NAUJIENOS

Visos kategorijos
Gyventojai privalo savo kiemuose šunis pririšti taip, kad jie negalėtų pabėgti iš žemės valdos ribos.  / BNS nuotr.

Privačių namų šunys privalo būti pririšti

Dovydas PASLAUSKAS - 10:00 Rugpjūčio 10d. 2018

Viešose vietose sutikus laisvai bėgiojantį palaidą šunį gyventojai pasijunta nejaukiai ar net nesaugiai. Kėdainietės mamos pergyvena dėl vaikų saugumo, gyventojai baiminasi laisvai gatvėmis lakstančių šunų, kurie galimai yra privačius namus turinčių piliečių neprižiūrimi augintiniai.  Kėdainių rajono savivaldybės specialistų pasiteiravome, ar privačių namų šeimininkų šunys privalo būti pririšti ir kas gresia už netinkamą gyvūnų priežiūrą.

Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistės Žydrės Krivičienės teigimu, gyventojai privalo savo kiemuose šunis pririšti taip, kad jie negalėtų pabėgti iš žemės valdos ribos.

„Voljeras, narvas, patalpos ar kita laikymo įranga turi būti įrengta taip, kad šunys negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti. Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas palaidas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos nepabėgs. Matomoje vietoje privalo būti pakabintas įspėjamasis ženklas su užrašu, kad kieme yra palaidas šuo. Ženklas ar lentelė su įspėjimu turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens“, – informavo Ž. Krivičienė.

Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas palaidas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos nepabėgs. Matomoje vietoje privalo būti pakabintas įspėjamasis ženklas su užrašu, kad kieme yra palaidas šuo. Ž. Krivičienė

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalimi, gyvūnų (šiuo atveju – šunų) laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. AD-1-1192 patvirtintos Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėse nustatytos gyvūnų laikytojų pareigos, draudžiamieji veiksmai, gyvūnų augintinių laikymo ir priežiūros reikalavimai Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje. Taisyklės skelbiamos Teisės aktų registre www.e-tar.lt ir savivaldybės interneto svetainėje www.kedainiai.lt.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 346 straipsnyje numatyta atsakomybė už LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, taip pat ir  Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklių pažeidimus. Pagal nusižengimo pobūdį ir pavojingumą už šių teisės aktų pažeidimą asmenims gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 550 eurų. 

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!