NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių kultūros centras iki šiol dirba tokiomis sąlygomis, kokios buvo sukurtos prieš 59 metus.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paskelbė konkursą dėl Kėdainių kultūros centro renovacijos

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių savivaldybės inf. - 08:53 Vasario 07d. 2020

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos specialistai ir vadovai, paskelbę konkursą dviejų aukštų Kultūros centro pastato renovacijai miesto centre, susirinko susitarti dėl sklandaus projekto vystymo ir eigos. Sumanytas 3 100 kvadratinių metrų ploto pastatas yra vienas iš svarbiausių miesto objektų ne tik darbų apimtimi, bet ir teikiamais kultūriniais išgyvenimais žmonėms, todėl nuo pat darbų starto jam bus skiriamas didelis dėmesys.

Pagaliau ieškomas rangovas

Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijos projektas šiemet prikeltas iš užmaršties. Jo rekonstrukcija buvo sumanyta dar 2014 metais. Tais metais pastatas ir buvo projektuotas. Vėliau keistas. Deja, projektas nebuvo įgyvendintas.

Kėdainių kultūros centras – aukščiausiąją kategoriją už savo darbo rezultatus pelniusi kultūros įstaiga. Aut. past.
 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos specialistai ir vadovai paskelbę konkursą dviejų aukštų Kultūros centro pastato renovacijai miesto centre susirinko susitarti dėl sklandaus projekto vystymo ir eigos. / Kėdainių r. savivaldybės nuotr.Nauji Kėdainių rajono savivaldybės vadovai 2019 metais ėmėsi rūpintis šiuo atidėtu projektu. Merui Valentinui Tamuliui, administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui kartu su LR Seimo nariu Dariumi Kaminskui pavyko įrodyti, kad šio kultūros objekto, kaip vieno iš svarbiausių objektų, telkiančių žmones prasmingam susibūrimui, finansavimas būtų numatytas.

Objektas buvo svarstytas ir įtrauktas į Kultūros ministerijos investicinių projektų atrankos komisijos 2020−2022 metų valstybės kapitalo investicijų paskirstymo sąrašą. Tik šiais metais ir buvo galima paskelbti rangovo paiešką. Šiuo metu pagal visas taisykles vyksta viešųjų pirkimų procedūros.

Projektą jau turime

Kaip pagrindas, rengiant rangovo konkursą, buvo paimti dar 2015 metų liepos 21 d. Kėdainių kultūros centre plačiajai visuomenei pristatyto, apsvarstyto ir patvirtinto projekto „Kultūros centro pastato J. Basanavičiaus g. 24, Kėdainiuose, rekonstravimas“ sprendiniai. Šio projekto vadovas buvo R. Gaurelis, o autorius – A. Lapinskas, architektai A. Vaitkevičiūtė ir K. Bakanauskas.

„Įstaiga iki šiol dirba tokiomis sąlygomis, kokios buvo sukurtos prieš 59 metus, o tai yra vienas iš svarbiausių mūsų krašto objektų ir jis ne tik turi būti rekonstruotas, bet ir turi tapti žmonių telkimo vieta“, ̶ sako administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Teritorija bei patalpos bus pritaikytos žmonėms su negalia. Įėjimai ir erdvė priešais įėjimus bus nuolat apšviesta natūralia arba dirbtine šviesa. Aut. past.

Planuojama, kad Kėdainių kultūros centras bus rekonstruojamas paliekant paradinę dalį, dislokuotą J. Basanavičiaus gatvės kryptimi. Norint padidinti salės plotą ir funkcionalumą, dalis pastato bus nugriauta ir statoma naujai. Pristatomo naujo salės pastato tūris su senuoju pastatu bus jungiamas stikline jungtimi. Pastarasis fasadinėmis ir stogo plokštelėmis bus minimalizuojamas iki archetipinio tūrio, kuris kompoziciškai derės su naująja dalimi.

Kai tik bus konkurso būdu parinkti rangovai ir bus žinomas darbo projekto rengėjas, bus ruošiamas smulkus darbo projektas. Tai, kas šiandien yra brėžiniuose, bus tiksliau sprendžiama vykstant procesui. Pasirinkus projekto rangovus bei žinant projekto rengėjus, galima bus diskutuoti dėl spalvų ir detalių.

