NAUJIENOS

Visos kategorijos
Galimas partizanų palaikų buvimo vietas archeologei Dianai Antropikaitei Oleinik aprodė ir su esama situacija supažindino istorikas Vaidas Banys.   / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Archeologai Skongalio gatvės gale ieškos partizanų palaikų

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:26 Spalio 10d. 2019

Dar šį rudenį prie Skongalio gatvės užtvankos esančioje teritorijoje išvysime archeologų desantą. Vilniečiai archeologai ten atliks tyrimus, kurių metu bus siekiama nustatyti tikslias partizanų kūnų palaidojimo vietas.

Sieks atskleisti paslaptį

Kėdainių miesto Skongalio gatvės gale, prie Skongalio užtvankos, 1989 metais Kėdainių tremtinių klubo rūpesčiu buvo pastatytas paminklas, ant kurio iškaltos toje vietoje galimai užkastų žmonių pavardės. 

Istorikai teigia, kad tuomet partizanų palaikai buvo išstumdyti ir išsklaidyti dideliame plote, tačiau tiksli palaikų užkasimo vieta nėra nustatyta. Gali būti, kad visgi ši paslaptis netrukus bus atskleista, mat archeologai iš Vilniaus dar šiemet atliks archeologinius tyrimus ir išsiaiškins, kuriose vietose galimai yra užkasti partizanų kūnai. 

Patvirtins arba paneigs 

Yra suplanuoti nedidelės apimties tyrimai apie esamą ar menamą partizanų kapavietę. Bandysime kažką patikslint, pagelbėti išsiaiškinant, kur tiksliai yra užkasti palaikai. Mūsų darbe visko būna: gali rasti, gali ir nerasti, o gali rasti visiškai ne tai, ko tikėjaisi. 

Archeologas tiki tuo, ką iškasa. Jo darbas yra paneigti arba patvirtinti kažkokius verbalinius duomenis“, – apžiūrėdama teritoriją „Rinkos aikštei“ sakė tyrimams vadovausianti archeologė Diana Antropikaite Oleinik. 

Prasidės netrukus

Darbus archeologai numato pradėti dar šį rudenį. Šiuo metu vyksta pasirengimo tyrimui darbai, tvarkomi dokumentai.  

„Darbus pradėsime jau šį rudenį. Dabar  ruošiame ir tvarkome visus reikiamus dokumentus. 

Labai nenusivėlinsime, nes archeologai turi savo darbo sezoną. Gruodį tikrai jau nedirbame. Žmonių čia daug nebus, tai nėra didelės apimties, globalinio masto tyrimas. Mūsų darbų trukmė priklausys nuo to, kaip ir ką suplanuosime, kaip seksis dirbti. Darbų čia tikrai nėra daug, nėra jie ir labai sudėtingi“, – aiškino archeologė.

Tiksli palaikų užkasimo vieta nėra nustatyta, bet gali būti, kad visgi ši paslaptis bus atskleista, nes archeologai iš Vilniaus dar šiemet atliks archeologinius tyrimus ir išsiaiškins, kuriose vietose galimai yra užkasti partizanų kūnai. Aut. past.

Namų darbai

Šiuo metu archeologai atlieka vadinamuosius namų darbus, kurių žmonės įprastai nemato – archeologai renka informaciją apie galimą kapavietę. 

„Daugiau darbo yra iki specialistų atvykimo į šią vietą, nes turime susirinkti daug įvairios informacijos, turime daugiau sužinoti, daugiau išsiaiškinti. Mūsų darbas nėra tik tas, ką mato žmonės, kuomet mes kasinėjame žemę.  

Atvažiuoti ir kasti yra lengviausia, bet mes taip nedarome, nes pirmiausia reikia turėti duomenų paketą iki kasybos darbų pradžios.
Pirmas įspūdis apie šią vietą yra tikrai neblogas. Vieta įdomi, tinkama žmonių laidojimui. Žiūrėsime, ar kažką pavyks rasti. Jeigu čia kažkas yra, tuomet tikrai rasim“, – patikino D. Antropikaite Oleinik.      

Arūnas Kacevičius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius:

„Kol kas Kėdainių rajono savivaldybė nėra gavusi pranešimo, kad teritorijoje prie Skongalio užtvankos bus atliekami papildomi archeologiniai kasinėjimai.

Minėtoje teritorijoje jau baigiami paskutinieji Kėdainių maudymvietės įrengimo darbai. Atliekant juos dalyvavo ir archeologas, tad jokių problemų neturėtų kilti. 

Jei reikia ten atlikti papildomus archeologinius kasinėjimus, mums belieka viltis, kad jie neturės neigiamų padarinių jau baigiamam įgyvendinti projektui.

5 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!