NAUJIENOS

Visos kategorijos
Truskavos bažnyčios šventorius išgrįstas naujomis trinkelėmis, nutiesti nauji ir atnaujinti seni takai. Taip pat sutvarkytos žaliosios zonos, parko teritorija. Dideliam parapijiečių džiaugsmui atnaujintos ir bažnyčios durys bei langai. Senieji buvo visišk  / Organizatorių nuotr.

Truskavoje sutvarkytas bažnyčios šventorius ir parkas

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 13:51 Liepos 03d. 2020

Kėdainių rajono Truskavos miestelyje – džiugios permainos. Truskavos parapiją aptarnaujančio kunigo klebono Alfredo Puško, miestelio ir aplinkinių kaimų tikinčiųjų bendruomenės, Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos pastangomis buvo atnaujintas Truskavos Šv. Dvasios parapijos bažnyčios šventorius, sutvarkyta bažnyčios ir parko teritorija. 

Nuveikė daug darbų

Truskavos bažnyčios šventorius išgrįstas naujomis trinkelėmis, nutiesti nauji ir atnaujinti seni takai. Taip pat sutvarkytos žaliosios zonos, parko teritorija. 

„Mielieji, nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie savo auka, darbu ir malda prisidėjote prie šventoriaus, bažnyčios ir parko teritorijų sutvarkymo. 

Nauji takai atrodys dar gražiau, kai sužels žolė. Visi darbai tegul šlovina Viešpatį ir džiugina mus ir mūsų svečius! Truskavos bažnyčia tegul sujungia mus visus meilėje Viešpačiui“, – tikinčiųjų bendruomenei dėkojo nuveiktus darbus pristatęs vietos kunigas A. Puško. 

Atnaujinta bažnyčia

Dideliam parapijiečių džiaugsmui ankstyvą pavasarį darbai virė ir pačioje bažnyčioje. 

Buvo atnaujintos bažnyčios durys ir langai. Senieji buvo visiškai susidėvėję ir kiaurai vėjo perpučiami. 

„Mieli parapijiečiai, išsipildė maža svajonė – naujos bažnyčios durys. 

Kas nežino – šiuo metu bažnyčioje įdėtos išorinės medinės durys, jos pakeitė susidėvėjusias. Naujų durų formą ir spalvą derinome prie bažnyčios fasado ir langų. Paieškos procese dalyvavo daug parapijiečių ir bažnyčios statytojas kan. kun. Petras Baniulis. 

Viliamės, kad šis sprendimas bus vykęs. 

Durų medžiaga – aliuminis, kaip ir bažnyčios langų. Jas pagamino gerą kokybę užtikrinanti vokiška įmonė.

Šių durų nebūtų be mūsų ilgamečio zakristijono Ipolito Venskaus ir Jūsų paramos. Tikimės, kad mūsų bažnyčia taps dar puošnesnė, o Jūsų atėjimas dar gausesnis ir mielesnis“, – pasakojo  Truskavos parapiją aptarnaujantis kunigas klebonas.

Minėjo dvidešimtmetį 

Turbūt visi kėdainiečiai žino, kad pernai Truskavos Šv. Dvasios parapijos bažnyčiai sukako 20 metų. 

Taip pat buvo pašventinti Vokietijoje įsigyti garsios vokiečių firmos „Valker“ pagaminti įspūdingo dydžio vargonai. 

Kunigas A. Puško vylėsi, kad Truskava dabar taps tikru kultūros židiniu, kad bažnyčia taps tikru traukos centru ne tik vietos bendruomenei.

„Vargonai – savotiška dovana, kuri džiugins ne tik mūsų bendruomenę. 

Tikimės, kad Panevėžio ir Kėdainių tikintieji ir visi mėgstantieji vargonų muziką atras kelią į Truskavą ir čia praleis ne vieną vakarą“, – šypsojosi kunigas A. Puško. 

Daugelis Truskavos tikinčiųjų prisimena, kaip jie rinkdavosi melstis į parapijos namus, mat siaučiant karui Truskavos bažnyčia sudegė iki pamatų. Ir tik kunigo Petro Baniulio iniciatyva ant senųjų pamatų iškilo nuostabios architektūros Dievo šventovė. 

Nors ekonominio sunkmečio metais buvo itin sunku rasti bet kokių statybinių medžiagų, parapijiečiams, surėmusiems pečius, pavyko įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio nerealia atrodžiusią idėją.

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!