NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Saviizoliacijai savivaldybės patalpos kėdainiečiams nereikalingos

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 08:22 Lapkričio 20d. 2020

Koronavirusas ir karantinai po truputį tampa įprastu gyvenimu. Pavasarį, kuomet karantinas ir saviizoliacija buvo naujas dalykas mūsų gyvenimuose, neturėję, kur izoliuotis kėdainiečiai galėjo rinktis savivaldybės siūlomas paslaugas – apgyvendinimą ir maitinimą.

Dabar savivaldybė taip pat siūlo tokias pat galimybes. Tačiau stebima, jog rudeninio karantino metu rajono gyventojai mažiau domisi ir naudojasi savivaldybės siūlomomis paslaugomis.

Jorūnė Liutkienė: „Šiuo metu asmenys, neturintys, kur izoliuotis, pateikę prašymą administracijai, apgyvendinami numatytose patalpose.“Rudenį pasinaudojo vos vienas asmuo

Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjos Jorūnės Liutkienės skaičiavimu, nuo karantino pradžios iki dabar savivaldybės siūlomose patalpose gyveno 47 asmenys, iš jų tik vienas asmuo lapkričio mėnesį. Izoliuotis norinčių, bet neturinčių kur, apgyvendinimo klausimus koordinuoja Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuras.

„Savivaldybė paruošė patalpas asmenims, neturintiems vietos saviizoliacijai. Šiuo metu asmenys, neturintys, kur izoliuotis, pateikę prašymą administracijai, apgyvendinami numatytose patalpose, – kalbėjo J. Liutkienė. – Minėtos patalpos įrengtos Kėdainių specialiojoje mokykloje. Pritrūkus vietų, pasinaudosime rajone veikiančių viešbučių paslaugomis.“

Anot mero patarėjos, apgyvendinimo sąlygos nesikeitė, tačiau maitinimą vykdo kita konkursą laimėjusi maitinimo įmonė. Paklausta, kiek savivaldybei kainavo izoliuotis jos siūlomose patalpose panorusių žmonių išlaikymas, J. Liutkienė sakė:

„Lėšos skiriamos pagal faktines išlaidas. „Apgyvendinimui išleista 12 tūkst. 331 euras, o maitinimui – 4 tūkst. 471 euras.“

Jei gyvenate su sergančiu COVID-19

Mero patarėja taip pat pabrėžė, kad žmonės privalo izoliuotis per visą ekstremaliosios situacijos laikotarpį. Ir dar kartą priminė, jog izoliavimo metu kartu negali gyventi kiti asmenys. Jeigu šeimos nariai arba kiti asmenys primygtinai nori likti su besiizoliuojančiu asmeniu, tokiu atveju taisyklės įsigalioja ir jiems.

„Sergantis asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute / name arba gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu.

Jei sergate ir esate izoliuotas, DRAUDŽIAMA:

  • eiti į bendras patalpas (koridorių, virtuvę ir kt.),
  • maistą ir kitas būtinas priemones prie Jūsų izoliavimo patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys,
  • ligonis turi valgyti savo kambaryje,
  • jei yra galimybė, rekomenduojama naudotis atskiru sanitariniu mazgu.

Rekomenduojama apriboti ligonį slaugančių asmenų skaičių. Geriausia, kad ligoniu rūpintųsi geros sveikatos ir neturintys lėtinių ligų asmenys“, – pažymėjo pašnekovė.

Jeigu kartu vis tik gyvena kiti asmenys, reikėtų laikytis tokių nurodymų:

„Bendraudami dėvėkite medicinines kaukes, uždengiančias burną ir nosį, išlaikykite saugų (ne mažiau 2 metrų) atstumą ir kaip įmanoma labiau trumpinkite kontakto laiką;

-būdami bendrose erdvėse tiek ligonis, tiek kartu gyvenantys asmenys turi dėvėti medicinines kaukes, uždengiančias burną ir nosį. Kaukės negalima liesti naudojimo metu. Jei kaukė sušlapo ar tapo suteršta sekretais, ji turi būti nedelsiant pakeista nauja. Kaukę nuimti, neliečiant priekinio paviršiaus. Išmesti kaukę reikia iškart po naudojimo ir atlikti rankų higieną;

-naudokite atskirą patalynę, valgymo įrankius ir kt.;

-valykite ir dezinfekuokite dažnai liečiamus vonios kambario ir tualeto paviršius kiekvieną kartą jais pasinaudojus.

Pasibaigus izoliavimui, svarbu pirmiau nurodytais būdais pasirūpinti izoliavimo namų ar kitos gyvenamosios vietos dezinfekcija, prieš juose apsigyvenant kitiems asmenims. Izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje reikia vengti kilimų, minkštų baldų ir kitų daiktų minkštu porėtu paviršiumi, kuriuos sunku dezinfekuoti.“

Izoliacijos TERMINAS

Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiems asmenims taikomas terminas – 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jei tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti neatliekamas.

Jeigu ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautas neigiamas rezultatas izoliacijos laikas sutrumpėja. Jis trumpinamas, NVSC gavus informaciją iš ESPBI IS apie gautą nurodytu laikotarpiu atlikto tyrimo neigiamą rezultatą.  

Kaip elgtis praėjus 14 dienų laikotarpiui?

Jei per 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio arba grįžimo iš užsienio valstybės dienos neatsiranda simptomų, žmogus nebelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir galima grįžti į įprastą gyvenimo režimą.

Daugiau informacijos apie izoliaciją ir kitas taisykles galite rasti savivaldybės puslapyje www.kedainiai.lt arba Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje www.sam.lt.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!