NAUJIENOS

Visos kategorijos
Ateinantį savaitgalį, rugsėjo 13-15 dienomis, Kėdainių mieste gaus specialiųjų tarnybų sirenos, girdėsis sprogimai, patruliuos ir specialias užduotis vykdys ginkluoti šauliai.  / Asociatyvi „Rinkos aikštės“ nuotr.

Savaitgalį Kėdainiuose – dar neregėto masto pratybos

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:59 Rugsėjo 11d. 2019

Ateinantį savaitgalį, rugsėjo 13-15 dienomis, Kėdainių mieste gaus specialiųjų tarnybų sirenos, girdėsis sprogimai, patruliuos ir specialias užduotis vykdys ginkluoti šauliai. Tokio masto pratybų kėdainiečiai dar nematė, tad prašoma neisšigąsti, nepulti į paniką, reaguoti ramiai. 

Kėdainių rajono savivaldybėje šaulių sąjungos, savivaldybės bei visų Kėdainių specialiųjų tarnybų atstovai aptarė pratybų scenarijų ir detales./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Tris dienas

Kėdainių mieste planuojamos bendros Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos, Kėdainių policijos komisariato ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos atstovų pratybos, skirtos didinti Lietuvos šaulių sąjungos ir valstybinių institucijų sąveikumą. Pratybos „Kėdainių tauras 2019“ vyks net tris dienas.

Ragina neišsigąsti

„Norėtume informuoti kėdainiečius, kad mieste ir rajone vyks pratybos. Prašome gyventojų neišsigąsti ir reaguoti ramiai. Visi veiksmai suderinti su visomis atsakingomis tarnybomis. Todėl žmonės neturėtų nustebti, kad kažkas kažką užgrobė, kažkas užsidegė, sprogo ir panašiai. Bus imituojamos tam tikros situacijos ir treniruojamasi veikti didelės nelaimės atveju. Pratybos juk ir organizuojamos tam, kad tarnybos būtų pasiruošusios bet kokiai nelaimei, bet kokiems gyvenimo atvejams“,  – pabrėžė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis. 

 Tikrins veiksmus

„Džiaugiamės, kad Kėdainių rajono savivaldybė ir visos specialiosios tarnybos sutiko bendradarbiauti rengiant ir dalyvaujant šiose pratybose. Šiose pratybose mes patikrinsime dalį savivaldybės ekstremalių situacijų plano įgyvendinimo ir bendrų tarnybų veiksmų pajėgumus. Pratybų metu mes treniruosimės, kad įvykus realiai nelaimei mes sugebėtume susitelkti, bendrai dirbti ir likviduoti arba užkirsti kelią įvairioms nelaimėms“, – komentavo  Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius. 

Atskleidžiama ne viskas

Tiesa, atsakingi asmenys nenori, kad kraštiečiai iš anksto žinotų, kur, kokiose gatvėse ar kvartaluose vyks pratybos, mat nenorima sulaukti didelio smalsuolių ar žiūrovų būrio.

„Yra pasirinktos kelios gatvės, keli pastatai, kuriuose ir vyks visas veiksmas. Kėdainiečiai matys netikėto gaisro kilimo elementus, susišaudymus mokomaisiais šoviniais, dūmų uždangas. Bus padidintas greitosios medicinos pagalbos transporto judėjimas, policijos, ugniagesių reagavimas. Tai gali įvesti tam tikrą sumaištį, tad norime, kad žmonės žinotų, jog situaciją kontroliuoja tarnybos“, – paaiškino V. Žymančius. 

Ypatingas dėmesys

„Norėčiau pabrėžti, kad ypatingas dėmesys pratybų metu bus skirtas tarpinstituciniam bendradarbiavimui ypatingomis sąlygomis. Mes pasirinkome vieną iš pavojingų miesto objektų, pasirinkome vieną pavojingiausių scenarijų. Bus vykdomas viename objekte diversinis aktas, kuris iššauks ekstremalų įvykį. Tas ekstremalus įvykis iššauks visų gelbėjimo pajėgų bei savivaldybės ekstremalių situacijų struktūrų reagavimą. Pratybose dalyvaus labai daug pajėgų, ne tik iš Kėdainių rajono, bet iš visos Kauno apskrities“, – pažymėjo Stasys Okunevičius, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!