NAUJIENOS

Visos kategorijos
Vilainių rekreacijos ir sporto komplekse pigiai nuomojamos patalpos, kuriose dabar veikia sporto klubas „X forma“. Tačiau net ir tai, kad pradinę patalpų nuomos kainą politikai nustatė gerokai mažesnę nei rinkos kaina, negarantuoja, kad „X forma“ ir tolia  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Ar tikrai politikai nori taupiai naudoti mokesčių mokėtojų pinigus?

Kristina KASPARAVIČĖ - 09:04 Spalio 15d. 2019

Savivaldybei pavaldus Kėdainių sporto centras, kurį sudaro rekreacijos ir sporto kompleksas, krepšinio salė, futbolo maniežas Vilainiuose bei Kėdainių arena su miesto stadionu bei atsarginiais futbolo aikštynais, panašu, kad tapo politinių žaidimų įrankiu. 

Politikai reikalauja, kad Sporto centras dirbtų pelningai, o jo išlaikymas nereikalautų papildomų injekcijų iš mokesčių mokėtojų kišenės, tačiau dirbti pelningai šiam centrui patys ir trukdo – paskutiniame rajono tarybos posėdyje neleista padidinti šio centro patalpų nuomos kainos, būta diskusijų dėl teikiamų paslaugų įkainių didinimo ir net abejota papildomų darbuotojų etatų reikalingumu.

Privačiam verslui nuomos kainos – kaip prieš 10 metų

Nuostolingiausio tarybos sprendimo Sporto centras sulaukė dėl leidimo nuomoti patalpas.

Sporto centras prašė, kad rajono taryba leistų jam nuomoti nenaudojamas laisvas patalpas: 3 sporto sales bei kabinetą. Šios patalpos užima kiek dagiau nei 200 kv. metrų.

Iki rugpjūčio pabaigos šios patalpos buvo nuomojamos privatiems verslininkams, vykdantiems sporto veiklą – įkūrusiems šiose patalpose sporto klubą „X forma“.

Patalpų nuomos mokestis iki pat rugpjūčio pabaigos, kuomet sutartis buvo nutraukta, buvo skaičiuojamas pagal seną rajono tarybos sprendimą, priimtą dar 2008 metais – po 2,31 euro už kvadratinį metrą.

Arenos teikiamų paslaugų įkainių padidinimu siekiama, kad mūsų rajono gyventojai mokėtų mažiau už šios įstaigos išlaikymą. A. Kacevičius

Daugiau kaip per dešimtmetį rinkoje įvyko nemažai pokyčių, tad rajono tarybai paskutiniame posėdyje buvo pateiktas sprendimas dėl leidimo Sporto centrui nuomoti patalpas viešojo konkurso būdu, pradinę nuomos kainą nustatant po 3,50 euro už kv. metrą.

Patalpų nuomos mokestis iki pat rugpjūčio pabaigos, kuomet sutartis buvo nutraukta, buvo skaičiuojamas pagal seną rajono tarybos sprendimą, priimtą dar 2008 metais – po 2,31 euro už kvadratinį metrą. / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Kainą grindė rinkos analize

„Realią nuomos kainą paskaičiavome atlikę turto nuomos rinkos analizę Kėdainių mieste ir rajone, nuomojamų patalpų išlaikymo kaštus: administravimo, techninę pastato išorės ir vidaus priežiūrą, bendrųjų patalpų naudojimą ir sąnaudų kaštus.

Siūlėme, kad taryba patvirtintų net mažesnę pradinę Sporto centro patalpų nuomos kainą nei rinkos vidurkis – 3,50 euro, kai Kėdainiuose patalpų nuomos kainos vidurkis siekia 4–5 eurus.

Analizavome ir kaimyninių miestų – Panevėžio, Jonavos, Šiaulių, Alytaus – biudžetinių įstaigų patalpų nuomos kainas. Visur jų kainos prasideda nuo 4 eurų už kvadratinį metrą, todėl ir prašėme, kad mums būtų leista padidinti patalpų nuomos kainą bent iki 3,50 euro už kvadratinį metrą“, – „Rinkos aikštei“ sakė Sporto centro direktoriaus pareigas laikinai einantis Tomas Pakštys.

Paliko seną kainą

Tačiau tokie argumentai rajono tarybos narių nepaveikė.

Dar prieš tarybos posėdį svarstant šį klausimą komitetuose, politikai išklausė buvusių minėtų patalpų nuomininkų – sporto klubo „X forma“ savininkų prašymų nedidinti nuomos mokesčio ir tokiu būdu prisidėti prie sportuojančių kraštiečių sveikatinimo.

