NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pagaliau savivaldybei teismo keliu pavyko atgauti vertingus senamiesčio pastatus tiek Smilgos, tiek Didžiojoje gatvėje, kurie dėl buvusių valdininkų aplaidumo ar neveiklumo buvo atitekę valstybei.  / Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Savivaldybė prarastus pastatus atgavo per teismą

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:53 Birželio 01d. 2020

Absurdiška situacija, kai dėl buvusios valdžios aplaidumo Kėdainių rajono savivaldybė prarado pačiame senamiestyje esančius du didžiulius vertingus pastatus ir dėl valdininkų neveiklumo jie buvo tiesiog „padovanoti“ valstybės Turto bankui, pagaliau išspręsta. Naujieji rajono vadovai sugebėjo per teismą įrodyti savivaldybei priklausančios įmonės teises į nuosavybę ir atgauti prarastą kėdainiečių turtą. Pastatai, kuriuose įsikūrusi savivaldybės įmonė „Kėdainių butai“, teismo sprendimu pagaliau jai grąžinti.

Turtas buvo apskaitytas, bet savivaldybei nepriklausė

Pasirodo, Smilgos ir Didžiojoje gatvėje esantys vertingi pastatai, kurie yra dar ir valstybės saugomos nekilnojamosios vertybės, ilgą laiką niekam nepriklausė. 

Nors šis turtas buvo apskaitytas, bet jo nuosavybės nebuvo įteisinę nei „Kėdainių butai“, nei pati savivaldybė.

Ši problema atsirado todėl, kad buvę „Kėdainių butų“ valdybos nariai ir buvę akcininkai, pralaimėję pirmos instancijos teisme, nesikreipė į aukštesnės instancijos teismą. Nedėjo jokių pastangų, kad turtas būtų išsaugotas.  G. Muznikas

Tai paaiškėjus, valstybė ilgai nesiterliojo – besibaigiant ankstesniosios valdžios kadencijai, 2019 metų pavasarį, ji bešeimininkius pastatus perėmė savo žinion ir perdavė juos Turto bankui. Vertingus statinius ketinta parduoti ar išnuomoti.

Nuo politinės arenos besitraukianti ankstesnioji valdžia nepasivargino atkurti savivaldybės teisės į minėtus pastatus ir, besiteisiant su valstybe, teismui neįrodė, kad tai – Kėdainių rajono savivaldybės įmonės „Kėdainių butai“ nuosavybė. 

Gintautas Muznikas: „Prarasti tai, kas priklauso visiems mūsų krašto žmonėms, būtų buvę išties nedovanotina.“ Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Net nesugebėjo apskųsti teismo sprendimo

Tačiau labiausiai neįtikėtina tai, kad savivaldybei pralaimėjus bylą teisme, ankstesnieji rajono vadovai nesiėmė jokių veiksmų, kad šią problemą išspręstų. 

Net nesugebėta apskųsti pirmosios instancijos teismo sprendimo.

Naujieji rajono vadovai, gavę tiesiog neįtikėtiną „dovanėlę“, su tokiu pirmtakų aplaidumu nesusitaikė. 

Nedelsiant buvo pradėtos nuosavybės teisių įrodymo procedūros. O kol vyko šie procesai, su Turto banku sugebėta susitarti, kad kol bus priimtas galutinis sprendimas, „Kėdainių butai“ nebus iškrapštomi iš patalpų senamiestyje.

Rado kompromisą

Šios problemos sprendimo ėmėsi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas, tiesiai šviesiai šią precedento neturinčią situaciją įvardijęs kaip pirmtakų aplaidumą.

Jam pavyko susitarti su Turto banko vadovais dėl galimybės atnaujinti teisinį procesą, nors visi terminai jau buvo praleisti, kai buvo galima per 14 dienų apskųsti „Kėdainių butams“ nepalankų pirmosios instancijos teismo sprendimą. 

„Ši problema atsirado todėl, kad buvę „Kėdainių butų“ valdybos nariai ir buvę akcininkai, pralaimėję pirmos instancijos teisme, nesikreipė į aukštesnės instancijos teismą. Nedėjo jokių pastangų, kad turtas būtų išsaugotas.

Kadangi ankstesnioji rajono valdžia to nepadarė, o mes tai sužinojome tik po kelių mėnesių, kai jau buvo praėję visi teismo nutarties apskundimo terminai, pirmiausia turėjome įrodinėti, kad yra naujų aplinkybių, dėl kurių galima būtų atstatyti teismo nutarties apskundimo terminą. O tai buvo ženkliai sunkiau ir sudėtingiau, bet vis tiek mes tai darėme siekdami išsaugoti „Kėdainių butų“, o tiksliau – visų kėdainiečių turtą. 

Nors pastatai iki šiol niekam nepriklausė ir „Kėdainių butų“ administracija juose dirbo kaip ir ne visai legaliai, tačiau mokesčius tiek už pačius pastatus, tiek ir už žemę, ant kurios jie stovi, „Kėdainių butai“ mokėjo. Aut. past.

Ši situacija atrodė tikrai beviltiška, tačiau prarasti tai, kas priklauso visiems mūsų krašto žmonėms, būtų buvę išties nedovanotina“, – „Rinkos aikštei“ sakė G. Muznikas. 

Mokesčius mokėjo

Visa ši keista situacija turi ir dar vieną absurdišką bruožą. Nors pastatai iki šiol niekam nepriklausė ir „Kėdainių butų“ administracija juose dirbo kaip ir ne visai legaliai, tačiau mokesčius tiek už pačius pastatus, tiek ir už žemę, ant kurios jie stovi, „Kėdainių butai“ mokėjo.

Galiausiai ši situacija išspręsta – teismui įrodyta, kad pastatai priklauso Kėdainių rajono savivaldybės įmonei „Kėdainių butai“. Tiesa, valstybė turi teisę šį teismo sprendimą per 30 dienų apskųsti aukštesnės instancijos teismui, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės vadovų žiniomis, to nebus daroma, tad jau galima džiaugtis atstatytomis nuosavybės teisėmis į vertingus senamiesčio pastatus.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!