NAUJIENOS

Visos kategorijos
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija praneša, kad miško lankytojai į gyvūnų prieglaudas ir geriems žmonėms jau pradėjo nešti neva našlaičiais likusius stirniukus.   / Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aruodas
  • Gero norintiems miško lankytojams – įspėjimas: gamtos vaikai priklauso gamtai

Gero norintiems miško lankytojams – įspėjimas: gamtos vaikai priklauso gamtai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:27 Liepos 16d. 2019

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija praneša, kad miško lankytojai į gyvūnų prieglaudas ir geriems žmonėms jau pradėjo nešti neva našlaičiais likusius stirniukus. Medžiotojai primena visiems, kad to daryti nereikėtų, nes gamtos vaikai priklauso gamtai.

Kelia gailestį

Medžiotojai pasakoja, kad vasaros metu vaikštinėjant po pievą ar pamiškę galima aptikti žolėje gulintį stirniuką. Pajutęs žmogų paprastai jis slepiasi susirietęs į kamuoliuką, snukutį prispaudęs prie žemės ir suglaudęs ausis. Tokioje pozoje mažylis atrodo bejėgis ir dažnai kelia gailestį. „Neapsigaukime. Iš tikrųjų stirniukas tik bando likti nepastebėtas, mat kvapo, viliojančio plėšrūnus, jis neturi“, – teigia Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.  

Medžiotojų teigimu, devyniais atvejais iš dešimties jaunikliai turi tėvus, tik žmonės jų nemato. Gerų norų vedami žmonės rastus gyvūnėlius glaudžia namuose, bando auginti arba veža į artimiausią gyvūnų prieglaudą, o tuo tarpu jauniklių mama ar tėtis nuošalėje stebi, kaip išgabenamas jų jauniklis. Aut. past.

Mama nepalieka

„Mama savo jauniklį lanko, maitina ir atsitraukia nuo jo guolio kiek tolėliau, kad neįgytų kvapo. Radus stirniuko guolį reikėtų kuo greičiau pasišalinti iš tos vietos ir jokiu būdu neliesti jauniklio, kad neliktų jūsų kvapo. Daugumos žinduolių, kurie gyvena atvirose vietose, o ne urvuose ar olose, jauniklių išgyvenimo būdas yra gulėti nejudant, kol pavojus praeis. Motina paprastai įvykius stebi iš tolo ir yra pasiruošusi sugrįžti, kai tik žmogus pasitrauks. Kai mažylis sutvirtės, motina jį jau vedžiosis kartu“, – dėsto medžiotojas L. Stanevičius.

Beveik visada

Medžiotojų teigimu, devyniais atvejais iš dešimties jaunikliai turi tėvus, tik žmonės jų nemato. Gerų norų vedami žmonės rastus gyvūnėlius glaudžia namuose, bando auginti arba veža į artimiausią gyvūnų prieglaudą, o tuo tarpu jauniklių mama ar tėtis nuošalėje stebi, kaip išgabenamas jų jauniklis. 

„Vedami gerų ketinimų, tačiau nesuprasdami gyvūnų elgsenos ypatumų, žmonės visai be reikalo bando padėti neva našlaičiais likusiems jaunikliams. Todėl labai prašome žmonių: palikite stirniuką ten, kur  jį radote, nes mama yra visai šalia. Nevokime jauniklių iš gamtos“, – apibendrina medžioklės žinovas.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!