NAUJIENOS

Visos kategorijos
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Politikai nebesusiskaičiuoja savo pinigų ir painiojasi ryšiuose vienas su kitu?

Politikai nebesusiskaičiuoja savo pinigų ir painiojasi ryšiuose vienas su kitu?

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:28 Gruodžio 20d. 2019

Kai kurie Kėdainių politikai, panašu, kad nebesusiskaičiuoja savo sandėrių, galimai jų nedeklaruoja ir, regis, nesupranta, kokie ryšiai juos sieja vieną su kitu bei kokią vienas kitam įtaką gali daryti ar galimai daro rajono taryboje priimdami sprendimus. Tokios prielaidos paviešintos Kėdainių rajono tarybos Etikos komisijos posėdyje pradėjus nagrinėti klausimus dėl tyrimo pradėjimo rajono tarybos narių Aušrelės Kaminskienės ir Virginijos Baltraitienės atžvilgiu. Abu tyrimai pradėti, nors dalis komisijos narių abejojo tokių sprendimų teisėtumu, tačiau svarstant šiuos klausimus, paaiškėjo, kad ne tik šios politikės gali turėtų problemų dėl turto ir pajamų bei viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijų.

Apie tai, kaip vyko Etikos komisijos posėdis ir kokiu būdu buvo priimti sprendimai pradėti tyrimus, „Rinkos aikštė“ jau rašė, todėl dabar pateikiame tik tą informaciją, kuri posėdyje paaiškėjo apie kitus rajono tarybos narius, kurie galimai neatliko tinkamai savo prievolių ar net susipainiojo viešuose ir privačiuose interesuose.

Saulius Sinickis per metus uždirbo mažiau nei gavo paramos iš Sauliaus Grinkevičiaus

Rajono tarybos narė A. Kaminskienė Etikos komisijai pateikė tokią informaciją (pateikiame sutrumpintai): 

Rajono tarybos narė Aušrelė Kaminskienė Etikos komisijos posėdyje paviešino informaciją apie galimus interesų konfliktus, kurių savo viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijose, panašu, kad nenurodė kolegos Saulius Sinickis ir Saulius Grinkevičius bei kėlė klausimus ir dėl Virginijos Baltraitienės deklaracijų. / A. Barzdžiaus nuotr. „Saulius Sinickis, dalyvaudamas 2016 metų rinkimuose į LR Seimą, gavo 5 tūkst. eurų finansinę paramą iš LR liberalų sąjūdžio ir 6 tūkst. 200 eurų finansinę paramą iš fizinio asmens, tuo metu ėjusio mero pareigas, Sauliaus Grinkevičiaus. 

Pats savo rinkimų kampanijai neskyrė nė cento. 

2016 metų pateiktoje S. Sinickio turto ir pajamų deklaracijoje nurodomos jo metinės pajamos buvo ženkliai mažesnės nei S. Grinkevičiaus suteikta parama jo rinkiminei kampanijai.

S. Sinickio deklaruotos metinės pajamos sudarė 5 tūkst. 801 eurą ir 74 centus, o iš S. Grinkevičiaus gauta parama – 6 tūkst. 200 eurų bei iš Liberalų sąjūdžio – 5 tūkst. eurų.

Taigi, S. Sinickis, kaip tuometinis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, gavo finansinę paramą iš tuometinio Kėdainių rajono savivaldybės mero, kaip fizinio asmens, ženkliai didesnę negu visos jo paties metinės pajamos, tačiau viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje nenurodė S. Grinkevičiaus kaip asmens, su kuriuo jį sieja minėti ryšiai, dėl ko galėtų kilti interesų konfliktas.

Kadangi S. Grinkevičius tuo metu ėjo Kėdainių rajono savivaldybės mero pareigas,  dėl S. Sinickio rinkimų kampanijai skirtos finansinės paramos, viršijančios šio metines pajamas, galėjo daryti jam įtaką kaip tarybos nariui priimant sprendimus.

