NAUJIENOS

Visos kategorijos
Vytauto parkas atidarytas dar lapkričio mėnesį, tačiau iki šiol jame esančios vaizdo stebėjimo kameros neveikia. Panašu, kad jos neveiks ir kelis artimiausius mėnesius.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Miesto turtas saugomas neveikiančiomis vaizdo stebėjimo kameromis

Kristina KASPARAVIČĖ - 09:10 Vasario 01d. 2019

Sunkiai uždirbti mokesčių mokėtojų pinigai Kėdainiuose ir toliau naudojami neapgalvotai ir neatsakingai. Štai lapkričio mėnesį atidarytame Vytauto parke investuota į tris vaizdo stebėjimo kameras. Nors praėjo jau du mėnesiai nuo parko atidarymo, kameros iki šiol taip ir neveikia. O kada pradės veikti – nežinia. Valdininkai iki šiol nesugebėjo pasirūpinti, kad šie įrenginiai atliktų savo funkcijas. Panašu, kad kameros neveiks ir dar net kelis artimiausius mėnesius.

Kainavo pusšešto tūkstančio

Trijų vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas kainavo apie 5 tūkst. 500 eurų.

Kameros jau ne pirmą mėnesį neįjungtos, nes savivaldybė iki šiol neturi, kas galėtų perduoti vaizdo duomenis iš šių kamerų į stebėjimo pultą.

„Vaizdo duomenų perdavimui privaloma atlikti viešuosius pirkimus. Pirkimo procedūros bus vykdomos patvirtinus viešųjų pirkimų planą. Savivaldybės administracija šiuo metu neturi paslaugų teikėjo“, – „Rinkos aikštei“ paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis ją papildė: „2018 metų gruodžio pradžioje buvo paskelbtas vaizdo duomenų perdavimo paslaugos pirkimo sąlygos. Tiekėjams pasiūlius per didelę kainą jų pasiūlymas buvo atmestas.“

Kodėl valdininkai nepaskelbė konkurso dėl vaizdo duomenų perdavimo paslaugos pirkimo dar prieš atidarant Vytauto parką, jie nepaaiškina. A. Barzdžiaus nuotr. Kada pradės veikti, konkrečiai neįvardija

Kodėl valdininkai nepaskelbė konkurso dėl vaizdo duomenų perdavimo paslaugos pirkimo dar prieš atidarant Vytauto parką, jie nepaaiškina.

Patikslina tik tai, kad šiemet ieškos naujo duomenų perdavimo paslaugos tiekėjo. Bet jau dabar akivaizdu, kad tai užtruks dar kelis mėnesius.

„Patvirtinus 2019 metų viešųjų pirkimų planą vaizdo duomenų perdavimo paslaugos pirkimas bus pradedamas iš naujo. Įvykus pirkimui ir maksimaliai per 2 mėnesius įrengus optines skaidulas iki S. Jaugelio-Telegos g. 2 (miesto seniūnijos pastato, į kurį ir yra perduodamas vaizdas iš visų miesto kamerų – aut. pastaba), kameros pilnai atliks savo funkciją“, – paaiškino E. Grigaitis.

Įvertinus tai, kad meras rajono Tarybos posėdį ketina sušaukti tik kovo 21 dieną, beveik nėra tikimybės, kad viešųjų pirkimų planas bus patvirtintas anksčiau. Vadinasi, kol bus atliktos pirkimo procedūros, o paskui įrengta optinė duomenų perdavimo skaidula, visai gali būti, kad Vytauto parke įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pradės veikti tik atėjus vasarai. Aut. past.

Kada bus patvirtintas viešųjų pirkimų planas ir kada bus skelbiamas naujas konkursas paslaugos pirkimui, nei A. Naujalienė, nei E. Grigaitis nenurodo.

Įvertinus tai, kad meras rajono Tarybos posėdį ketina sušaukti tik kovo 21 dieną, beveik nėra tikimybės, kad viešųjų pirkimų planas bus patvirtintas anksčiau. Vadinasi, kol bus atliktos pirkimo procedūros, o paskui įrengta optinė duomenų perdavimo skaidula, visai gali būti, kad Vytauto parke įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pradės veikti tik atėjus vasarai. Bet pinigai jau panaudoti.

Štai tokie mūsų rajono valdininkų darbo tempai.

O chuliganai siautėja

O iki tol, kol kameros pradės veikti, savivaldybei nelieka nieko kito kaip tik virkauti, kad investicijos į šį parką jau niokojamos.

Štai sausio 9 dieną oficialiame savivaldybės tinklalapyje rašoma: „Į Kėdainių rajono savivaldybę kreipėsi keli gyventojai, pastebėję chuliganiškus veiksmus ant naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį, taip pat neseniai įrengtame Vytauto parke.“

Ką chuliganai suniokojo Vytauto parke ir kokius nuostolius padarė, savivaldybė taip ir neatsakė. Paminėjo tik tai, kad pastebėti tik piktavalių veiksmai ant tilto per Nevėžį.

„Sausio 1-ąją ant naujojo tilto per Nevėžį buvo pastebėta sulūžusi viena apšvietimo juosta, įrengta po tilto turėklais. Juosta bus sutvarkyta rangovo lėšomis, todėl administracija nepatirs papildomų išlaidų. Rinkos aikštėje kamera jau buvo įrengta anksčiau“, – paaiškino A. Naujalienė.

15 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!