NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / rinkosaikste.lt koliažas
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Atlyginimų nesulaukiantiems „Nevėžio“ krepšininkams savivaldybė pagalbos rankos neištiesė (VISAS STRAIPSNIS)

Atlyginimų nesulaukiantiems „Nevėžio“ krepšininkams savivaldybė pagalbos rankos neištiesė (VISAS STRAIPSNIS)

Nerijus POVILAITIS - 09:27 Gegužės 31d. 2018

Kėdainių krepšinio klubas „Nevėžis“ penktadienį vėl prašė pinigų iš savivaldybės. Tikėjosi gauti 35 tūkstančius eurų, tačiau rajono politikai šį kartą pinigų neskyrė ir šio klausimo svarstymą atidėjo iki kito rajono Tarybos posėdžio, vyksiančio birželio mėnesį, tad „Nevėžis“ ir toliau balansuoja ties pavojinga riba – atlyginimai krepšininkams vėluoja, o klubas iki birželio 7 dienos turi audito bendrovei pristatyti finansines ataskaitas. Nuo jų turinio priklausys, ar Lietuvos krepšinio lyga išduos „Nevėžiui“ licenciją kitam sezonui.

Pasigedo išsamios informacijos

35 tūkstančius eurų, kuriuos tikėjosi gauti iš savivaldybės, privatus krepšinio klubas „Nevėžis“ ketino panaudoti žaidėjų atlyginimams išmokėti. Paaiškėjo, kad „Nevėžio“ krepšininkai atlyginimų dar nėra sulaukę už balandžio mėnesį. Klubą slegia ir didžiulės skolos kreditoriams – buvusiems žaidėjams, jų agentams bei darbuotojams. Jeigu nepavyks jų likviduoti, kitą sezoną „Nevėžis“ gali iškristi iš elitinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL).

Iki šiol dosniai paramą dalinę mokesčių mokėtojų lėšomis privatų klubą rėmę rajono politikai šį kartą rimtai suabejojo, ar tikslinga toliau jam skirti dešimtis ir net šimtus tūkstančių eurų. Juolab kad šiais metais klubui jau pervesti 183 tūkst. eurų programai, kuri šiemet pirmą kartą įvykdyta – komanda užėmė 8 vietą LKL sezone.

Abejonių tolimesnės paramos tikslingumu politikams sukėlė aiškios informacijos apie tikrąją klubo finansinę padėtį nebuvimas. Nors klubo vadovas pateikė įvairius skaičius, politikai priekaištavo negaunantys visos informacijos bei negalintys tiksliai paskaičiuoti, kiek per metus padidėjo klubo skolos.

Nors pinigų žaidėjų atlyginimams prašė labdaros ir paramos fondas „Krepšinio angelai“, jo vadovė rajono savivaldybės Tarybos posėdyje nepasirodė. Atsakinėti į politikų klausimus teko skolose skendinčiam klubą valdančios viešosios įstaigos „Veržlusis Nevėžis“ direktoriui Vaidotui Avižiui. Algimanto Barzdžiaus nuotrParamos skyrimą nukėlė mėnesiui

Dėl klubą skandinančių skolų bei kitų problemų tradiciškai rajono savivaldybės Tarybos posėdžio metu skambėjo replikos, esą dėl susidariusios situacijos kalta žiniasklaida. Neva dėl to, jog išsamiai aprašomos klubo bėdos, jam sunku rasti rėmėjų. Tačiau kiti politikai buvo kiek kitokios nuomonės.

„Ar tikrai užteks tų 35 tūkstančių, ar nereikės vėl ateiti ir prašyti už poros mėnesių, ar trijų, ar rudenį, prasidėjus sezonui, ar nebus taip, kad vėl trūksta pinigų? Jūs realiai įvertinote situaciją, dėl 35 tūkst. eurų poreikio iš savivaldybės?“, – klubo vadovo V. Avižiaus klausė rajono savivaldybės Tarybos narė, buvusi ilgametė merė Nijolė Naujokienė. 

Atsakydamas klubo direktorius tikino, jog prašomos pinigų sumos reikia dabar, norint išmokėti žaidėjams atlyginimus. V. Avižius pripažino – pinigų reikia ir daugiau, tačiau jis apeliavo į verslininkus, potencialiai galinčius paremti klubą. 

N. Naujokienei pritarė ir kitas politikos senbuvis, Tarybos narys, buvęs ilgametis rajono meras Viktoras Muntianas. 

„Problemos, kurios atsirado klube, iš tikrųjų yra dėl to, kad visiškai netikęs klubo valdymas, netikęs darbas su rėmėjais. Savivaldybės biudžetas – ne išlaidoms dengti, o finansuoti programoms. Todėl nematau reikalo dabar šį klausimą iš viso svarstyti“, – kalbėjo buvęs ilgametis rajono meras Viktoras Muntianas.

Po diskusijų dauguma politikų balsavo už siūlymą klausimą dėl papildomos finansinės paramos skyrimo atidėti mėnesiui. Tada iš esmės ketinama svarstyti, ar toliau biudžeto lėšomis remti į skolų liūną grimztantį klubą, ar atsisakyti skirti jam paramą. Iki birželio pabaigos klubas turės pristatyti,  kaip jam sekėsi ieškoti potencialių rėmėjų.

Ar esama vilčių nuo visiško žlugimo išgelbėti privatų klubą, kurio vienintele viltimi, akivaizdu, kad tapo savivaldybės dalinami mokesčių mokėtojų pinigai? Gana įdomiai šiame kontekste nuskambėjo Kėdainių rajono mero pasvarstymas, jog neskyrus prašomos 35 tūkst. eurų papildomos paramos, egzistuoja 99 procentų tikimybė, jog komandos nebeliks.

Krepšininkai surengė streiką

Panašu, jog vėluojantys atlyginimai krepšininkams tapo rimta problema, kurios neišsprendus – galinčia kitą sezoną išstumti „Nevėžį“ iš LKL gretų.

Praėjusį penktadienį „Nevėžio“ krepšininkai pirmą kartą šiame sezone surengė rimtu skandalu grasinusį virsti demaršą. Prieš LKL rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ krepšininkai atsisakė lipti į autobusą bei vykti į Kauną. Taip sportininkai protestavo dėl vėluojančių atlyginimų.

Tiesa, vėliau klubo vadovams pavyko susidariusią kritinę situaciją išspręsti, „Nevėžio“ krepšininkai išvyko į Kauną, kur pralaimėjo „Žalgiriui“ ir baigė LKL sezoną.

Kėdainių rajono savivaldybės krepšinio klubui skirtos paramos lėšos

2016 m. – 107,0 tūkst. Eur

2017 m. – 253,0 tūkst. Eur

2018 m. – 183,0 tūkst. Eur (jau panaudota ir vėl prašoma skirti dar 35 tūkst. eurų)

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!