NAUJIENOS

Visos kategorijos
Bendrovės „Kėdainių vandenys“ nuotėkų valymo įrenginiai teršalų neišvalo taip, kaip to reikalauja Europos Sąjungos normatyvai. Dėl to, Europos komisija prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo procedūrą, kurios baigtimi gali būti milžiniško baudos skyrimas.  / A. Barzdžiaus nuotr.

Nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija kainuos 3,5 mln. eurų

Nerijus POVILAITIS - 10:04 Balandžio 30d. 2018

Kėdainių miesto bei rajono nuotekų tinkamai neišvalančių įrengimų rekonstrukcija kainuos apie 3,5 mln. eurų. Nors savivaldybės atstovai teigė, kad šią sumą turės skirti Aplinkos ministerija, išsikovoti palankių finansavimo sąlygų nepavyko. Kėdainiuose viešėjęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas pareiškė, jog ministerija skirs 50 proc. reikiamos sumos, o likusią dalį turės atseikėti rajono savivaldybė.

Kaltę bandyta versti Aplinkos ministerijai

Blogai nuotekas išvalantys bendrovės „Kėdainių vandenys“ įrengimai bei į Nevėžį patenkantis, leistiną azoto koncentraciją viršijantis vanduo – jau kuris laikas ne vien Kėdainių rajono, bet ir visos šalies problema.

Europos Komisija dėl netinkamai išvalomų buitinių nuotekų Kėdainių rajone jau yra pradėjusi pažeidimo procedūrą. Lietuvai gresia įspūdinga bauda, o blogiausiu atveju – valstybei gali tekti mokėti po kelis tūkstančių eurų už kiekvieną pažeidimo dieną.

Ieškant išeičių iš susidariusios situacijos – kai Kėdainių nuotekų valymo įrenginiai nėra pajėgūs tinkamai išvalyti vandens, nuspręsta šiuos įrenginius modernizuoti, didinant jų pajėgumą.

Dalį darbų, kurių preliminari vertė siekia apie 3,5 mln. eurų, finansuos ministerija, kitą pusę – rajono savivaldybė. Aut. past.

Tačiau rajono savivaldybė iki šiol kratėsi finansinės naštos, tikino, jog įrenginių rekonstrukciją turi apmokėti Aplinkos ministerija. Rajono meras Saulius Grinkevičius yra viešai pareiškęs, kad dėl netinkamai veikiančių įrenginių atsakinga ne savivaldybė, o būtent Aplinkos ministerija. Esą jos atstovai teikė visą metodinę informaciją, kai prieš penkiolika metų šie įrenginiai buvo  modernizuojami Europos Sąjungos lėšomis.

Palankesnių finansavimo sąlygų išsiderėti nepavyko

Praėjusį penktadienį Kėdainiuose lankėsi ir dėl susidariusios grėsmingos situacijos su rajono vadovais susitiko Aplinkos ministerijos vadovas K. Navickas. Uždarame susitikime kalbėta apie tai, kaip bus rekonstruojami netinkamai veikiantys, vieninteliai tokie šalyje, nuotekų valymo įrenginiai.

Nors rajono vadovai anksčiau vylėsi, jog darbus savomis lėšomis finansuos Aplinkos ministerija, susitikimo metu pasiekti norimų tikslų nepavyko.

Po susitikimo ministras K. Navickas pakartojo anksčiau deklaruotą ministerijos poziciją – išlaidas dalintis per pusę. Dalį darbų, kurių preliminari vertė siekia apie 3,5 mln. eurų, finansuos ministerija, kitą pusę – rajono savivaldybė.

Komentuodamas susidariusią situaciją K. Navickas minėjo negalintis pasakyti, kokį finansavimo mechanizmą pasirinks, iš kur reikiamų lėšų gaus Kėdainių rajono savivaldybė. Aut. past.

Komentuodamas susidariusią situaciją K. Navickas minėjo negalintis pasakyti, kokį finansavimo mechanizmą pasirinks, iš kur reikiamų lėšų gaus Kėdainių rajono savivaldybė.

Klaidų padaryta dar projektavimo stadijoje

Aplinkos ministras K. Navickas taip pat kategoriškai paneigė anksčiau išsakytus rajono mero S. Grinkevičiaus teiginius, esą dėl netinkamai rekonstruotų, nepakankamos galios nuotekų valymo įrenginių atsakinga Aplinkos ministerija.

Pasak ministro K. Navicko, už prieš penkiolika metų vykusią Europos Sąjungos lėšomis finansuotą rekonstrukciją buvo išskirtinai atsakinga savivaldybės kontroliuojama įmonė „Kėdainių vandenys“.

Ministras konstatavo, jog padarytos projektavimo klaidos bei netinkamai pasirinkti technologiniai sprendimai nulėmė esamą situaciją, kai nuotekos tinkamai neišvalomos, o dėl teršiamos gamtos Lietuvai gresia milijoninė bauda.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!