Tarybos posėdyje visi tarybos nariai vienbalsiai balsavo už tai, kad nuomos kaina nebūtų padidinta iki 3,50 euro už kvadratinį metrą ir liktų galioti ta pati, kuri buvo nustatyta daugiau kaip prieš 10 metų – 2,31 euro už kvadratinį metrą.

Visi galės reikalauti palankesnės nuomos kainos?

Šis rajono tarybos sprendimas, matyt, galės verslininkams tapti pavyzdžiu, kaip nuomotis patalpas mažesnėmis kainomis nei siūloma rinkoje.

Panašu, kad to siekiant, verslininkams, kurie yra suinteresuoti patalpų nuoma iš biudžetinės įstaigos, išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų, pakanka sudalyvauti rajono tarybos komitetų posėdžiuose bei rajono tarybos posėdyje, kad būtų priimtas verslui palankus sprendimas.

Po tokio sprendimo rajono gyventojai drąsiai gali klausti vietos politikų, ar jie tikrai nori taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?

Paskelbė viešą konkursą

Tačiau net ir toks privačiam verslui palankus rajono tarybos sprendimas negarantuoja sporto klubo „X forma“ išlikimo Vilainių rekreacijos ir sporto komplekso patalpose.

Garantijų, kad „X forma“ liks minėtose patalpose, nėra todėl, kad, tarybos sprendimu, Sporto centrui leista išnuomoti minėtas laisvas patalpas 5 metų laikotarpiui viešojo konkurso būdu, pradinę patalpų nuomos kainą nustatant 2,31 euro už kvadratinį metrą.

Šią savaitę patalpų nuomos konkursas jau paskelbtas, tad dabar minėtose patalpose vykdantys veiklą verslininkai, beje, tik praėjusį penktadienį, po rajono tarybos posėdžio Sporto centrui sumokėję daugiau kaip 1 tūkst. eurų įsiskolinimą už patalpų nuomą, vėl galės dalyvauti paskelbtame konkurse.

Tarybos sprendimu, Sporto centrui leista išnuomoti minėtas laisvas patalpas 5 metų laikotarpiui viešojo konkurso būdu, pradinę patalpų nuomos kainą nustatant 2,31 euro už kvadratinį metrą. Aut. past.

Ar atsiras daugiau norinčių nuomotis minėtas patalpas, kol kas dar nežinia.

Pasiūlymų dėl patalpų nuomos bus laukiama iki lapkričio 11 dienos. Patalpos bus išnuomotos tam, kas pasiūlys didžiausią jų nuomos kainą.

Patalpų nuomos sutartį su konkurso laimėtojais 5 metų laikotarpiui ketinama pasirašyti lapkričio 15 dieną.

Padidino kai kurių arenos paslaugų įkainius

Rajono tarybai buvo pateiktas sprendimas ir dėl Kėdainių sporto centro teikiamų paslaugų kainų nustatymo.

Pasiūlyta arenos nuomos kainą parai padidinti 200 eurų tiek komerciniams, tiek ir nekomerciniams renginiams nuo 1200 iki 1400 eurų (kai vyksta komerciniai renginiai papildomai mokama ir po 0,50 euro už kiekvieną parduotą bilietą).

Nustatyta ir arenos nuomos kaina valandai 140 eurų vietoje 120 eurų.

½ arenos pirmo ir antro aukštų nuoma kainuos 1000 eurų parai (kainavo 800), o ½ arenos I aukšto nuoma – 800 eurų.

Šiek tiek daugiau išlaidų turės ir prekybininkai. Baro III aukšte nuoma prekybai renginio metu nustatyta 20 eurų už valandą vietoj iki šiol buvusių 10 eurų.

Pakeista ir VIP patalpų nuomos kaina. Dabar norintys išsinuomoti šias patalpas turės mokėti 80 eurų už valandą vietoj 60 eurų.

Saunos nuoma taip pat kainuos brangiau – 50 eurų už valandą vietoj 30 eurų.

Scenos pakylos paruošimas (2 kv. m.) kainuos 15 eurų parai vietoje buvusių 6 eurų.

Arenoje leista teikti ir naujas paslaugas: parduoti abonementus į treniruoklių salę (abonementas 1 asmeniui nuo 9 iki 15 val. kainuos 15 eurų per mėnesį), nuomoti stalus ir kėdes (1 vnt. – 1 euras parai).

Atlikti ir kai kurie kiti nežymūs pakeitimai dėl Sporto centro teikiamų paslaugų.

