NAUJIENOS

Visos kategorijos
Šventiniame bėgime „Tau, Lietuva“ dalyvavo net 33 bėgikai mėgėjai.  / D. Borodinaitės nuotr.

Jėgas išbandė šventiniame bėgime

Džestina BORODINAITĖ - 15:07 Kovo 12d. 2019

Saulėta savaitgalio popietė Nociūnuose praleista šventišku susibėgimu. Prie bendruomenės centro ketvirtus metus iš eilės vyko tradicija tapęs šventinis bėgimas „Tau, Lietuva“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Dalyvavo bėgikai iš užsienio

Šventiniame bėgime dalyvavo bėgikai ne tik iš Nociūnų. Sportininkai mėgėjai rinkosi iš Kėdainių miesto, Dotnuvos bei Slikių gyvenviečių, Kauno rajono Vandžiogalos miestelio.

Bėgikų gretas papildė Kėdainių sporto centro auklėtiniai, vedini trenerio Vaido Simonavičiaus, bei atstovai iš Didžiosios Britanijos. Tai – Matthew Owen su žmona Sigita.

Susirinko 33 dalyviai

Į šventinį bėgimą iš viso užsiregistravo 33 įvairaus amžiaus bėgikai: 16 džentelmenų ir 17 damų.

Jauniausioms bėgikėms: Urtei Borodinaitei, Miglei Valevičiūtei ir Žemynai Žilinskaitei – vos ketveri metukai, o vyriausias dalyvis –  51-erių Rimantas Makutis.

„Kai tik ateina pavasaris, visada labiausiai laukiu Kovo 11-osios šventės.

2016 metais toks bėgimas Nociūnuose buvo suorganizuotas pirmą kartą. Ir labai džiugu, jog kas kartą šiame renginyje sulaukiame vis naujų bėgikų mėgėjų.

Džiaugiuosi, kad tėveliai itin skatina tokiose šventėse dalyvauti ir savo atžalas bei dalyvauja patys.

Tik tokiu darbu, tokiomis šventėmis mes galime skiepyti savo vaikams, kokia Lietuva mums yra brangi ir kaip mes turime ją mylėti bei gerbti“, – mintimis pasidalijo Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė Daiva Makutienė.

Ruošėsi startui

Prieš pasineriant į tikrai nemenką iššūkį, net 5 kilometrų trasą, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė, šventinio bėgimo vedėja bei teisėja  

Jolita Gvergždienė renginio dalyvius pakvietė apšilti ir drauge atlikti 10 minučių pasirengimo mankštą.

Pergalę iškovojo britas

Pirmoji vieta kartu su bėgiku šiais metais išskrido į Didžiąją Britaniją. Matthew Owen (34 m.) trasą įveikė vos per 18 min. 40 sek.

Labai laukiau šios šventinės dienos ir beprotiškai norėjau dalyvauti bėgime, kuris vyko būtent čia, Nociūnuose. M. Owen

Laimėtojas prisipažino, jog labai laukė šios šventinės dienos ir beprotiškai norėjo dalyvauti bėgime, kuris vyko būtent čia, Nociūnuose.

Jam pasisekė pralenkti 2018 metų antros vietos nugalėtoją bėgiką Jorūną Stanevičių (15 m.) iš Nociūnų, kuris šiemet džiaugėsi trečiąja vieta. Vaikinas bėgimo trasą įveikė per 19 min.10 sek.

II vieta atiteko kėdainiečiui Sauliui Krasauskui (41 m.). Vyras trasą įveikė per 18 min. 55 sek.

Gaila, jog bėgikams šiais metais koją pakišo vėjas, todėl pagerinti 2018 metų I vietos laimėtojo Mindaugo Abromaičio bėgimo laiko ( 17 min. 48 sek.) nepavyko.

Išrinko greičiausius

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius prizinėmis taurėmis apdovanojo greičiausius.

Greičiausių bėgikų taurės įteiktos jau minėtam atstovui iš Didžiosios Britanijos M. Owenui ir Kėdainių kultūros centro vaikų popchoro „Skambantis perliukas“ narei Dijai Skrodenytei (9 m). Ji finišą pasiekė po 23 min. 43 sek.

Už įveiktą 5 kilometrų trasą diplomais bei šventiniais medaliais apdovanoti ir kiti šventės dalyviai. Jauniausiems – dar ir prisiminimo dovanėlės. Už jas Nociūnų bendruomenė dėkoja Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Edvinui Pagirskui.

„Didžiulis džiaugsmas, jog visi 33 bėgikai, šlapi, pavargę, bet su gera nuotaika, pasiekė finišo tiesiąją. Nors teko ilgokai palaukti mažųjų sportininkių, bet finišą pasiekė ir jos“, – bėgikų sėkme pasidžiaugė D. Makutienė.

Laukė gardžios vaišės

Po apdovanojimų Nociūnų muilinyčios moterys, Genovaitė ir Irena, susirinkusiuosius vaišino karšta arbata, sausainiais bei pasakiško skonio šilkine koše, pagardinta spirgučiais.

Koncernas „Vikonda“ šventės dalyvius palepino skanėstais – gardžiais UAB „Vikeda“ „Dadu“ ledais.

Smagią koncertinę programą bėgikams dovanojo Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai Junior“, „Perliukai“ ir „Skambantis perliukas“.

Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Paraplegikai džiaugiasi sava erdve

Bendruomenės
16:04 Gegužės 15d. 2019
img

Lauko bibliotekėlė – ir Truskavoje

Bendruomenės
11:32 Gegužės 13d. 2019
img

Labūnaviškį apdovanojo sostinėje

Bendruomenės
11:51 Gegužės 10d. 2019
img

Šėtos seniūnijoje – pavasariniai darbai

Bendruomenės
12:03 Balandžio 30d. 2019
img

Bendruomenės būrėsi talkon

Bendruomenės
12:18 Balandžio 18d. 2019
img

Bendruomenės buriasi talkoms: tvarkosi langakiškiai

Bendruomenės
09:10 Balandžio 17d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!