NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / BNS ir Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Saviizoliacijai kėdainiečiai renkasi ir savivaldybės paslaugas

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 14:52 Rugpjūčio 06d. 2020

Sergamumo COVID-19 rodikliams tiek pasaulyje, tiek Europoje vėl kylant aukštyn, grįžta ir prieš tai galioję ribojimai bei reikalavimai. Vienas iš tokių – saviizoliacija, grįžus iš šalių, paveiktų koronaviruso infekcijos. Tokiomis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Kaip buvo prieš tai, taip ir dabar žmonės gali izoliuotis savarankiškai arba, jei tokios galimybės neturi, kreiptis pagalbos į savivaldybę. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės, kėdainiečiai savivaldybės saviizoliacijai skirtomis patalpomis naudojasi nuo karantino pradžios.

Izoliacija ir tyrimai

„Pirmieji asmenys saviizoliacijai atvyko 2020 m. kovo 20 d. Visi asmenys savivaldybės patalpose apgyvendinami pagal galiojančius sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus „Dėl sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose izoliavimo patalpose“, – sakė biuro vadovė. 

Ji atkreipia dėmesį, kad užsienio šalių piliečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16, privaloma 14 dienų izoliacija, o atvykusiems iš trečiųjų šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, – privaloma ir izoliacija, ir tyrimas dėl koronaviruso infekcijos. 

Pasak Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės, patalpų saviizoliacijai savivaldybė šiuo metu turi pakankamai. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.„Šios priemonės taikomos ir tais atvejais, kai asmenys keliavo per paveiktas šalis tranzitu (automobiliais, viešuoju transportu ir kt.), išskyrus keliavimą oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos, – aiškino D. Avižiuvienė. – Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). 

Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.“

Mokėti reikia ne visiems

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė biuro vadovė, asmenims, gyvenantiems savivaldybės patalpose, už patalpas, maitinimą, transportavimą į tyrimo vietą, būtinąsias dezinfekcijos ir kitas priemones mokėti nereikia.

„Tačiau jeigu izoliuoti asmenys išreiškia norą būti izoliuotiems geresnėse patalpose, nei savivaldybės administracijos numatytos izoliavimo patalpos, jie turi patys susimokėti už viešbučio, kaimo turizmo sodybos ar kitų patalpų visas paslaugas, – paaiškino D. Avižiuvienė. – Izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas, transportavimo į tyrimo dėl koronaviruso infekcijos paėmimo vietą ir tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą darbo reikalais arba su specialiais leidimais, privalo užtikrinti ir apmokėti darbdavys, kviečiantysis asmuo, arba pats užsienietis.“

Tačiau jeigu izoliuoti asmenys išreiškia norą būti izoliuotiems geresnėse patalpose, nei savivaldybės administracijos numatytos izoliavimo patalpos, jie turi patys susimokėti už viešbučio, kaimo turizmo sodybos ar kitų patalpų visas paslaugas. Danguolė Avižiuvienė

Pašnekovė užtikrino, kad šiuo metu savivaldybė, norintiems izoliuotis patalpų tikrai turi pakankamai. 

„Savivaldybės patalpų šiandien tikrai pakanka, grįžę asmenys gali izoliuotis ir kitose patalpose, atitinkančiose visus privalomus reikalavimus“, – teigė biuro vadovė. 

Pasak jos, šiuo metu taip pat yra asmenų, kurie privalo izoliuotis.

„Šiuo metu yra du asmenys saviizoliacijoje, dar du turi grįžti šią savaitę. Šalys, iš kurių grįžo asmenys, – Švedija, Rusija“, – sakė D. Avižiuvienė.

Jos teigimu, savivaldybės patalpose nuo karantino pradžios visą 14 d. karantino laikotarpį gyveno 40 asmenų. 

Šiuo metu privaloma saviizoliacija yra grįžus iš Liuksemburgo, Rumunijos, Ispanijos, Bulgarijos, Belgijos, Švedijos, Portugalijos, Maltos, Čekijos, Kroatijos, Šveicarijos, Austrijos ir Prancūzijos. Artimiausiu metu šį sąrašą gali papildyti ir Lenkija bei Nyderlandai.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!