinge – 69, 2016 metais – 92 vietoje.

Šiais metais Lietuvos švietimo specialistai griebiasi už galvų dėl ženkliai suprastėjusių moksleivių matematikos žinių. Konstatuojama, kad kai kuriose šalies mokyklose moksleiviai nepasiekia ne tik būtinojo matematikos žinių lygio, bet net ir nemoka daugybos lentelės.

Tuo tarpu Kėdainių Šviesioji gimnazija ir šioje srityje yra viena iš geriausių. Maža to, ji net gerina savo rezultatus lyginant su praėjusiais metais.

Šviesioji gimnazija šiemet yra 42 vietoje tarp geriausiai Lietuvoje išmokančių matematikos. Pernai pagal matematikos išmokymo reitingą ji buvo 66 vietoje, 2017 metais – 51, o 2016 metais tik 147 vietoje. 

Šviesiojoje gimnazijoje geriausiai išmokama ir fizikos. 

Pagal šio dalyko rodiklius gimnazija užima 39–40 vietą tarp 50 šalies geriausių gimnazijų. Tiesa, šis Šviesiosios gimnazijos rodiklis šiek tiek sumenko lyginant su praėjusiais metais, kai pagal fizikos išmokymą Lietuvos švietimo reitinge buvo užimta 28 vieta. 

Mokant fizikos prasčiausią rodiklį ši gimnazija buvo pasiekusi 2017 metais, kai atsidūrė 83 reitingų lentelės vietoje, o 2016 metais ji užėmė jau aukštą 30 vietą. 

Tiesa, reikia nepamiršti ir to, kad dar šių metų pirmąjį pusmetį buvo skelbta, kad Kėdainių Šviesioji gimnazija yra 20-a Lietuvoje tarp geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių.

Nepaisant akivaizdžios mokinių akademinių rezultatų prastėjimo tendencijos, Kėdainiai turi kuo pasidžiaugti – Šviesioji gimnazija užtikrintai įeina į geriausių šalies gimnazijų 50-uką. Aut. past.

O štai pagal olimpiadų rezultatus Šviesioji gimnazija yra itin aukštoje 19 vietoje tarp šalies gimnazijų. Du šios gimnazijos gimnazistai olimpiadose pelnė pirmąsias vietas ir vienas – trečiąją. 

Geriausiais pasiekimais olimpiadose pasirodė L. Jurkėnas ir I. Janarauskaitė.

Šviesioji gimnazija minima ir tarp gimnazijų, pasižyminčių išskirtiniais pasiekimais menų srityje. Šiais metais šios gimnazijos atstovai gerai pasirodė muzikos olimpiadoje. 

Iš visų Kėdainių rajono gimnazijų mokytis biologijos geriausia yra „Atžalyne“. / A. Barzdžiaus nuotr. Biologijos geriausia išmokoma „Atžalyne“

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija – 28 vietoje tarp geriausių šalies mokyklų, nesirenkančių mokinių, tačiau šį pavasarį su brandos egzaminų rezultatais jai sublizgėti nepavyko.

Šį kartą į geriausių šalies gimnazijų 50-uką ji patenka tarp geriausiai išmokančių biologijos. 

Pagal biologijos išmokymo lygį Lietuvoje šiemet Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija užima 29 vietą. Ypač džiugu tai, kad šio dalyko mokymas „Atžalyne“ yra kryptingas ir, akivaizdu, kasmet gerėjantis. 

Štai pernai „Atžalynas“ pagal biologijos išmokymą užėmė 50 vietą, 2017 metais – 60, o 2016 metais tik 99, tad vertinant pokyčius, šiemet užimta 29 vieta tarp geriausių šalies gimnazijų pagal biologijos išmokymo lygį yra išties įspūdinga. 

Pagal kitų mokomųjų dalykų rezultatus, kurių egzaminus pavasarį laikė abiturientai, „Atžalynas“ į geriausių šalies gimnazijų 50-uką nepateko. 

