LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Nors sausio 13-ąją daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai vėliavos kelti juridiškai ir neprivalo, sutikite – tą daryti būtų moraliai teisinga.   / BNS nuotr.

Kada kelti vėliavą?

Eglė KUKTIENĖ - 10:02 Sausio 12d. 2018

Nepaisant to, kad Sausio 13-oji yra atmintina ir labai svarbi diena, iškelti vėliavą šią dieną privaloma ne visiems. Privačių ir daugiabučių namų gyventojai vėliavomis gali ir nesipuošti. Vis dėl to šiemet, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, vėliavos iškėlimas net ir tada, kai įstatymas to daryti mūsų neverčia, būtų gražus tautos vienybės simbolis.

„Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas. Visi piliečiai privalo gerbti vėliavas. Jos turi atitikti įstatymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios. Vėliavos gali būti keliamos prie pastatų, virš ar ant pastatų.

Lietuvos valstybės vėliavą privaloma iškelti prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją (Lietuvos valstybės atkūrimo dieną), Kovo 11-ąją (Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną), Liepos 6-ąją (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo). 

Pareiga iškelti vėliavą šiomis dienomis galioja visiems LR piliečiams, nuosavų namų gyventojams, daugiabučių namų pirmininkams ir kt.

Tuo tarpu kitomis atmintinomis dienomis Lietuvos valstybės vėliava iškeliama turi būti prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, o privačių, daugiabučių namų gyventojai gali iškelti, bet gali vėliavos ir nekelti“, – komentavo rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistas Ričardas Boreiša.

„Nustatytomis  dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm  pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos vyr. specialistai Kėdainių mieste ir rajone vykdė patikrinimus 2017 metų vasario 16-ąją ir kovo 11 dieną. Patikrinimų metu buvo nustatyti 38 vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimai, už kuriuos fiziniams bei juridiniams asmenims dėl mažareikšmio administracinio nusižengimo buvo pareikštos žodinės pastabos.

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

Taip pat vėliavos neiškėlusiam asmeniui gali būti pareikšta žodinė pastaba. Protokolus turi teisę surašyti policijos pareigūnai, įgalioti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistai, seniūnijų seniūnai“, – komentavo R. Boreiša. 

Kada Privačių ir daugiabučių namų gyventojai gali kelti valstybinę vėliavą?

Sausio 1-ąją (Lietuvos vėliavos dieną).

Sausio 13-ąją (Laisvės gynėjų dieną).

Vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną.

Kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną.

Gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną.

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu).

Birželio  15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu).

Liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną.

Rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną.

Rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną.

Rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu).

Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną.

Lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną.

Lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

7 augalai, labai reikalingi žmogaus organizmui

Geri patarimai
11:30 Lapkričio 28d. 2018
img

Skani kava namuose – misija įmanoma!

Geri patarimai
08:26 Lapkričio 27d. 2018
img

Keletas gudrybių, kad vairuoti per lietų būtų paprasta

Geri patarimai
12:52 Lapkričio 19d. 2018
img

Pataria, kaip prižiūrėti plastikinius langus

Geri patarimai
08:08 Lapkričio 09d. 2018
img

Ką daryti pametus numerio ženklus?

Geri patarimai
09:00 Lapkričio 02d. 2018
img

Kaip civilizuotai atsikratyti senų padangų?

Geri patarimai
10:37 Spalio 24d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!