NAUJIENOS

Visos kategorijos
Vaikų darželių darbo laikas Kėdainių mieste ir rajone skiriasi. Kai kurie jų leidžia atvesti vaikus itin anksti ir pasiimti vėlai vakare.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Tai koks gi tas darželių darbo laikas?

Eglė KUKTIENĖ - 10:57 Gruodžio 06d. 2017

Paskutiniame rajono Tarybos posėdyje buvo priimtas nutarimas dėl Kėdainių rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų darbo laiko suderinimo. Ir tai tebūtų paprastas eilinis klausimas, jei ne švietimo įstaigų darbo laikas, kuris gali sukelti klausimų vaikų tėveliams.

Sprendime nurodoma, kad kai kurių švietimo įstaigų – mokyklų, darželių – darbo laikas baigiasi anksčiau nei daugumos žmonių. Iš karto nerimas kyla vaikų, kurie lanko darželius, tėveliams – ką reikėtų daryti, jeigu tėvai dirba iki 17 val., o darželis, kaip nurodoma rašte, iki 16.15 val., arba 15 val. penktadieniais?

Laimė, čia tik sprendimo priedo netikslumas. Pasirodo, kad iš tiesų Tarybos posėdyje buvo sprendžiama dėl biudžetinių įstaigų vadovų darbo laiko, o ne pačios įstaigos darbo laiko.

„Buvo suderintas vadovo darbo laikas, o ne įstaigos darbo laikas. Kai tai buvo derinama su mumis, tai būtent kalba ir ėjo apie tai, kad vadovo darbo laikas turėtų būti suderintas su savivaldybės darbo laiku. O darželio darbo laikas nesikeičia“, – patikino lopšelio-darželio „Aviliukas“ direktorė Roma Mackevičienė.

Darbo laikai

„Aviliuko“ darbo laikas nesikeičia – vaikus tėveliai atvesti gali nuo 7 valandos ryto iki 17.30 val. Taip pat veikia prailginta grupė, kur vaikučius galima pasiimti iki 18 val.

Nors Tarybai pateiktame sprendimo priede buvo nurodoma, kad sprendžiama dėl įstaigos darbo laiko, paaiškėjo, kad kalbama tik apie administraciiją. Aut. past.

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ darbo laikas kiek kitoks – čia atžalas atvesti galima nuo 7 val. ryto ir pasiimti iki 17.30 vakare.

Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ tėveliams vaikučius atvesti į ankstyvą grupę leidžia nuo 6.45 ryte, o pasiimti vaikus galima iki 17.30 vakare. Tiesa, tėveliai, norintys vaikus pasiimti vėliau, tą padaryti gali, tačiau ši paslauga kainuoja – taikomas 30 centų mokestis.

Į Kėdainių lopšelį-darželį „Puriena“ tėveliai vaikus atvesti gali nuo 7 ryto iki 17 valandos, tačiau veikia viena prailginta grupė, iš kurios vaikučius pasiimti galima iki 18 val.

Lopšelis-darželis „Vaikystė“ vaikučius priima taip pat nuo 7 ryto, o vėliausiai juos apsiimti reikia iki 17.30 vakare.

Daug laiko vakare tėveliams duoda lopšelis-darželis „Varpelis“ – čia veikia dvi ankstyvos grupės, kur vaikučius atvesti galima nuo 7 ryto, ir viena grupė, kurioje vaikus pasiimti galima iki 19 val. vakaro.

Tuo tarpu lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ veikia viena prailginta grupė, iš kurios vaikučius tėveliai pasiimti gali iki pusės 8 vakaro. Atvesti vaikus į darželį galima nuo 7 ryto.

Lopšelis-darželis „Žilvitis“ vaikučius priima nuo pusės 7 ryte, o pasiimti namo vėliausiai juos galima 18 val.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!