Pagal olimpiadų rezultatus „Atžalynas“ atsidūrė 59–60 vietoje tarp šalies gimnazijų. Vienas šios gimnazijos gimnazistas olimpiadoje iškovojo antrąją vietą ir du trečiąsias vietas. 

Šiuos rezultatus pasiekė B. Dorochinas, E. Ašakaitė ir R. Grigoravičius. 

Šoktelėjo Akademijos gimnazijos pasiekimai

Biologijos mokymo srityje didelį ir, galima sakyti, rekordinį šuolį šiais metais padarė Akademijos gimnazija.

2016 metais ši gimnazija biologijos išmokymo reitingų lentelėje užėmė 237 vietą, 2017 metų reitinge – 217, pernai – tik 315 vietą, o šiemet sugebėjo pakilti net į 44 vietą!

Beje, Akademijos gimnazija patenka ir į mokyklų, 2015–2019 metais parengusių daugiausia prizininkų ES jaunųjų mokslininkų konkursams, sąrašą. Du šios gimnazijos gimnazistai ES jaunųjų mokslininkų konkursuose užėmė III-iąsias vietas. 

Pagal biologijos išmokymo lygį Lietuvoje šiemet Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija užima 29 vietą. Ypač džiugu tai, kad šio dalyko mokymas „Atžalyne“ yra kryptingas ir, akivaizdu, kasmet gerėjantis. Aut. past.

Pagal kitų mokomųjų dalykų rezultatus nei Akademijos gimnazija, nei kitos Kėdainių rajono gimnazijos, išskyrus Šviesiąją ir „Atžalyną“, į geriausių šalies gimnazijų 50-uką nepatenka. 

Kitų ugdymo įstaigų pasiekimai kuklesni

Kitų Kėdainių rajono ugdymo įstaigų pasiekimų rezultatai yra kuklesni.

Reitingų lentelėje pagal olimpiadų rezultatus išskiriamos dar dvi Kėdainių rajono gimnazijos.

Josvainių bei Krakių M. Katkaus gimnazijos užima 103–140 vietas pagal olimpiadų rezultatus. Olimpiadose geriausiai pasirodė ir III-ąsias vietas užėmė V. Šilakitytė iš Josvainių gimnazijos ir Š. Šleinytė iš Krakių M. Katkaus gimnazijos. 

Iš progimnazijų pagal olimpiadų rezultatus rajone geriausia yra „Ryto“ progimnazija. 

Šiais metais šios progimnazijos moksleivis N. Bolevičius užėmė net 2 pirmąsias vietas dviejose olimpiadose, taip „Ryto“ progimnazijos reitingą pakeldamas į 7–12 vietas iš pernai reitingų lentelėje užimtos 16 vietos. 

Pagal olimpiadų rezultatus puikiai pasirodė ir Šėtos gimnazija. 

Šios mokyklos mokinė V. Stanišauskaitė vienoje olimpiadoje pelnė I-ąją, kitoje – III-ąją vietas ir kartu su „Ryto“ progimnazija bei dar keliomis šalies ugdymo įstaigomis reitingų lentelėje dalijasi 15–21 vietas. 

Kaip kinta Kėdainių švietimo sistema?

Kaip Kėdainių rajone kinta švietimo sistema ir kodėl pagal mokinių savijautos, įstojimo į aukštąsias mokyklas bei kitus rodiklius savivaldybė užima 5 vietą tarp visų rajonų, o pagal abiturientų egzaminų rezultatus dešimčia pozicijų žemesnę – 15 vietą, teirausimės švietimo srities ekspertų ir analizuosime vėlesniuose „Rinkos aikštės“ numeriuose.

Kiek vėliau apžvelgsime ir tai, kiek Kėdainiuose yra svarbi visai Lietuvai būdinga problema – moksleivių pamokų praleidinėjimas ir korepetitorių samdymas. 

Suskaičiuota, kad Lietuvos moksleiviai per metus praleido net 28 mln. pamokų, o 36 procentams mokinių tėvai samdo korepetitorius. Ar situacija Kėdainiuose dėl šių rodiklių taip pat šokiruojanti, sužinosite netolimoje ateityje skaitydami „Rinkos aikštę“.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!