NAUJIENOS

Visos kategorijos
Krakių Švento apaštalo evangelisto Mato bažnyčios parapijos Šv. Mergelės Marijos savarankiško gyvenimo senelių namai šiemet mini 25-erių metų jubiliejų.  / Įstaigos archyvo nuotr.

Krakių globos namams – 25-eri

Kristina MIRVIENĖ - 08:20 Sausio 23d. 2020

Krakių Švento apaštalo evangelisto Mato bažnyčios parapijos Šv. Mergelės Marijos savarankiško gyvenimo senelių namai šiemet mini 25-erių metų jubiliejų. 1995 metais susikūrusi įstaiga gražią sukaktį pasitinka išaugusi, sukaupusi daug vertingos patirties bei džiaugdamasi nuveiktais darbai.

Dėkojo rėmėjams

Šiandien Krakių senelių namuose gyvena 20 gyventojų, jais rūpinasi 4 darbuotojos. Prieš ketvirtį amžiaus, kuomet kunigas Romualdas Ramašauskas Krakėse įkūrė senelių namus, juose apsigyveno vos penki senoliai. Tiesa, tada ir patalpos, ir pajėgos buvo kur kas kuklesnės. Vėliau senelių namai persikėlė į erdvesnį pastatą – iš Krakių išsikėlus vaikų globos namams, ten įsikūrė seneliai. Kadangi patalpos buvo kur kas erdvesnės, čia galėjo apsistoti daugiau senyvo amžiaus globotinių.

Pasitikdama jubiliejų Krakių senelių namų vadovė pasidžiaugė, kad šiuo metu, padedant vis gausėjančiam būriui rėmėjų, gali dar geriau pasirūpinti seneliais.

„Krakių senelių namai yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta miestelio bažnyčios iniciatyva. Įstaiga išsilaiko rėmėjų pagalbos bei senelių gaunamų pajamų dėka. Esame nebiudžetinė įstaiga. Todėl tam, kad galėtume seneliais ne tik pasirūpinti, jiems nupirkti reikiamų vaistų, bet ir suteikti jiems gyvenimą gražiai sutvarkytose patalpose, aplinkoje, gerus baldus, pramogas, itin svarbi krašto geradarių pagalba. O rėmėjų dabar išties turime nemažai. Džiugu, kad su laiku jų tik daugėja ir padeda kas kuo gali, nebūtinai tai turi būti svari finansinė parama, padeda žmonės mums ir maisto produktais, drabužiais ir kitu.

Per šiuos metus labai daug išmokome. Sužinojome bei atradome naujas slaugos priemones, metodus, įgijome daug patirties – žinome, ką daryti, kad senelių sveikata būtų geresnė. Aut. past.

Todėl oficialiai minėdami savo įstaigos 25-metį pirmiausia norėjome tarti padėkos žodžius daugybei gerų žmonių, verslininkų, organizacijų, kurios paremia bei mūsų nepamiršta“, – sako Krakių Šv. Mergelės Marijos savarankiško gyvenimo senelių namų vedėja Aldona Tamošaitienė. 

Įstaigos kolektyvas nuoširdžiai dėkojo Kėdainių moterų klubui „Lions“, Kėdainių senjorų klubui „Branda“, Kėdainių kredito unijai, rajono merui Valentinui Tamuliui, Krakių seniūnui Ernestui Barčui, rajono savivaldybės tarybos nariams Irenai Staliorienei ir Sauliui Grinkevičiui, Krakių gimnazijai bei Kėdainių „Aušros“ progimnazijai, ūkininkui Rimantui Žebrauskui ir kitiems rėmėjams.

Augo

A. Tamošaitienė Krakių senelių namuose dirba nuo pat jų įsikūrimo 1995 metais. Moteris, apibendrindama 25 metų veiklą, pastebi, kad dabar senelių globa kur kas paprastesnė ne tik dėl pagerėjusių slaugos sąlygų bei priemonių, bet ir dėl sukauptos patirties.

„Per šiuos metus labai daug išmokome. Sužinojome bei atradome naujas slaugos priemones, metodus, įgijome daug patirties – žinome, ką daryti, kad senelių sveikata būtų geresnė, kokių prevencinių priemonių imtis užkertant kelią kai kurioms ligoms, žinome, ko tikėtis skirtingais metų laikais iš tam tikrų sveikatos sutrikimų turinčių globotinių. Tai padėjo mums pagerinti senelių gyvenimo kokybę, pailginti jų gyvenimo trukmę. Džiaugiamės turėdami nemažai senelių, kuriems yra per 90 metų“, – pastebi A. Tamošaitienė.

Pašnekovė pastebi, kad sunkiausia darbo dalis rūpinantis seneliais – psichologiniai bendravimo aspektai.

„Darbas su žmonėmis niekada negali būti paprastas. O ypač sunku dirbti su likimo nuskriaustais, sergančiais senyvais žmonėmis. Tikrai nėra taip jau sunku jais pasirūpinti fiziškai, pamaitinti, nuprausti, sutvarkyti. Sudėtingiausia yra žmonėms padėti įveikti jų psichologines bėdas, turime nemažai senelių, kurie yra liūdni, pesimistiški, pikti. Su tokiais žmonėmis tikrai labai sunku dirbti, bendrauti. Pats turi būti labai stiprus psichologiškai, suprasti senelius. 

Dauguma mūsų senelių neturi artimųjų, o jei jie ir yra, tai savo tėvais visiškai nesidomi. Vos kelis mūsų globotinius aplanko šeima. Todėl labai skauda širdį matant, kaip per šventes seneliai liūdi, kai jų niekas iš artimųjų nepasveikina, ypač per Motinos dieną daug ašarų matome vienišų senučių akyse. Labai skaudu tai matyti. Tai yra tie dalykai, kuriuos sunku išgyventi ir kurių, matyt, nepakeisi“, – susimąsto A. Tamošaitienė.

Pokalbio pabaigoje pašnekovė dar kartą pasidžiaugia, kad Krakių senelių namų gyventojai, nepaisant širdies skaudulių, turi tikrai geras gyvenimo sąlygas, rūpestingas darbuotojas. O daugėjant įstaigos geradarių gerėja ir senelių gyvenimo sąlygos. 

„Labai džiaugiuosi savo kolegėmis, visos kartu stengiamės kuo geriau pasirūpinti seneliais, juk tada ir mums tas darbas lengvesnis, jei senelių sveikata bei nuotaika geresnė. 

Džiaugiamės, kad šiuos jubiliejinius metus pasitinkame atsinaujindami, tvarkomės, darome remontą, kai kuriuos kambarius visiškai atnaujiname. Už šias galimybes dar kartą labai dėkojame mūsų rėmėjams. Be jų tiek mūsų, darbuotojų, tiek senelių gyvenimo sąlygos būtų kur kas prastesnės. Todėl ir 25-metis tikrai yra džiugus, nes įstaiga gražėja, senelių gyvenimo sąlygos gerėja“, – pasidžiaugia A. Tamošaitienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!