NAUJIENOS

Visos kategorijos
Buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ nariai turi gražią tradiciją suburti vienoje darbovietėje prieš daugybę metų dirbusius žmones.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Bendravimas stiprina senjorų draugystę ir sveikatą

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 13:49 Rugpjūčio 28d. 2019

Garbus amžius negali būti kliūtis įdomiai gyventi – keliauti, bendrauti, patirti naujų įspūdžių. Tą patvirtintų į klubą „Kontaktas“ susibūrę buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojai. Ir svečių laukimas, ir susitikimai suteikia senjorams daug gražių akimirkų bei įrodo, kad kiekvienas amžiaus tarpsnis yra įdomus.

Vis daugiau

Kėdainiuose randasi vis daugiau klubų, organizacijų, kurios užsiima ne tik įvairiomis edukacinėmis, pažintinėmis, pramoginėmis veiklomis, tačiau ir vykdo kilnias bei prasmingas misijas. Štai buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ nariai turi gražią tradiciją suburti vienoje darbovietėje prieš daugybę metų dirbusius žmones. 

„Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubas „Kontaktas“ gyvuoja jau per dešimt metų bei kviečia prie klubo prisijungti ir daugiau narių. „Kontaktiečiai“ vyksta į įvairias išvykas, organizuoja įvairias veiklas, susitinka pasidalinti savo vargais ir džiaugsmais. Šiandien yra ta diena, kai mes susirinkome pabūti kartu, pasveikinti vieni kitų su praėjusiais gimtadieniais, pasidalinti savo rūpesčiais“, – pasakojo „Kontakto“ pirmininkė bei šios veiklos sumanytoja ir iniciatorė Janina Vansienė.

„Kontaktiečiai“ jau dabar ruošiasi prieš Vėlines vykdyti kasmetinę savo tradiciją – tvarkyti apleistus kapus. Žmonės ir vėl ruošiasi pasirūpinti keliais neprižiūrimais Kauno gatvės kapinių kapais. Aut. past.

Būti kartu 

„Svarbiausias garbaus amžiaus žmogaus tikslas – būti tarp žmonių. Žmogus negali būti vienišas, jis neturi būti vienišas. Senatvė yra labai gražus amžiaus tarpsnis ir jį reikia praleisti laimingai bei džiaugsmingai. Būtent tai mūsų klubas ir stengiasi užtikrinti savo nariams. Bendravimo džiaugsmas yra pats svarbiausias šių dienų senjorui“,  – patikino geros nuotaikos niekada neprarandanti „Kontakto“ pirmininkė. 

Daug prisiminimų

„Kontaktiečių“ sambūryje niekuomet netrūksta kalbų ir prisiminimų. Štai klubo narys Borisas Danta pasakojo, kad Kėdainių elektros aparatūros gamykloje praleido visus gražiausius savo gyvenimo metus. Senjorė Aldona Dinsmonienė akcentavo, kad anksčiau žmonės daug dirbdavo ir nesiskųsdavo. Pasak jos, šiuolaikiniam jaunimui iš senjorų tikrai yra ko pasimokyti. Klubo narė Irena Staliorienė pasidžiaugė, kad žmonės buriasi, renkasi, veikia. 

Susibūrę „kontaktiečiai“ dalijosi ir ateities planais, svarstė, kokių naujų veiklų jiems reikėtų.  

Vykdo kilnią misiją 

„Kontaktiečiai“ jau dabar ruošiasi prieš Vėlines vykdyti kasmetinę savo tradiciją – tvarkyti apleistus kapus. Žmonės ir vėl ruošiasi pasirūpinti keliais neprižiūrimais Kauno gatvės kapinių kapais.

„Paprastai į tokias akcijas susirenka per dešimt mūsų klubo narių – visi savanoriškai, draugiškai, nuoširdžiai tvarko apleistus ir pamirštus kapelius. Ši idėja kilo man, kuomet ateidavau tvarkyti čia atgulusių savo tėvelių kapų, vis patvarkydavau ir apleistus kapelius. Apie tai papasakojau savo klubo nariams, kurie mielai prisijungė prie šio darbelio ir nutarėme sutvarkyti bent jau keletą apleistų kapų. Nors ir mes jau nesame jaunuoliai, tačiau kiek kas gali, tiek ir prisideda. Smagu ir gera daryti gerą darbą, tuomet ir ligos, ir vargai pasimiršta. O kartu tai ir proga susitikti buvusiems gamyklos darbuotojams“, – pasakojo J. Vansienė.

Nebelieka ir nebegali

„Man visuomet labai liūdna žiūrėti į apleistus kapelius: vieni jų apleisti, nes jų prižiūrėti tiesiog nėra kam, nebeliko artimųjų, kitų mirusiųjų artimieji išvažiavę į užsienį, o kiti galbūt ir pamiršę. Linkėčiau kiekvienam pagalvoti ne tik apie savo artimųjų kapus, bet atvykus į kapines ir pamačius ilgai netvarkytą kapelį, sutvarkyti ir jį. Juk rankos tikrai nenukris, o širdis džiaugsis padarius gerą darbą.

Tai daryti turime ne tik prieš didžiąsias šventes, bet nuolat. Būtų tikrai šaunu ir gražu, kad apleistų ir visų pamirštų kapelių nebeliktų – jie visi būtų sutvarkyti“, – mintimis dalijosi buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo pirmininkė ir idėjos iniciatorė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Aristavoje žydi šimtai bijūnų

Bendruomenės
09:31 Liepos 07d. 2020
img

Krakėse – pirmasis bagažinių turgelis

Bendruomenės
13:49 Liepos 03d. 2020
img

Truskavoje triukšmingai sutiktos Petrinės

Bendruomenės
11:52 Liepos 02d. 2020
img

Kapliuose – tradicinės žvejų varžybos

Bendruomenės
1
11:13 Liepos 01d. 2020
img

Atsisveikino su ilgamečiu Gudžiūnų seniūnu

Bendruomenės
10:19 Birželio 30d. 2020
img

Gūdžiūniškiai būrėsi talkon

Bendruomenės
09:28 Birželio 25d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!