Arūnas Kacevičius: „Sporto centro vadovas objektyviai įvertino darbų apimtis, dabar dirbančių darbuotojų pajėgumus ir pagrįstai prašo padidinti etatų skaičių, priimant dirbti dar du darbuotojus.“ / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Arena užimta faktiškai kas antrą dieną

Naujus arenos teikiamų paslaugų įkainius rajono taryba patvirtino be didelių ginčų, nors opozicijos atstovai ir suabejojo, ar tų renginių arenoje esama tiek, kad būtų galima didinti arenos nuomos įkainius, tačiau savivaldybės administracijai pateikus informaciją, kad arena užimta faktiškai kas antrą dieną – vien 2018 metais čia vyko 185 renginiai, o šiemet iš arenos nuomos planuojama uždirbti 105 tūkst. eurų, – svarių argumentų nepatvirtinti naujų įkainių nebeliko.

„Sporto centras, kuriam priklauso Kėdainių arena, yra išlaikomas mokesčių mokėtojų – mūsų rajono gyventojų pinigais.

Arenos teikiamų paslaugų įkainių padidinimu siekiama, kad mūsų rajono gyventojai mokėtų mažiau už šios įstaigos išlaikymą“, – sako A. Kacevičius.

Didžiausios diskusijos – dėl naujų etatų

Kur kas sudėtingiau politikams sekėsi svarstyti sprendimą dėl dviejų naujų darbininkų etatų įsteigimo Kėdainių sporto centre.

Opozicijos atstovai suabejojo tokių etatų reikalingumu ir prašė įvardinti, kokius darbus bus pavesta atlikti naujiems darbuotojams bei klausė, ar nebūtų pigiau samdyti tokių darbų atlikimo paslaugas teikiančias įmones.

Buvo paaiškinta, kad nauji darbuotojai turės atlikti sporto centro vidaus ir išorės tvarkymo darbus, į kuriuos vasarą įeis ir žolės pjovimas, o žiemą – ir sniego nukasimas.

„Tačiau daugiausia darbo reikalauja arenos paruošimas renginiams. Renginiai vyksta kas antrą ar kone kiekvieną dieną, tad jiems paruošti salę ne tik išvalant, bet ir sustumdant kėdes, nepakanka dabar arenoje dirbančių žmonių.

Sporto centro vadovas objektyviai įvertino darbų apimtis, dabar dirbančių darbuotojų pajėgumus ir pagrįstai prašo padidinti etatų skaičių, priimant dirbti dar du darbuotojus“, – paaiškino savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Opozicijos atstovas Virmantas Pikelis patvirtino, kad valyti Sporto centro patalpas išties nėra lengva. Jis sakė po vienų varžybų Vilainių sporto salėje vėlyvą vakarą užkalbinęs ten dirbusią valytoją, kuri guodėsi, kad valymo plotai dideli, tačiau tikino abejojąs, ar dviejų žmonių įdarbinimas palengvins šiame centre dirbančių valytojų darbą.

Darbuotojų darbų krūvis bus optimizuotas

„Kadangi Sporto centras administruoja šešias didžiules bazes – areną, Vilainių krepšinio salę su futbolo maniežu bei Vilainių rekreacijos ir sveikatingumo kompleksą bei du stadionus: vieną dirbtinės angos, kitą natūralios, – čia dirbantiems darbuotojams tikrai yra daug darbo.

Prieš prašant dviejų etatų ūkio reikmėms, buvo įvertintas visų minėtų bazių užimtumas, ūkio dalies aptarnavimas, aptarnaujančio personalo atliekamų darbų persidengimas sezoniškumo metu.

Pagal darbo valandų apskaitą valytojos fiziškai nespėja sutvarkyti visų bazių patalpų. Salių paruošimas renginiams dėl jų didelio užimtumo yra pakankamai sudėtingas, ypač savaitgaliais.

Peržiūrėjus aptarnaujančių įmonių teikiamų paslaugų kainas ir palyginus su etatinių dviejų darbuotojų išlaikymo kaštais, priėmę dirbti du darbuotojus per metus sutaupytume apie 30 proc. biudžetinių lėšų, skirtų bazių aptarnavimui. Reikia pažymėti, kad aptarnavimo paslaugą teikianti įmonė atliktų tik konkrečią paslaugą trumpalaikėje perspektyvoje, o etatinis darbuotojas sukurs kur kas didesnę pridėtinę finansinę vertę įstaigai.

Šie etatai Sporto centrui gyvybiškai reikalingi, kad galėtume optimizuoti ūkinės veiklos darbus atliekančių darbuotojų darbo krūvį.

Su tokiais pajėgumais, kokius turėjome iki šiol, mūsų žmonėms tekdavo dirbti iki vėlumos, o dabar, kai gavom tarybos pritarimą įsteigti dar du etatus, šių žmonių darbo krūvis bus optimizuotas.

Sporto centro darbuotojai dirbs slenkančiu grafiku tiek arenoje, tiek Vilainių rekreacijos ir sporto komplekse bei krepšinio salėje ir futbolo manieže“, – paaiškino T. Pakštys.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!