NAUJIENOS

Visos kategorijos
Mero Valentino Tamulio inauguracijos ceremonija trečiadienį bus surengta miesto rotušėje.

Trečiadienį – naujojo mero inauguracija

rinkosaikste.lt - 15:00 Balandžio 14d. 2019

Trečiadienį, balandžio 17-ąją, rajonui vadovauti pradės naujasis meras Valentinas Tamulis. Mero regalijos jam bus įteiktos miesto rotušėje rengiamoje kuklioje, bet iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje. Magdeburgo teises turinčiam miestui tinkanti rajono šeimininko inauguravimo tradicija atgaivinta 2015 metais, tiesiogiai pradėjus rinkti merą.

Inauguracija – rotušėje

„Tai bus kukli, bet iškilminga ceremonija, kurios pagrindinis akcentas – iškilmingas regalijų įteikimas. Per ceremoniją ir bus uždėtos mero regalijos jau rytinio posėdžio metu prisiekusiam naujam tiesiogiai žmonių išrinktam Kėdainių rajono savivaldybės merui Valentinui Tamuliui.

Į ceremoniją pakviesti naujosios kadencijos rajono tarybos nariai, iškilūs rajono žmonės, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai. Žinoma, šiose iškilmėse dalyvaus ir mero šeima“, – „Rinkos aikštei“ sakė būsimoji mero patarėja Jorūnė Liutkienė, į šias pareigas grįžtanti po 8 metų pertraukos.

Šaus tris salves

Suplanuota, kad inauguracijos ceremonija truks ne ilgiau kaip 45 minutes.

Po jos rotušės aikštėje bus šaunamos trys salvės: už Lietuvą, už Kėdainių žmones ir už ateitį. Istorinius laikus menančios pabūklo salvės – tai svarbus renginio akcentas, užtvirtinantis mero kadencijos prioritetus. Naujojo mero prioritetai – mūsų krašto žmonės, be kurių nebus ateities ir klestėjimo.

V. Tamulis įsitikinęs, kad tik žmonės, puoselėdami ir mylėdami savo kraštą, augina ir visą gimtąją šalį – Lietuvą.

Nors salvių šūviai būna trumpi, tačiau įspūdingi. Verta išgirsti ir būti istorinio įvykio dalyviais.

Susitikti su meru kviečiami visi gyventojai

„Miestiečiai, kurie nori pasveikinti naująjį merą, po ceremonijos rotušėje jį gali pasitikti Didžiosios Rinkos aikštėje maždaug apie 14 val. 30 min.

Vėliau, 18 valandą, šv. Jurgio bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.

Ši bažnyčia pasirinkta todėl, kad tai yra dabartinio mero Valentino Tamulio parapijos bažnyčia. Kviečiami visi tikintieji, kurie po šv. Mišių taip pat galės merą pasveikinti asmeniškai“, – sako J. Liutkienė.

Po inauguracijos ceremonijos miesto rotušėje, apie 14 val. 30 min., meras eis į Didžiosios Rinkos aikštę pasisveikinti su rajono gyventojais, tad visi norintys kviečiami susitikti ir paspausti jam ranką. J. Liutkienė

Tęsiamos tradicijos

Inauguracijos ceremonijai miesto rotušė pasirinkta tęsiant ilgametes tradicijas – rotušė po truputį jaukinosi iškilmingus renginius visą nepriklausomybės laikotarpį. Kol čia buvo meno galerija, vyko iškilmingi parodų atidarymai. Buvo priimamos užsienio delegacijos per miesto šventę.

Vėliau rotušėje buvo suteikiami Krašto garbės piliečių vardai, teikiamos Kultūros premijos. Formuojasi tam tikros tvirtos nusistovėjusios tradicijos, kurias kiekvienas miesto vadovas koreguoja ir įneša savų idėjų bei patirčių.

„Dabartinis meras nesirenka didelių iškilmių, pompastikos išpūstų dalykų, tačiau paisys protokolinių reikalavimų ir suformuotų tradicijų.

Viena iš jų – renginiai pradedami skambučiu. Jam pasirinktas Kėdainių krašto muziejaus fonduose saugomas dar 1863 m. sukilimo laikus menantis varpas.

Šį elementą į oficialius renginius įnešė mūsų krašto Kultūros premijos laureatė, ilgametė kultūros darbuotoja Laima Vikiraitė. Inauguracijos ceremonijos organizatoriai tęs šią tradiciją.

Bus ir muzikinis akcentas, tačiau tai – ne koncertas“, – sakė viena iš pagrindinių mero inauguracijos organizatorių J. Liutkienė.

Visų nesutalpins, bet vis tiek susitiks

Pasak J. Liutkienės, šiek tiek koreguosis tradiciškai kviečiamų svečių sąrašas, tačiau tai nereiškia, kad kažkas yra mažiau svarbus. Jokiu būdu.

Meras su visais susitiks vėliau atskiruose renginiuose, minėjimuose, miesto šventėje, kituose svarbiuose rajonui įvykiuose.

„Deja, rotušė nebetalpina sparčiai augančios nusipelniusių piliečių bendruomenės, tačiau buvo nuspręsta šios reprezentacinės miesto vietos neatsisakyti, todėl vardan mūsų jaunimo kai kas keisis. Tačiau kviečiant svečius preciziškai žiūrėta, kad būtų atstovaujama visoms profesinėms bendruomenėms. Tikimės, kad rajono gyventojai tai supras. Be to, kaip ir minėjau, po šios ceremonijos į Didžiosios Rinkos aikštę kviečiami visi iki vieno norintys ir pageidaujantys tądien pasimatyti su naujuoju meru ir paspausti jam ranką.

Ši šventinė diena ir yra skirta šventei bei sveikinimams, o nuo balandžio 18 dienos prasidės darbinė mero veikla, todėl labai prašysime kreiptis tik darbiniais klausimais“, – sako J. Liutkienė.

Meras V. Tamulis iš karto po rinkimų gavo LR Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko, Lietuvos seniūnų asociacijos, LR žemės ūkio ministro asmeninius sveikinimus bei rajono įstaigų vadovų sveikinimus. 

26 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!