VIDEO

Visos kategorijos
  • VIDEO
  • Vargonų akcijos koncerte – anšlagas (FOTO, VIDEO)

Vargonų akcijos koncerte – anšlagas (FOTO, VIDEO)

Kristina MIRVIENĖ - 09:13 Gegužės 17d. 2018

Trečiadienio vakarą Evangelikų reformatų bažnyčia buvo sausakimša. Į garsaus iš Kėdainių kilusio atlikėjo Manto Jankavičiaus akustinį koncertą atskubėjo ne tik jo gerbėjai, bet ir labdaros ir paramos akciją „Kėdainiams reikia vargonų“ palaikantys kraštiečiai. Būtent šiai iniciatyvai paremti populiarus muzikantas ir sutiko neatlygintinai dovanoti savo pasirodymą.

Sutiko nedvejodamas

M. Jankavičius vakaro metu dovanojo savo populiariausius kūrinius, o pačioje koncerto pabaigoje atliko dainą akomponuojamas Kėdainių muzikos mokyklos mokinių orkestro.

„Aš esu skolingas Kėdainiams, tad negalėjau neprisidėti prie šios akcijos. Esu skolingas už tai kad šis miestas priėmė mane, išugdė, šiame mieste aš praleidau labai svarbų savo gyvenimo etapą – paauglystę, Kėdainiai man labai svarbūs. Todėl negaliu likti abejingas dalykams, kurie yra susiję su Kėdainių kultūra, muzika. Nors aš nesu tas, kuris mėgsta rinkti pinigus, bet šį kartą negalėjau atsisakyti, nes prie šio projekto dirba tikrai labai sąžiningi ir savo miestą stipriai mylintys žmonės, o tai yra svarbiausia.

O vargonai yra labai puikus instrumentas. Tačiau aš mėgstu vargonus tik tada, kai su šiuo muzikos instrumentu yra grojama profesionaliai. Einu į bažnyčią ir dažnai girdžiu vargonus skambant prastai – nesuderintus, jie būna nerestauruoti, sulaužyti ir pan. Šiaip, pastebiu, kad Lietuvoje situacija su vargonais gana sudėtinga. Tačiau girdint profesionalią vargonų muziką – Bachas, Bethovenas – tai yra jėga, dreba visos sienos, man net šiurpas eina. Vargonai yra tikrai didingas instrumentas. Labai tikiuosi, jog Kėdainiuose jau visai netrukus bus galima išgirsti būtent tokią vargonų muziką“, – viliasi M. Jankavičius.

Prisikalbinti nesunku

Akcijos „Kėdainiams reikia vargonų“ partneriai bei koncertų organizatoriai Kėdainių krašto muziejus bei Kėdainių muzikos mokykla džiaugiasi, kad visi kviesti atlikėjai nė nedvejodami sutinka savo laiką ir jėgas skirti labdaringai veiklai, ne išimtis ir garsusis M. Jankavičius.

„Mantą prisikalbinti dovanoti savo koncertą vargonų akcijai buvo visiškai nesudėtinga. Jis yra mūsų miesto, mokyklos ir šios vargonų idėjos draugas. Kadangi buriame ir kitus kėdainiečius muzikantus prisidėti prie šios akcijos, pakalbėjome su Mantu ir jis mielai sutiko. Visi atlikėjai savo pasirodymus dovanoja miestui, nė vienam iš jų nebuvo ir nebus sumokėtas honoraras.  

Kiekviename paramos akcijos koncerte figūruoja vienokias ar kitokias sąsajas su Kėdainiais turintys atlikėjai. Štai birželio mėnesį vėl laukia taip pat iš Kėdainių kilusios muzikantės ir jos draugų koncertas. Dar negaliu įvardinti, kas ji tokia.

Manto Jankavičiaus koncerto metu buvo surinkta rekordinė akcijos „Kėdainiams reikia vargonų“ suma – 1 577 Eur, tai yra daugiau nei per visus praėjusius koncertus kartu paėmus. Aut. past.

Na, o liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais darysime pertrauką, tad koncertų, skirtų vargonų akcijai, nebus. Vėl startuosime spalio pirmą sekmadienį, per Tarptautinę muzikos dieną su akordeonistų koncertu. Beje, akordeonai turi daug bendro su vargonais, tai taip pat registrus turintis muzikos instrumentas, tad šis koncertas bus tam tikra aliuzija į būsimus vargonus. Todėl labai nuoširdžiai visus kviečiame prisidėti prie akcijos „Kėdainiams reikia vargonų“ ir pajusti nepakartojamą jos koncertų aurą“, – kviečia Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.

Kėdainiečiai palaiko

Akcijos „Kėdainiams reikia vargonų“ koncertai neretai sulaukia aktyvaus kraštiečių palaikymo, tačiau bene garsiausio mūsų krašto atlikėjo Manto Jankavičiaus muzikos vakaras tapo anšlagu. Pilnutėlė Evangelikų reformatų bažnyčia vos talpino visus norinčius prisidėti prie akcijos.

„Labai džiaugiuosi sumanymu Kėdainiuose turėti dar vienus vargonus. Kol kas nepraleidau nė vieno šios akcijos koncerto, visada perku patį brangiausią bilietą ir labai laukiu naujųjų vargonų. O šį kartą koncertas tikrai įspūdingas, Mantas yra mano mėgstamas atlikėjas, tad tikrai labai džiugu ir prie akcijos prisidėti, ir gero koncerto pasiklausyti“, – sako vienas koncerto lankytojų kraštietis Albertas Šilkaitis, ŽŪB Vermena vadovas.

„Kėdainiams būtinai reikia vargonų, labai džiaugiuosi, kad didžioji dalis mano kolektyvo taip pat palaiko šią idėją. O prie šios akcijos prisidėti yra be galo malonu, nes koncertai išties yra ypatingi, nekasdieniai. Pats ilsėdamasis, gerai leisdamas laiką dar gali ir prisidėti prie labai gražaus ir prasmingo tikslo įgyvendinimo“, – neabejoja Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

„Prisipažinsiu, kad akcijos koncerte lankomės pirmą kartą, tačiau moterų klubas „Lions“ šiai iniciatyvai yra paaukojęs kelis šimtais eurų, tad jaučiamės, kad trupučiuką esame prisidėję prie šio kilnaus tikslo įgyvendinimo. O Manto koncerto praleisti jokiu būdu negalėjome, nes jis mūsų labai mylimas atlikėjas. Mantą pažinojau dar kaip vaiką, teko bendrauti, tad labai smagu, kad jis vėl čia, Kėdainiuose“, – sako Kėdainių moterų klubo „Lions“ narės Sigita Skarupskienė ir Jūratė Tylienė.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!