NAUJIENOS

Visos kategorijos
Praėjusiais metais žiūrovų geriausiu išrinktas Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro teatro spektaklis „Skruzdėlė“ jaunimo grupė, vadovė Daiva Kiršgalvienė.

Surviliškyje – tradicinės mėgėjų teatro dienos

Džestina BORODINAITĖ - 14:14 Kovo 05d. 2020

Pavasarį tradiciškai, jau devintus metus iš eilės, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyrius kviečia į mėgėjų teatro dienas „Tegyvuoja teatras“. Šiemet mėgėjų teatro dienos vyks nuo kovo 6 iki 27 dienos. 

Siūlo 7 spektaklius

Kasmet į Surviliškį atvyksta įvairiausi teatro mėgėjų kolektyvai ne tik iš Kėdainių, bet ir kitų rajonų. 

Žiūrovai per šių metų kovo mėnesį turės galimybę pamatyti septynis spektaklius (iš jų 1 jaunimo), kuriuos jiems parodys kolektyvai iš Šilutės, Panevėžio (4), Tauragės ir Radviliškio rajonų. 

Pristato po du spektaklius

„Kadangi didžiosios daugumos spektaklių trukmė nuo 40 iki 60 minučių, todėl norėdami taupyti brangų žmonių laiką ir pinigus, jau antri metai iš eilės per vakarą žiūrovams pristatome po du spektaklius“, – pabrėžia Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė

Žiūrovų netrūksta

Anot N. Dilkienės, žmonių mėgėjų teatro dienose niekada netrūko. 

„Ne tik surviliškiečiai, bet ir aplinkinių kaimų bei miestelių gyventojai myli teatrą ir kasmet klausinėja, kada gi Surviliškyje startuos mėgėjų teatro dienos. Kartą salėje vos tilpo žiūrovai.

Džiugu, jog renginį, vykstantį nuo 2011 metų, jau pamėgo ne tik Surviliškio krašto žmonės ir mūsų aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir Kėdainių miesto, Panevėžio ir kitų rajonų gyventojai“, – mėgėjų teatro dienų sėkme pasidžiaugia N. Dilkienė.

Pasibaigus spektaklių maratonui, Tarptautinės teatro dienos proga, bus apdovanotas labiausiai žiūrovams patikęs spektaklis. 

Praėjusiais metais geriausiu Mėgėjų teatro dienų 2019 „Tegyvuoja teatras“ spektakliu žiūrovai išrinko „Išvarymas iš rojaus“ (J. Mažeikienės drama), kuriame vaidino Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro teatro „Skruzdėlė“ jaunimo grupė (vadovė Daiva Kiršgalvienė).

2018 metais žiūrovų geriausiu išrinktas nuolatinio mėgėjų teatro dienų dalyvio Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ (vadovė Miranda Vaitkevičienė) spektaklis. 

Spektaklių repertuaras:

Kovo 6 diena

19 val. – Šilutės kamerinis dramos teatro komedija „Ekstrasensė“ (pagal S. Brachovos dviejų dalių melodramą „Nekviestas svečias“) . Profesionalus teatro kolektyvas, savo gyvavimą skaičiuojantis nuo 1979 m., o Kultūros ministerijos licencija suteikta nuo 2004 m. Tai netikėtumų pilna komedija apie vyro ir moters santykius, kai gyvenimas kartu apkarto, nes kasdienėje rutinoje paklydo puoselėti jausmai. Režisierius Sergėjus Paciukas, dailininkė Jūratė Rinkauskienė. Trukmė 1 val. 10 min.

Kovo 20 diena 

19 val. – Panevėžio r. Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro komedija „Susipyko“ (pagal Kazimierą Čiplį-Vijūną). Kaip ir daugelyje kitų Kazimiero Čiplio kūrinių, pjesėje „Bobutės susipyko“ vaizduojamas 1936-ųjų Lietuvos kaimas, tačiau joje gvildenamos temos ir dabar atrodo gana aktualios. Žiūrėdami į sceną šiandienos žiūrovai gali pasijusti tarsi žvelgtų į veidrodį: kaip ir anuometiniame kaime, šiuolaikiniame pasaulyje žmonės neretai vadovaujasi gandais, skleidžia apkalbas, iš menko nieko geba nulipdyti didžiausias problemas. Miežiškiečiai pjesę kiek pakeitė, pavyzdžiui, pykstasi spektaklyje ne bobutės, tačiau konfliktai nuo to netapo mažiau ryškūs ir... juokingi. Smagias situacijas komedijoje keičia „gyva“ liaudiška muzika ir, žinoma, viskas baigiasi gerai. Režisierė Jurga Švagždienė. Trukmė 50 min.

20 val. Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatro spektaklis „Kas netiesa – nebūtinai melas“. Išgirstam. Suprantam. Ir… įjungiam transliaciją VBS (Viena Boba Sakė). Perleisdami per save kokius nors įvykius, neretai juos mintyse savotiškai perdirbame, įvertiname, padarome išvadas ir galiausiai jas pateikiame kaip paskutinės instancijos tiesą. Iškreipta interpretacija dažnai neturi nieko bendra su tiesa ir yra ne kas kita, kaip gandai, gimę vienoje galvoje.  Tačiau, kažkur girdėta, lyg ir būta… Taigi, kas netiesa – nebūtinai melas. Pjesės autorė ir režisierė Zita Jurevičienė. Trukmė 50 min.

Kovo 26 diena

18 val. – Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro teatro „Skruzdėlė“ jaunimo grupės spektaklis „Andrius“ (pagal Violetą Palčinskaitę). Spektaklis laviruojantis tarp realybės ir fantazijos. Paauglio Andriaus namuose apsigyvena čekė Jana, kurią jis įsileidžia į savo svajonių pasaulį, jos draugiškumo prisiminimai padeda Andriui ir tolesniame gyvenime. Režisierė Daiva Kiršgalvienė. Trukmė 45 min.

19 val. – Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro teatro trupės „Ąžuolynė“ ir kapelos „Ramgala“ spektaklis „Laiko lašai“ (pagal P. Širvio kūrybą, skirta poeto P. Širvio 100-osioms gimimo metinėms), pasakojantis šio žmogaus – mūsų tautos dainiaus – gyvenimo istoriją per jo prisiminimus, poeziją, dainas. Pauliaus Širvio eilės tapo mūsų savastim, suaugom su jomis -gyvomis, degančiomis, širdies krauju parašytomis. Todėl jos tokios savos, tokios artimos, lyg būtų tavy ar many užgimusios ir išdainuotos. Scenarijaus autorė ir režisierė Audronė Palionienė. Scenografė Loreta Kubilienė. Trukmė 50 min. 

Kovo 27 diena 

19 val. – Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ komedija „Loterija po 15-ka metų“ (pagal Remigijų Paciukonį). „Būk tu žmogus biednas ar bagotas, mokytas ar paprastas, jei skūra panižo, tai visiems vienodai...“ (citata iš spektaklio). Režisierė Miranda Vaitkevičienė. Trukmė 60 min.

20 val. Radviliškio r. Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatro komedija ,,Jaunikis iš Kauno“. Spektaklio veiksmas vyksta tarpukario Lietuvoje. Dvi motinos sumano apvesdinti savo vaikus. Komiškos situacijos keičia vieną kitą. Kuo viskas baigiasi, sužinosite pažiūrėję mūsų spektaklį. Režisierė Vilija Kaščionienė. Trukmė 50 min.

Bilieto kaina į vienos dienos spektaklius –  5 Eur.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!