NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių „Ryto“ progimnazija viešėjo Bulgarijoje, kur vyko pirmasis Erasmus+ sveiko gyvenimo būdo ugdymo ir mokymo projekto dalyvių, šešių valstybių delegacijų susitikimas.  / „Ryto“ progimnazijos nuotr.

„Rytiečiai“ sukūrė oficialų europinio projekto logotipą

Justina ŠVEIKYTĖ - 12:30 Gruodžio 06d. 2018

Vos prieš kelias dienas su naujų idėjų kupinu bagažu iš Lukovito miesto (Bulgarija) parriedėjo Kėdainių „Ryto“ progimnazijos delegacija. „Rytiečiai“ dalyvavo pirmajame  Erasmus+ projekto „Healthy education and learning“ („H.E.A.L.“, liet. – „Sveiko gyvenimo būdo ugdymas ir mokymas“) susitikime su kitomis penkiomis Senojo žemyno delegacijomis.

„Ryto“ progimnazijos šeštokės Kamilė Draudvilaitė ir Meida Skorupskaitė sukūrė oficialų logotipą dviejų metų trukmės Erasmus+ projektui „Healthy education and learning“. „Ryto“ progimnazijos nuotr.Oficialaus logotipo autoriai

„Tai – Europos Komisijos lėšomis finansuojamas projektas, kurį 2018–2020 metais įgyvendina „Ryto“ progimnazija. Patirčių ir įspūdžių – labai daug. Žodžiais sunkiai nusakoma, – tvirtina švietimo įstaigos neformaliojo ugdymo organizatorė bei šio tarptautinio Erasmus+ projekto grupės narė Sigita Vievesienė. – Mes, dvi mokyklos pedagogės ir trys įstaigos moksleiviai, susitikome su partneriais iš Graikijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos ir, žinoma, Bulgarijos. Labai didžiuojamės tuo, kad mūsų progimnazijos šeštokių Kamilės Draudvilaitės ir Meidos Skorupskaitės sukurtas logotipas išrinktas oficialiu projekto „H.E.A.L.“ logotipu. Šis projektas mūsų progimnazijos auklėtiniams – neįkainojamas. Jie tobulina anglų kalbos žinias, dar ir dar kartą įsitikina, kiek kelių ir galimybių atveria užsienio kalbų mokėjimas. Dirbdami komandoje, jie mokosi išgirsti ir priimti kitokią nuomonę, išdrįsta išsakyti savo idėjas ir argumentuotai jas pateikti, geba atlikti užduotis komandose su bendraamžiais bulgarais, turkais, graikais, italais ir lenkais.“

Turkų ir graikų patiekalai pakvips Kėdainiuose

Susitikimo Lukovito miesto pradinėje mokykloje metu visų šalių mokiniai pristatė savo atstovaujamą valstybę, miestą ir mokyklą.

Kiekviena šalis įdomi ir unikali savo papročiais, kultūra, tradicijomis, gamta, istorija, o galimybė pažinti tai plečia akiratį ir supratimą, kad esame to paties pasaulio dalis. S. Vievesienė

„Susipažinę aptarėme emocinės sveikatos svarbą, aplinkos veiksnių įtaką žmogui. Supratome, kad tos pačios problemos ir sprendimų paieškos aktualios visose šalyse. Labai svarbu, kad į šias diskusijas ir aktyvią veiklą įsitraukė ir mokiniai, ir mokytojai. Edukacinėje programoje „Duonos magija“ maišėme, kepėme ir ragavome visų šešių šalių gaminius. Receptus turime, bandysime pasigaminti ir namie“, – šyptelėjo „Ryto“ progimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė S. Vievesienė.

Skirtingos valstybės – panašios problemos

Pasidalinti ir gerosiomis, ir liūdnesnėmis patirtimis progą turėjo ir Bulgarijoje susibūrę visų šešių projekte „H.E.A.L“ dalyvaujančių valstybių pedagogai.

„Seminaro „Mažumos tautų integracija į visuomenę ir ankstyvojo mokyklos palikimo prevencija“ tema pasirinkta dėl Bulgarijos mokyklose vyraujančių problemų, tačiau visi projekte dalyvaujantys pedagogai analizavo ir kitų šalių mokinių poreikius. Kiekviena šalis įdomi ir unikali savo papročiais, kultūra, tradicijomis, gamta, istorija, o galimybė pažinti tai plečia akiratį ir supratimą, kad esame to paties pasaulio dalis, – neabejoja S. Vievesienė. – Apie tradicinius šokius ir muziką sužinojome nacionalinėje meno mokykloje Plevene, istorijos pamokos laukė panoramoje „1877 metų Pleveno epopėja“ ir Nacionaliniame politechnikos muziejuje. Kokia nuostabi Bulgarijos gamta, įsitikinome aplankę ilgiausią Europoje Prohodna urvą netoli Lukovito miesto.“

Vienas iš septynių

Šio Erasmus+ projekto „H. E. A. L.“ partnerių susitikimas Bulgarijoje – pirmasis, bet toli gražu ne paskutinis, mat jų iš viso numatomi net septyni. Pirmasis ir paskutinis – pas projekto koordinatorius Bulgarijoje. Kitas – jau kovo mėnesį Karpenissi miesto pradinėje mokykloje (Graikija), o gegužės mėnesį projekto dalyviai rinksis Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!