NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / BNS (Luko Balandžio) nuotr.

Kaimo plėtros programoje – trys naujos priemonės

rinkosaikste.lt - 11:10 Sausio 28d. 2019

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) stebėsenos komitetas, kurį sudaro įvairių ministerijų, žemdirbių savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovai, pritarė siūlomam programos finansinio plano pakeitimo projektui.

„Šie pakeitimai yra tai, kas naujoviška, kas reikalinga, kas gali padidinti kaimo gyvybingumą ir konkurencingumą. Suprantu, kiekvienas atsineša savo lūkesčius, tačiau svarbiausia žiūrėti į visumą – kaimas ir gamintojai turi stiprėti“, – pabrėžia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Stebėsenos komitetas pritarė ne vienos priemonės pakeitimams, susijusiems su fiksuotų išlaidų apmokėjimo taikymu. Svarbūs pakeitimai laukia priemonės „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“, taip pat peržiūrėtos vietos bendruomenių administravimo išlaidos, papildytas mažiau palankių ūkininkauti vietovių sąrašas, padidintos miškams skirtos priemonės išmokos.

Suderinus su Europos Komisija, programą ruošiamasi papildyti trimis naujomis priemonėmis ir veiklomis. Siekiant racionaliai panaudoti lėšas atitinkamai perskirstytas ir KPP biudžetas, iš mažiau populiarių priemonių lėšas skiriant sėkmingiau įgyvendinamoms.

Naująja priemone „Parama gaivalinių nelaimių ir katastrofinių įvykių paveikto žemės ūkio gamybos potencialo atkūrimui ir atitinkamos prevencinės veiklos vykdymui“ bus siekiama padėti ūkiams spręsti rizikos valdymo problemas. Pagal ją numatyta ūkiams kompensuoti dalį lėšų, investuotų į prevencines biologinės saugos priemones. Tai paskatintų juos geriau prisitaikyti prie ypač pavojingų užkrečiamųjų gyvūnų ligų. Numatytas priemonės biudžetas – 3,4 mln. Eur.

Vilkų daromai žalai kasmet augant, Stebėsenos komitetas nutarė, kad KPP priemonę „Investicijos į materialųjį turtą“ tikslinga papildyti nauja veikla – „Prevencinių priemonių taikymas prieš plėšrūnų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“. Pagal veiklą, kuriai numatoma skirti 1 mln. Eur, planuojama remti elektrinio piemens ir elektrinių tvorų, specialių aviganių šunų veislių įsigijimą.

Stebėsenos komitetas taip pat pritarė KPP papildymui nauja veiklos sritimi – „Pajamų stabilizavimo priemone (rizikų valdymo fondai)“. Šiai veiklai numatoma skirti 1,6 mln. Eur.

Perskirsčius lėšas tarp KPP priemonių, parama smulkiems ūkiams padidės 10 mln. Eur.

Atsižvelgęs į blogą melioracijos sistemų būklę ir lėšų iš valstybės biudžeto trūkumą, Stebėsenos komitetas pritarė, kad parama žemės ūkio vandentvarkai padidėtų beveik 1,9 mln. Eur.

Poreikis tvarkyti vietinius kelius kaime vis dar išlieka didžiulis. Nesutvarkyti keliai trukdo pritraukti investicijas, kurtis naujiems verslams, gyventi šeimoms. Tikimasi, kad Europos Komisija pritars Lietuvos siekiams paramai investicijoms į visų rūšių mažos apimtiems infrastruktūrą (t. y. savivaldybių projektams vietiniams keliams tvarkyti) papildomai skirti 10,4 mln. Eur.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!