NAUJIENOS

Visos kategorijos
Meironiškiuose nuaidėjo, jau gražia tradicija spėjusi tapti, Mykolinių šventė.  / Organizatorių nuotr.

Meironiškiuose – tradicinė Mykolinių šventė

Džestina BORODINAITĖ - 13:54 Rugsėjo 20d. 2019

Meironiškiuose nuaidėjo, jau gražia tradicija spėjusi tapti, prieš aštuonis metus bendruomenėje pradėta rengti, Mykolinių šventė.

Šventėje – dvi parodos

„Kiekvienais metais į šventės programą įtraukiame kokią nors parodą. Šiemet labai džiaugiamės, kad savo kūrybos darbus sutiko pristatyti akademiškė Birutė Šinkūnienė, tradicinių amatų puoselėtoja, pynėja iš medžio vytelių. 

Ruduo – tai ramybės ir nostalgijos metas, toks gyvenimo periodas, kai nuovargis nėra tavęs dar visai pasiglemžęs, kai dar gyveni prabėgusios vasaros nuotaikomis. Vieni skuba užarti laukus, šeimininkės baigia konservuoti žiemai vaisių ir daržovių atsargas, o visi dar spėjame pagalvoti, jog tarp darbų kiekvienam reikalingas ir smagus poilsis. R. Tamošaitienė

Ekspozicijos autorė taip pat pristatė ir savo dailės darbus bei papasakojo, iš kur semiasi įkvėpimo, kaip gimsta idėjos jos kūrybinių darbų procesams.

Mykolinių šventės metu vyko edukacinis užsiėmimas su Sondra Žalakevičiene. Tautodailininkė renginio dalyvius mokė pinti iš medžių lapų bei pristatė savo darbų parodą“, – apie šventės metu pristatytas parodas ir meninius užsiėmimus kalba Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė Rita Tamošaitienė.

Savo apsilankymu renginyje meironiškiečius pagerbė ir pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis./ Organizatorių nuotr. Laimėtojoms – prizai

„Kaip ir kasmet visi šventės dalyviai ragavo gardžių Mykolinių šventės vaišių, o ruoštų patiekalų šeimininkės dalyvavo nuotaikingose varžytuvėse. 

Pirmoji ir trečioji vietos atiteko šeimininkėms iš Plinkaigalio: Gretai Ragauskienei ir Ingai Dovydienei, antroji vieta – meironiškietei Genutei Kriaučiūnienei, ketvirtoji vieta – šauniai šeimininkei iš Krakių Linai Gaučienei, o penktoji vieta – pajiesliškėms Almonei Šilkaitytei ir Irenai Milerienei. 

Gardžiausių patiekalų gamintojų laukė šaunūs prizai“, – šeimininkių varžytuvių laimėtojas vardija R. Tamošaitienė.

Koncertai ir garbingi svečiai

Šventę vainikavo nuostabūs meno saviveiklininkų pasirodymai. Koncertinę programą pristatė Meironiškių bendruomenės muzikantai, Pociūnėlių kultūros namų humoro grupė „Trys mylimos“ (vad. Aušrelė Sereikienė) su programa „Viliojimo menas“ ir svečiai iš Kelmės kultūros centro Lupikų skyriaus – mišrus vokalinis ansamblis „Vakarė“ ( vad. Genė Penikienė ). 

R. Tamošaitienė džiaugiasi Mykolinių šventės garbingais svečiais. Savo apsilankymu renginyje meironiškiečius pagerbė ir pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

„Mokėk dirbti, bet mokėk ir švęsti“

„Ruduo – tai ramybės ir nostalgijos metas, toks gyvenimo periodas, kai nuovargis nėra tavęs dar visai pasiglemžęs, kai dar gyveni prabėgusios vasaros nuotaikomis. 

Vieni skuba užarti laukus, šeimininkės baigia konservuoti žiemai vaisių ir daržovių atsargas, o visi dar spėjame pagalvoti, jog tarp darbų kiekvienam reikalingas ir smagus poilsis. 

Juk net ir lietuvių liaudies patarlė sako: ,,Mokėk dirbti, bet mokėk ir švęsti“.

O kaip smagu, kai kaimynas, nudirbęs visus rudens darbus, spaudžia tau ranką ir kviečia pasidžiaugti skalsiais aruodais, kartu pavakaroti. 

Ne veltui sakoma, kad žmonių bendravimas – didžiausia vertybė. O kur susibūrimas, ten nuoširdus bendravimas ir džiaugsmas visų širdyse. 

Taip prieš aštuonis metus ir gimė idėja pradėti rengti Mykolines, kurios mūsų bendruomenėje siejamos su rudens darbų pabaigtuvėmis“, – taip apie Meironiškiuose prieš aštuonerius metus pradėtą švęsti Mykolinių šventę pasakoja R. Tamošaitienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!