NAUJIENOS

Visos kategorijos
Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus.   / Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Renkami gražiausi Kėdainių įmonių, įstaigų lietuviški pavadinimai

Renkami gražiausi Kėdainių įmonių, įstaigų lietuviški pavadinimai

Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 11:37 Vasario 13d. 2020

Dešimt gražiausių pavadinimų − Juodasis deimantas, Noriu žaisti, Sklandus sprendimas, Smaragdinė spinta, Sumanus vedlys, Su ragiukais, Vienišas grizlis, Virtuali laisvė, Žalia sėja, Žvejo kiemas – Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso komisija (pirmininkė vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Rūta Švedienė) atrinko iš 80-ies registruotų 2019 metais akcinių bendrovių, mažųjų bendrijų, individualių įmonių ir teikia savivaldybės svetainėje, kad gyventojai balsuotų ir išrinktų vieną gražiausią. Komisija iš šių dešimt atrinks tris gražiausius.

Taigi diplomais ir dovanomis už mėnesio, kovo 6 dieną, bus apdovanoti trijų gražiausių lietuviškų pavadinimų įmonių savininkai ar vadovai. O vienas pagerbtas išrinktas visuomenės, t. y. kėdainiečių, savivaldybės svetainėje. Kas žino, galbūt sutaps komisijos ir kėdainiečių, balsavusių internete, nuomonės, o gal ne.

Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Aut. past.

2019 m. suorganizuotame Kėdainių įmonių, įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų rinkimų konkurse laimėtojai buvo „Darni riba“ (Darius Daškevičius, Mažvydas Gaučas), „Sagatė“ (Inga Zinkovskienė), „Stiklių namas“ (Jūratė Gružauskienė). Šie pavadinimai komisijos vienbalsiai buvo pripažinti kaip gražiausi. Parduotuvėlės „Gurkė“ (Justina Kočetova) pavadinimą gražiausiu išrinko kėdainiečiai balsuodami savivaldybės svetainėje.

Gražiausi dešimt lietuviškų įmonės ar įstaigų pavadinimų komisijos buvo atrinkti atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: pavadinimas nepažeidžia bendrinės kalbos normų; pavadinimas negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.); pavadinimas neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.); pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla; įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Išrinkti gražiausi pavadinimai bus paskelbti kovo 6 dieną 15 val. savivaldybės organizuotame renginyje. Į jį bus pakviesti visų dešimties atrinktų įmonių bei įstaigų atstovai. Nugalėtojams bus įteikti diplomai ir dovanos.

Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios tęsiasi nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios. Aut. past.

Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru ir Valstybine kalbos inspekcija.

Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios tęsiasi nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios.

Valstybinė kalbos inspekcija nuo 2009 metų kasmet rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Į apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. Pernai tarp atrinktų įmonių buvo ir Kėdainių  „Darni riba“.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Žolinė su ,,Broma Jazz“

Aktualijos
21:45 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Kai namuose karaliauja muzika ir egzotinė fauna

Aktualijos
11:18 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Ieškotas vaikas rastas Respublikos gatvėje

Aktualijos
Papildytas
09:16 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Pareigūnai 20 eurų kyšiu nesusiviliojo

Aktualijos
11:07 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Meškeres surėmė Bublių tvenkinyje

Aktualijos
10:18 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Kviečia švęsti Žolinę

Aktualijos
10:00 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Kėdainiuose vagys įsibrovė į degalinę

Aktualijos
09:54 Rugpjūčio 14d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!