NAUJIENOS

Visos kategorijos
Netrukus Kėdainiuose bus asfaltuojama Lauko gatvė, kurioje gyvena ir Tarybos narys Juozas Gaidamavičius bei buvusi ministrė Virginija Baltraitienė.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Už gatvės asfaltavimo kyšo asmeninių interesų ausys?

Kristina KASPARAVIČĖ - 09:00 Spalio 10d. 2018

Savivaldybė nebesiskaito su rajono Tarybos sprendimais?

Kol vieni kėdainiečiai rašo krūvą prašymų savivaldybei ir gatvių asfaltavimo darbų laukia kone pusę amžiaus ir vis tiek jų nesulaukia, kitiems gi pakanka tik paskambinti į savivaldybę ir... prašymas išasfaltuoti gatvę nedelsiant patenkinamas. Žinoma, su mero palaiminimu. Apeinant rajono Tarybą. Nederinant tokio sprendimo nei su seniūnu, nei su seniūnaičiais, nors tokiais atvejais tai yra privaloma. Kodėl? Galbūt todėl, kad už tokio sprendimo galimai kyšo asmeninių interesų ausys. Galbūt todėl, kad toje gatvėje gyvena svarbūs asmenys, kurie ir priiminėja šiuos sprendimus. Pavyzdžiui, rajono Tarybos narys Juozas Gaidamavičius.

O priešais jį, kaimynystėje, kitoje gatvės pusėje, į politiką užsimojusi sugrįžti buvusi ministrė Virginija Baltraitienė.

Liko pinigų

Kad staiga nuspręsta dar šiemet išasfaltuoti Lauko gatvę, paaiškėjo paskutiniame rajono Tarybos posėdyje, kai buvo pateiktas tvirtinti šių metų Kelių priežiūros ir plėtros programos objektų sąrašas.

Pasirodo, į jį įtraukti ir Lauko gatvės asfaltavimo darbai, kuriems atriekiama daugiau kaip 30 tūkst. eurų.

Šį sprendimą pristačiusi savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė sakė, kad pinigų dar vienos gatvės asfaltavimui atsirado po to, kai buvo išasfaltuotos kitos gatvės. Pasak jos, įvykus viešųjų pirkimų konkursams, už kai kurių gatvių asfaltavimą buvo sumokėta mažiau nei planuota, todėl ir liko pinigų.

Meras S. Grinkevičius tikino, kad Lauko gatvę asfaltuoti pasirinkta todėl, kad ji turi visą techninę dokumentaciją, o nuo kitų projektų sutaupyta maždaug tiek pinigų, kiek ir reikia šios gatvės išasfaltavimui.

Užteko telefono skambučio

Pradėjus kalbėti apie tai, kodėl vis tik buvo pasirinkta būtent Lauko gatvė, paaiškėjo, ir tai, kad prašymas savivaldybei buvo pateiktas net ne raštu, o telefono skambučiu.

„Komiteto posėdžio metu sakėt, kad į Jus kreipėsi Lauko gatvės gyventojai, bet paklausus, ar jūs turite raštu prašymą, sakėt, kad ne, tai buvo telefoninis skambutis. Nuo kada naudojat tokią praktiką, kad užtenka tik telefoninio skambučio ir į prašymus atsižvelgiama?“ – su tokiu klausimu į A. Naujalienę posėdžio metu kreipėsi rajono Tarybos narė Adelė Štelmokienė.

Tarybos narys Juozas Gaidamavičius, nors ir gyvena Lauko gatvėje, tačiau nei nuo šio klausimo svarstymo, nei nuo sprendimo priėmimo nenusišalino. Gali būti, kad taip elgdamasis politikas sumaišė viešus ir privačius interesus. Aut. past.

A. Naujalienė paaiškino: „Visi savivaldybės administracijos darbuotojai į gyventojų prašymus, kokiu būdu jie pateikia, atsižvelgia. Nesvarbu, ar tai yra raštiškas, ar elektroninis, ar telefoninis, ar asmeniškai kreipimasis.“

Tarybos nariams pradėjus stebėtis, kad savivaldybei jau nebereikia raštiškų prašymų ir užtenka vien tik telefono skambučių, meras S. Grinkevičius  pradėjo aiškinti kitaip: „Aš kaip meras galiu užgarantuot tokį dalyką, kad man specialistai pasakė ne apie skambutį, man pasakė taip, kad yra visa techninė dokumentacija ir tinkamiausia gatvė šitiems sutaupytiems pinigams panaudot yra Lauko gatvė. Tas argumentas mane ir įtikino ir aš palaikiau šitą sprendimą.

