NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pramogos Pašušvio parke.  / I. Dovydienės nuotr.

Išvyka į seną parką atgaivino prisiminimus ir įkvėpė naujų idėjų

Aistė BALČIŪNIENĖ - 09:54 Rugpjūčio 28d. 2019

Plinkaigalio bendruomenė, dalyvaujanti konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, organizavo linksmą ir nuotaikingą renginį: jaunieji plinkaigaliečiai drauge su šeimomis dviračiais keliavo į netoliese esantį Pašušvio parką.

Jei važiuoti dviračiu, tai – saugiai. Pagrindines Kelių eismo taisykles važiuojant dviračiu plinkaigaliečiams priminė Kėdainių rajono policijos rėmėjas Edvinas Demidavičius./ I. Dovydienės nuotr. „Kaime dviračiais važinėjasi labai daug vaikų, todėl nusprendėme važinėjimui dviračiais skirti didesnį dėmesį“, – pažymėjo Plinkaigalio bendruomenės centro pirmininkė Inga Dovydienė. 

Iš Kėdainių atvykęs policijos rėmėjas Edvinas Demidavičius papasakojo, kaip prieš išvažiuodamas į gatves dviratininkas turi pasiruošti kelionei, kokia turi būti dviratininkų apranga, priminė pagrindines Kelių eismo taisykles ir linksmai nusiteikusį dviratininkų ekipažą lydėjo iki pat parko.

Kai kam pirmoji

Apie nekasdieninę edukacinę iškylą I. Dovydienė papasakojo plačiau: „Tai buvo turininga diena kaimo vaikams ir jų mamoms. Ne tik prisiminėme, kaip teisingai pagal Kelių eismo taisykles važinėti dviračiais, bet ir praktiškai pritaikėme žinias – apsilankėme Pašušvio parke. O jis labai gražus, tačiau paskutiniu metu retai ten nuvykstame. 

Vyresniesiems kelionė sukėlė daug prisiminimų, nes anksčiau parke vykdavo visos šventės. Jauniesiems dviratininkams tai buvo pirma tokia ilga kelionė. Jauniausioms dalyvėms: Urtei ir Gabijai po 6-erius metus. Kartu važiavo ir Jonas, kuriam dveji su puse, bet jis nemynė – sėdėjo sėdynėje ant dviračio.“

Ne tik pramogavo, bet ir sutvarkė aplinką

Nuvykę į parką dviratininkai rado netvarkingą laužavietę.

„Buvo palikta daug šiukšlių, tuščių stiklo ir plastiko butelių. O mes mėgstame švarią aplinką. Tad tuoj pat draugiškai susiorganizavome švaros akciją. Ir taip parodėme vaikams, kad nesvarbu, ar jie paliko šiukšles, bet ir patiems smagiau pabūti švarioje, tvarkingoje aplinkoje“, – sakė I. Dovydienė.

Susitvarkę žygeiviai užsikūrė laužą, draugiškai parungtyniavo, žaidė bibliotekininkės Jūratės Mitkuvienės parengtus žaidimus.

Buvo palikta daug šiukšlių, tuščių stiklo ir plastiko butelių. Tad tuoj pat draugiškai suorganizavome švaros akciją ir taip parodėme vaikams, kad nesvarbu, ar jie paliko šiukšles, bet ir patiems smagiau būti švarioje, tvarkingoje aplinkoje. I. Dovydienė

Vairuotojus ir gyrė, ir barė

„Parke daugiausia žaidėme, nes jame yra labai daug vietos, o vaikai tiesiog norėjo palakstyti, pavažinėti dviračiais, – pasakojo I. Dovydienė, – Taip pat parašėme laišką vairuotojams, o kas dar nemoka rašyti – nupiešė. Vieni dėkojo vairuotojui, kuris juos veža į mokyklą, kiti barė po kaimą lakstančiuosius.

Bepramogaujant laužas įsikūreno. Visi kepė bandeles ant lazdyno šakų, kaitriose žarijose skrudo bulvės. 

Nors vaikai dabar ir labai išrankūs, bet žarijose keptos bulvės su lašinukais jiems ypač patiko. O dar pridėjus žemaitiško kastinio – tikras skanumėlis!“ – nemarias tradicijas priminė Plinkaigalio bendruomenės centro pirmininkė.

Prieš važiuojant namo visi buvo apdovanoti. „Vieni gavo taures, kiti medalius, kiekvienas padėką už dalyvavimą žygyje ir sportinę veiklą. Visi šauniai praleidome laiką. Kitą kartą bandysime keliauti toliau, nes vaikams labai patiko“, – veiklos tęstinumu neabejojo I. Dovydienė.

Primins, kaip elgtis pėstiesiems

Kitą konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ renginį plinkaigaliečiai numatę surengti pirmąją rugsėjo savaitę.

„Darysime viktoriną, ji vyks bendruomenės namuose. Vaikai atnaujins žinias apie tai, kaip elgtis pėstiesiems“, – sakė I. Dovydienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Aristavoje žydi šimtai bijūnų

Bendruomenės
09:31 Liepos 07d. 2020
img

Krakėse – pirmasis bagažinių turgelis

Bendruomenės
13:49 Liepos 03d. 2020
img

Truskavoje triukšmingai sutiktos Petrinės

Bendruomenės
11:52 Liepos 02d. 2020
img

Kapliuose – tradicinės žvejų varžybos

Bendruomenės
1
11:13 Liepos 01d. 2020
img

Atsisveikino su ilgamečiu Gudžiūnų seniūnu

Bendruomenės
10:19 Birželio 30d. 2020
img

Gūdžiūniškiai būrėsi talkon

Bendruomenės
09:28 Birželio 25d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!