Ši aplinkybė nebuvo nurodyta ir S. Sinickiui papildžius savo viešųjų ir privačiųjų interesų deklaraciją ir 2019 metais.“

Rinkėjams turėtų būti ypač įdomu, kur gi tas įgytas pagal paskolą nekilnojamas turtas deklaruojamas, nes 2016 metais privalomo registruoti turto pas V. Baltraitienę yra už 23 tūkst. eurų, tačiau įvykus sandorio pabaigai, deklaracijoje nei 88 tūkst. eurų, nei 23 tūkst. eurų vertės turto nepasirodo. 2019 metais privalomo registruoti turto deklaruojama suma tik už 22 tūkst. 940 eurų, o V. Baltraitienės metinės gyventojo šeimos turto deklaracijoje piniginių lėšų skiltyje įrašyta 0 eurų. A. Kaminskienė

Interesų nedeklaravo ir S. Grinkevičius

A. Kaminskienė teigia, kad analogiška situacija yra ir su S. Grinkevičiaus deklaracija. Pasak jos, S. Grinkevičius taip pat nedeklaravo galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto su S. Sinickiu dėl jam suteiktos ženklios paramos ir šios aplinkybės jis nenurodė net ir 2019 metais kandidatuodamas į merus. 

Kodėl S. Sinickis nedeklaravo savo finansinių ryšių su S. Grinkevičiumi, dėl ko šis teoriškai galėjo daryti jam įtaką, S. Sinickis taip ir nepaaiškino.

Mįslingos turto paieškos V. Baltraitienės deklaracijose

Etikos komisijos posėdyje A. Kaminskienė pasidalijo ir savo pastebėjimais dėl vienose V. Baltraitienės deklaracijose atsirandančių nemažų sumų, o po kurio laiko pateiktose kitose deklaracijoje – panašu, kad mįslingai sumažėjančių.

„Aš norėčiau Virginijos Baltraitienės paklausti, kad ji paaiškintų, kaip 2016 metais kandidatuodama į LR Seimą viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje nurodo gautą 88 tūkst. eurų paskolą, o jau 2019 metais kandidatuodama į rajono tarybą deklaruoja, kad tą pačią paskolą išsimokėjo 2017 metais, bet didžiausiai nuostabai skiriasi nurodyta suma – 23 tūkst. eurų.

Rinkėjams turėtų būti ypač įdomu, kur gi tas įgytas pagal paskolą nekilnojamas turtas deklaruojamas, nes 2016 metais privalomo registruoti turto pas V. Baltraitienę yra už 23 tūkst. eurų, tačiau įvykus sandorio pabaigai, deklaracijoje nei 88 tūkst. eurų, nei 23 tūkst. eurų vertės turto nepasirodo. 2019 metais privalomo registruoti turto deklaruojama suma tik už 22 tūkst. 940 eurų, o V. Baltraitienės metinės gyventojo šeimos turto deklaracijoje piniginių lėšų skiltyje įrašyta 0 eurų. 

2016 metų pateiktoje S. Sinickio turto ir pajamų deklaracijoje nurodomos jo metinės pajamos buvo ženkliai mažesnės nei S. Grinkevičiaus suteikta parama jo rinkiminei kampanijai. S. Sinickio deklaruotos metinės pajamos sudarė 5 tūkst. 801 eurą ir 74 centus, o iš S. Grinkevičiaus gauta parama – 6 tūkst. 200 eurų bei iš Liberalų sąjūdžio – 5 tūkst. eurų. A. Kaminskienė

Deklaracijose taip pat nėra nurodyta, kad būtų vykdytas koks sandoris, kuris viršijo 3 tūkst. eurų sumą. Taigi, stebėtina, kaip už tokias mažas sumas galima atlikti didelės apimties statybos darbus.“

V. Baltraitienė, nors ir buvo prašyta pateikti paaiškinimus dėl šių minėtų sumų deklaracijose, to nepadarė ir tepasakė tiek: „Dėl mano pačios, kur Aušrelė išdėstė, jeigu kreipsis į Etikos komisiją, aš viską pateiksiu raštiškai.“ 

Politikų deklaracijose ir yra dar daugiau įdomių faktų. Yra daug informacijos apmąstymams. Rekomenduojame patiems skaitytojams pasidomėti politikų deklaracijomis, kurios yra viešos ir prieinamos kiekvienam.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!