„Matau, kad projekte yra modernių sprendimų, gražių pasiūlymų, kuriuos nėra lengva ir įgyvendinti, bet kai tai įgyvendinama kokybiškai, tai matyti, kad viskas suderinta ir tinkama bei gražu. Centrinių plokštelių ruda spalva gan tamsi, bet gražiai kontrastuoja su kitų medžiagų spalvomis. Štai stovi mūsų medinė Šv. Juozapo bažnyčia, – tai panašiai spalviniai ir kultūros centro akcentai suprojektuoti tokie. Ta bažnyčios spalva labai artima naujo kultūros centro spalvai. Šis centras yra labai svarbus vizualiai ir mes stengsimės, kad jis būtų tikrai gražus ir modernus. Momentas labai atsakingas: galima būti konservatyviam ir nežengti žingsnio į priekį, paliekant pagrindinio kultūros centro pastato išvaizdą, bet galima ir išdrįsti žengti žingsnį modernėjimo linkme“, – sakė naujasis rajono vyr. architektas Rytis Vieštautas.

Bus įrengta moderni žiūrovų salė su šiuolaikiška scena, tad Kultūros centras galės vykdyti profesionalaus meno sklaidą ir gauti papildomų lėšų už patalpų nuomą įstaigos veiklai ir infrastruktūrai. / „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.Bus patogiau ir moderniau

Įgyvendinus projektą „Kėdainių kultūros centro, esančio J. Basanavičiaus g. 24, Kėdainiuose, rekonstrukcija“, bus sudarytos sąlygos visai Kėdainių bendruomenei gauti kokybiškas kultūrines paslaugas. Bus įrengta moderni žiūrovų salė su šiuolaikiška scena, tad Kultūros centras galės vykdyti profesionalaus meno sklaidą ir gauti papildomų lėšų už patalpų nuomą įstaigos veiklai ir infrastruktūrai.

Galima bus kino filmus demonstruoti, rengti kamerinius renginius. Jungiamosiose pastato erdvėse (holas, fojė, koridoriai) bus sudarytos sąlygos profesionalaus ir mėgėjiško meno sklaidai per parodas, muges.

Įrengus atskiras patalpas mėgėjų meno kolektyvų užsiėmimams, kolektyvų dalyviai galės Kultūros centre praleisti daugiau laiko realizuodami ir tobulindami savo pomėgius bei gabumus. Atsiras galimybių naujoms veikloms, skatinančioms žmonių bendravimą, mažinančioms socialinę atskirtį, kas labai aktualu pasireiškiant bendruomenės senėjimo ir susvetimėjimo tendencijai.

Planuojama, kad Kėdainių kultūros centras bus rekonstruojamas paliekant paradinę dalį, dislokuotą J. Basanavičiaus gatvės kryptimi. Aut. past.

Sklype projektuojamos dvi 105 vietų (iš jų 8 vietos žmonėms su negalia, 4 vietos – autobusams) automobilių stovėjimo aikštelės. Pėstieji galės patogiai pasiekti rekonstruojamą pastatą projektuojamais ir rekonstruojamais esamais pėsčiųjų takais.

Teritorijoje suprojektuotas mini amfiteatras renginiams lauke, talpinantis apie 125 žiūrovus, 6 vietos numatytos žmonėms su negalia. Esamas pėsčiųjų takas, vedantis nuo J. Basanavičiaus g. į Kultūros centro sklypą, esantis šlaite, bus tvarkomas iš esmės: demontuojama esama asfalto danga ir įrengiama nauja, taip pat įrengiamas lauko rieduliais grįstas lietaus vandens surinkimo latakas.

Teritorija bei patalpos bus pritaikytos žmonėms su negalia. Įėjimai ir erdvė priešais įėjimus bus nuolat apšviesta natūralia arba dirbtine šviesa.

Kultūros centras dirbs kitomis sąlygomis

Kadangi Kultūros centro rekonstrukcijos darbus planuojama vykdyti net kelerius metus pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą iš Valstybės investicijų programos, susirinkime vienas iš svarbesnių klausimų buvo Kultūros centro darbuotojų bei visų meno mėgėjų kolektyvų persikėlimas dirbti ir repetuoti į kitas patalpas.

Taip pat teks perkelti gausų Kultūros centro rekvizitų, dekoracijų ir saugomų daiktų arsenalą. Ir ne tik perkelti, bet ir naudoti, nes neturės nutrūkti Kultūros centro veikla. Renovacijos laikotarpiu vadovai nori užtikrinti ir rajono gyventojams patogias sąlygas dalyvauti tradiciniuose ir pamėgtuose Kultūros centro renginiuose. Kol kas sprendimai nepriimti, bet aptartos visos galimybės, siūlymai ir būdai, kaip sklandžiai dirbti tuos metus.

 

27 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!