Jeigu jūs galvojat, kad kažkas tai, kažkokie dalykai čia yra, tai atsiprašau, tai tada nepykit, bet aš jau pradėsiu pykt.“

Be to, S. Grinkevičius dar ir užgarantavo: „Manęs neveikia nei skambučiai, nei pasakymai, nei kažkokie priekaištai, nei kažkas kito.“

Kad staiga nuspręsta dar šiemet išasfaltuoti Lauko gatvę, paaiškėjo paskutiniame rajono Tarybos posėdyje. A. Barzdžiaus nuotr. Pažeidė Tarybos sprendimą?

Paaiškėjus, kad Lauko gatvę pasirinkta asfaltuoti neplanuotai, Tarybos narė Nijolė Naujokienė priminė, kad perskirstant lėšas turi būti laikomasi Tarybos sprendimų, kuriuose numatyta, kad gatvių tvarkymo reikalus pirmiausia turi apsvarstyti seniūnijos ir jų sudarytos komisijos.

Tačiau apie numatomus Lauko gatvės asfaltavimo darbus nebuvo informuotas nei miesto seniūnas Valentinas Tamulis, nei iš seniūnaičių sudaryta komisija, kurios žodis turėtų būti svarus dėl pinigų skirstymo gatvių remontui.

Ar tokiu būdu nebuvo pažeistas rajono Tarybos sprendimas, nei A. Naujalienė, nei meras S. Grinkevičius tiesiai neatsakė.

Nuo šio klausimo S. Grinkevičius išsisuko pakartodamas jau įvardintus gatvės pasirinkimo motyvus ir dar pridurdamas: „Čia jau seniūnija nelabai ką gali šitoj vietoj ir įtakot su seniūnaičiais.“

Pasak mero, jei pinigai nebūtų skirti šiai gatvei, jie būtų grįžę atgal į Kelių direkciją.

„Tai čia toks gavosi pasirinkimas truputį per prievartą. Tai dėl to tikrai, dėl to ir seniūnas turbūt nepyksta ir mato, kad ten reikėjo sutvarkyti tą gatvę ir viskas ten tvarkoj“, – teisinosi meras.

Užteks paskambinti?

Toks jo atsakymas netenkino ir Tarybos nario R. Rimošaičio.

Šis tiesiai šviesiai dar kartą paklausė to paties, ko jau buvo klausę kolegos: „Kokiu principu vadovaujantis skiriamos lėšos? Mes patys tą principą patvirtinom – taisykles, tai va dabar tam papildomam naudojatės tuo ar ne? Ar tik skambučiais? Ir šitas klausimas man iškilo vien dėl to, kad jūs per komiteto posėdį pasakėt, kad paskambino.

Tai ar mūsų nutarimai dingsta nuo tada, kad paskambino, ar vadovaujantis mūsų patvirtinta tvarka? Koks principas?“

Į šį klausimą taip pat nebuvo atsakyta, todėl Tarybos narys Darius Petrauskas metė repliką: „Man yra smagu išgirsti trejus su puse metų atidirbus Taryboje, kad nuo šiandien galėsime kreiptis į administraciją telefoniniais skambučiais ir prašyti atlikti darbus.“

Sumaišė viešus ir privačius interesus?

Nepaisant kilusių politikų diskusijų, galiausiai buvo pritarta šios gatvės asfaltavimui.

Už tokį sprendimą balsavo 18 rajono Tarybos narių. Prieš balsavo Darius Petrauskas, o susilaikė Adelė Štelmokienė.

Tarybos narys Juozas Gaidamavičius, nors ir gyvena Lauko gatvėje, tačiau nei nuo šio klausimo svarstymo, nei nuo sprendimo priėmimo nenusišalino.

Gali būti, kad taip elgdamasis politikas sumaišė viešus ir privačius interesus.

26 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!