NAUJIENOS

Visos kategorijos
Draugystė tarp Labūnavos pagrindinės mokyklos auklėtinių ir „Smiltelės“ senelių namų gyventojų bei darbuotojų prasidėjo prieš kelerius metus. Idėjos iniciatoriai šioje bendrystėje įžvelgia abipusę naudą ir prasmingų vertybių skatinimą.   / Asmeninio archyvo nuotr.

Kad neliktų nuskriaustų: mažiausiųjų dėmesys – senjorams

Justina ŠVEIKYTĖ - 13:38 Balandžio 30d. 2019

Labūnavos pagrindinės mokyklos mažiausieji Velykų proga aplankė miestelyje įsikūrusiuose senelių namuose gyvenančius senjorus ir pradžiugino juos menine programa.

Vaikučiai ne tik įteikia atvirukus, bet ir įpranta vyresnio amžiaus žmogui rankelę paduoti, apsikabinti jį, pabučiuoti į skruostą. Mokomės, regis, paprastų, bet labai svarbių dalykų – meilės, pagarbos vyresniam žmogui. J. Vaitiekūnienė

Kad neliktų pamirštų ir nuskriaustų

„Tai – viena tų trumpų, bet džiugių akimirkų, kuomet patys artimiausi buriasi draugėn, vienas kitam dovanodami didžiausią dovaną – brangų savo laiką, dėmesį ir bendravimą. Tiesa, ne visi tądien gali mėgautis artimiausių žmonių dėmesiu: vieni neturi, o kitų šeimynykščiai – toli. Tačiau norisi, kad net ir pastarieji neliktų pamiršti, kad neliktų nuskriausti“, – įsitikinusi Labūnavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė. – Šv. Velykų išvakarėse su šventiniais sveikinimais pavasariškiausios šventės proga sugužėjome į „Smiltelės“ senelių namus Labūnavoje. Prie mano auklėjamų pirmokėlių prisijungė ir „Ąžuoliuko“ skyriaus priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Audrone Varkalienė priešakyje.“

Ir dovanos, ir muzikinė programa

Labūnavos senelių namų „Smiltelė“ gyventojams priešmokyklinės grupės ir pirmaklasiai vaikai dovanojo velykinės gerumo akcijos „Padovanok seneliams sveikinimą“ metu savo pačių kurtus atvirukus su savomis rankelėmis rašytais linkėjimais.

„Atvirukais pasidalijome, gražių švenčių palinkėjome, pavaišinome visus velykiniu kiškio pyragu ir dar įteikėme labūnavietišką verbą. Vaikučiai seneliams deklamavo eiles, šoko, dainavo, skaitė savo kurtus sveikinimus“, – pasakojo pedagogė J. Vaitiekūnienė, tik ką stojusi už Labūnavos bendruomenės centro vairo.

„Velykauja“ ir Pyragų dieną mini kartu

Tiesa, tokia gerumo akcija – toli gražu nebe pirmoji, pedagogės iniciatyva vykdoma jos auklėtinių.

„Draugystė su šiais vietiniais senelių namais prasidėjo dar 2017 metais, vos tik jiems atvėrus duris. Seneliai ir „Smiltelės“ darbuotojai visad labai džiaugiasi vaikučių apsilankymu ir jų pristatoma muzikine programėle, kaskart ruošiasi ir patys, svetingai sutinka, gardumynais vaišina, – šyptelėjo J. Vaitiekūnienė. – Lankomės „Smiltelėje“ ne tik velykiniu laikotarpiu. Tradicija jau tapo drauge minėti Pyragų dieną, kaip ir pridera – su pyragais. Senelių namų administracija planuoja greitu metu savoje teritorijoje statyti pavėsinę, jau „užsirezervavo“ mus ateityje pamokėles namų gyventojams vesti.“

O ir seneliams šis, tebūnie, momentinis džiaugsmas yra sunkiai žodžiais nusakomas: ploja, džiūgauja, neretas ir ašarėlę nubraukia.  J. Vaitiekūnienė

Ne kas kitas, o būtent Labūnavos pagrindinės mokyklos bendruomenė buvo pirmieji svečiai, pasibeldę į naujai prieš beveik dvejus metus gyvenvietėje įsikūrusius „Smiltelės“ senelių namus ir dargi – per Pyragų dieną.

Tąkart „suvirtę“ su nuotaikinga mažųjų moksleivių koncertine programa bei saldžiomis vaišėmis seneliams, mokyklos atstovai ir užmezgė senolių ir mažiausiųjų labūnaviškių draugystę.

Daugiau nei atvirutės

Labūnavos pagrindinės mokyklos pedagogė J. Vaitiekūnienė akcentuoja šioje savo auklėtinių ir senelių namų gyventojų bendrystėje įžvelgianti abipusę naudą ir prasmingų vertybių skatinimą.

„Vaikučiai ne tik įteikia atvirukus, bet ir įpranta vyresnio amžiaus žmogui rankelę paduoti, apsikabinti jį, pabučiuoti į skruostą. Mokomės, regis, paprastų, bet labai svarbių dalykų – meilės, pagarbos vyresniam žmogui, – pabrėžia penkerius metus Labūnavos pagrindinėje mokykloje pedagoge dirbanti specialistė. – O ir seneliams šis, tebūnie, momentinis džiaugsmas yra sunkiai žodžiais nusakomas: ploja, džiūgauja, neretas ir ašarėlę nubraukia.“

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!