NAUJIENOS

Visos kategorijos
Paobelio gyventojai kaimelio šventę nusprendė švęsti likus beveik dviems savaitėms iki Helovino.  / Organizatorių nuotr.

Paobeliškiai pasipuošė moliūgais

Džestina BORODINAITĖ - 08:00 Spalio 28d. 2019

Paobelio gyventojai dar vasarą planuotą švęsti kaimelio šventę nusprendė švęsti likus beveik dviems savaitėms iki Helovino. Pirmą kartą kaimelyje rengtoje sueigoje šventės dalyvių, kaip ir geros nuotaikos, netrūko.

Paobelio kaimo seniūnaitė Agnė Varkulienė pasidžiaugė paobeliečių aktyvumu ir tikisi, kad pirmąkart kaimelyje rengta šventė ilgainiui nepraras populiarumo, priešingai, taps gražia Paobelio tradicija.

Atspindi artėjančias šventes

„Savo kaimelyje surengti šventę norėjome ir planavome dar šią vasarą, bet ji taip gretai prabėgo, tad šventę atidėjome rudeniui.

Kalendoriuje išrinkusi tinkamiausią šventės dieną, nekantraudama pradėjau raginti Paobelio gyventojus prisijungti, skaptuoti moliūgus ir jais papuošti susitikimų aikštelę.

Nežinodami, kur realizuoti šių daržovių perteklių, žmonės geranoriškai prisidėjo prie mūsų kaimelio sueigos šventinių akcentų – gražiai ir kruopščiai skaptuotų moliūgų. A. VArkulienė

Neslėpsiu, rezultatas gavosi puikus. Aikštelė šiuo metu atspindi artėjančias šventes – Vėlines arba vis labiau mūsų šalyje populiarėjančią Helovino dieną. Akivaizdu, kad paobeliečiai labai nori turėti savo šventę, todėl, manau, tęsime šią tradiciją ir labai tikiuosi, kad ilgainiui ši graži šventė taps tradicine ir garsins mūsų Paobelio kaimą“, – viliasi A. Varkulienė.

Moliūgai ir dekoracijoms, ir skanėstams

Paobelio gyventojai šiemet sulaukė gausaus moliūgų derliaus, tad šių rudens daržovių užteko ne tik gražioms dekoracijoms, bet ir skanėstams.

„Ruduo – toks metas, kada visi turi prisiauginę moliūgų savo darže. Vieni mažiau, kiti daugiau... Nežinodami, kur realizuoti šių daržovių perteklių, žmonės geranoriškai prisidėjo prie mūsų kaimelio sueigos šventinių akcentų – gražiai ir kruopščiai skaptuotų moliūgų.

Dar vienu šventės akcentu tapo didelis puodas gardžios moliūgienės. Visi sriubą valgė, visi ragaudami gyrė.

Džiaugiuosi, kad pačios jau ne vienerius metus verdama moliūgienė patiko tiek mažiems, tiek ir dideliems“, – pasidžiaugė seniūnaitė.

Šventėje buvo surengta sporto estafetė. Visi norintys su vėjeliu galėjo prasilėkti paspirtuku. Anot A. Varkulienės, širdis džiaugiasi dar labiau, kai prie, rodos, tokios aktyvios estafetės nepabijojo prisijungti ir viena garbaus amžiaus moteris.

„Moliūgų šventėje aptarėme gyvenvietės problemas, smagiai bendravome. Geros nuotaikos ir klegesio netrūko“, – tikina A. Varkulienė.

Dovanos šventės dalyviams

Šventė neapsiėjo ir be įvertinimų. Dovanos ir diplomai buvo įteikti kiekvienam šventės dalyviui.

„Dar pavasarį mūsų kaimelio bendruomenė dalyvavo piešinių konkurse „Saugus eismas kelyje“. Visus bendruomenės narius kviečiau burtis, raginau piešti ir prisidėti prie šios gražios iniciatyvos.

Lietuvos kelių direkcijai atidavėme net 45 paobeliečių piešinius, su kuriais buvo galima susipažinti mūsų aikštelėje vasaros metu eksponuojamoje parodoje.

Mainais už sukurtus piešinius gavome labai daug dovanų: krepšių, atšvaitų, liemenių, atspindinčių šviesą, kuriomis pasidalijome Moliūgų šventės metu. Konkurso dalyviams už kūrybiškumą, temos atskleidimą kūrybinių darbų konkurse „Saugus eismas kelyje“ buvo įteikti ir diplomai“, – pasakoja seniūnaitė. 

Kurs herbą

„Visus šventės dalyvius apdovanojome vardiniais Violetos Banelienės iniciatyva sukurtais Paobelio lipdukais ant šaldytuvo.

Į Paobelio kaimą gyventi iš Vilniaus atvykusi moteris kūrybiškumo, fantazijos ir kruopštumo nestokoja, todėl patikėjome jai dar vieną svarbią užduotį – sukurti Paobelio herbą.

Padėkų ir dovanų nepagailėjome ir aktyviausiems Paobelio gyventojams, kurie su didžiausiu nuoširdumu visada yra linkę pagelbėti ir prisidėti prie kaimelyje vykdomos veiklos“, – kaimelio aktyvistus vertina A. Varkulienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!