NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainiuose vyko seminaras-diskusija „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“.  / Kėdainių VSB nuotr.

Seminare aptarė jaunųjų kraštiečių sveikatą

www.rinkosaikste.lt - 14:43 Lapkričio 25d. 2019

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 18 d. organizavo seminarą-diskusiją „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“. Sveikinimo žodį tarė savivaldybės meras Valentinas Tamulis bei Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, kuri pasidžiaugė, kad rajono gyventojams yra svarbi vaikų sveikata ir savijauta. D. Avižiuvienė priminė, kad Tarptautinis mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimas (HBSC) yra vykdomas nuo 1994 m., o Kėdainių rajonas prie šio tyrimo prisijungė nuo 2010 m., taip pat trumpai aptarė kokia situacija buvo ankstesniais metais bei į ką būtina atkreipti dėmesį, kad rezultatai gerėtų.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė seminaro-diskusijos metu priminė, kad Tarptautinis mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimas (HBSC) yra vykdomas nuo 1994 m., o Kėdainių rajonas prie šio tyrimo prisijungė nuo 2010 m., taip pat trumpai aptarė kokia situacija buvo ankstesniais metais bei į ką būtina atkreipti dėmesį, kad rezultatai gerėtų. / Kėdainių VSB nuotr. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Sveikatos tyrimų instituto atstovai Prof. Kastytis Šmigelskas ir Tomas Vaičiūnas skaitė pranešimą „Kėdainių rajono mokinių gyvensena ir savijauta“, kuriame aptarė Tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo (HBSC) rezultatus. Pagrindinis šio tyrimo tikslas – geriau pažinti Kėdainių rajono savivaldybės 11, 13 ir 15 m. amžiaus moksleivių gyvenseną ir sveikatą, įvertinti jų pokyčius, atsiradusius dėl įvairių socialinių, politinių, ekonominių ir kitų permainų ar reformų.

K. Šmigelskas akcentavo, kad Kėdainių rajono jaunuoliai dažniau reguliariai valosi dantis, dažniau vartoja daržoves ir vaisius, be to, jaučia didesnę socialinę paramą mokyklos aplinkoje palyginus Lietuvos kontekste, tačiau išskyrė, kad moksleiviai dažniau vartoja mažą maistinę vertę turinčius produktus (saldžiuosius gėrimus, saldainius, šokoladą), rečiau pusryčiauja, mažiau užsiima intensyvia fizinio aktyvumo veikla, dažniau rūko elektronines cigaretes, lyginant su šalies vidurkiu.

Seminaro-diskusijos metu pasisakė ir VšĮ „Domus solis“ lektorė, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Lietuvos socialinių tyrimų centro atstovė Irena Blaževičė, kuri pristatė pranešimą „Vaikų psichikos sveikatos iššūkiai ir galimi sprendimo būdai“.

Lektorė išskyrė kelis patarimus: gerinti mokyklos mikroklimatą, stiprinti mokyklų sąmoningumą vaikų psichinės sveikatos atžvilgiu bei sveikatą išskirti kaip mokyklos prioritetą. Taip pat lektorė akcentavo, kad svarbu skatinti ir tėvų sąmoningumą ugdant ir kuriant tarpusavio ryšį su vaiku.

I. Blaževičė džiaugėsi gavusi galimybę vykdyti užsiėmimus ir Kėdainių rajono mokykloje, kurie vyko Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2018-2019 m. vykdomo projekto „Elgsenos keitimo iniciatyvos Kėdainių rajono vaikams ir jaunimui“ metu (projektas finansuojamas Valstybės lėšomis). 

Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Krakiškius pykdo aptriušusi stotelė

Bendruomenės
09:24 Gegužės 27d. 2020
img

Akciją „Darom“ pakeitė žmonių talkos

Bendruomenės
13:55 Gegužės 19d. 2020
img

Šventybrasčio kapinėse – tvarkymo darbai

Bendruomenės
13:20 Gegužės 13d. 2020
img

Nori atidaryti modernią erdvę tiskūniškiams

Bendruomenės
14:37 Balandžio 02d. 2020
img

Krašto kolektyvai gaus tautinių rūbų

Bendruomenės
13:01 Balandžio 01d. 2020
img

Nuvirtęs gandralizdis neramina nociūniškius

Bendruomenės
12:57 Kovo 24d. 2020
img

Bendruomenių stiprinimui – 2 mln. eurų

Bendruomenės
08:30 Vasario 19d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!