NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pelėdnagiuose semiami bulvių laukai, tačiau gyventojai jokios pagalbos nesulaukia.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Pelėdnagiai skęsta, o savivaldybė atkerta – problemą turi spręsti patys gyventojai

Pelėdnagiai skęsta, o savivaldybė atkerta – problemą turi spręsti patys gyventojai

rinkosaikste.lt - 10:41 Rugpjūčio 11d. 2017

Užaugę medžiai savo šaknimis Pelėdnagių apylinkėse suardė sovietmečių įrengtą ir ilgą laiką sėkmingai funkcionavusią drenažo sistemą. Dėl to skęsta laukai, kuriuose auginami runkeliai, vanduo semia gyvenamųjų namų rūsius. Gyventojai kreipėsi pagalbos į savivaldybę, tačiau šios atstovai tik rankomis skėsčioja ir sako, kad problemą turi spręsti patys gyventojai.

Skęsta laukai

„Kiekvienais metais susiduriame su ta pačia problema – po smarkesnio lietaus ar liūčių skęsta laukai. Vanduo užsemia net gyvenamųjų namų rūsius, žmonės patiria nemažai nuostolių.

Kreipėmės pagalbos į savivaldybę, tačiau, kaip ir buvo galima tikėtis, jos atstovai pareiškė, kad savivaldybė neturi pakankamai lėšų melioracijos sistemai sutvarkyti. Manau, kad vamzdynas buvo suardytas, kai šalia vienas po kito buvo statomi namai. Mums, vyresnės kartos atstovams, buvo įskiepytas priesakas – jeigu kasant pažeidi vamzdį, jį privalu sutvarkyti.

Nežinau, kas turėtų visa tai sutvarkyti. Po didesnių liūčių skęsta laukai, kuriuose auginame runkelius. Nei su technika įvažiuosi, nei pėsčias įeisi – batus palikti galima“, – „Rinkos aikštei“ sakė Pelėdnagių seniūnijoje ūkininkaujanti Genė Gembeckienė.

Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo, spręsti šią problemą ir turėtų patys gyventojai, ypač žemės, kurioje auga savo šaknimis vamzdžius užkišę medžiai, savininkas. Aut. past.

Pažeista drenažo sistema

Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Žvikas patvirtino sulaukęs ūkininkės G. Gembeckienės pranešimo apie užtvindytus žemės plotus.Po liūčių kenčia javų laukai./ A. Barzdžiaus nuotr.

Pasak valdininko, į Pelėdnagius buvo nusiųsti savivaldybės specialistai, kurie vietoje įvertino susidariusią situaciją.

„Esmė ta, jog toje vietoje, kur susiformavo bala, prie sausinimo sistemos atšakų auga kaštonų eilė. Medžiai auga vienas prie kito, tad natūralu, jog šaknys pažeidė drenažo sistemą ir ji nebefunkcionuoja kaip turėtų“, – sakė A. Žvikas.

Žmonių bėdos – tik jų pačių reikalas?

Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo, spręsti šią problemą ir turėtų patys gyventojai, ypač žemės, kurioje auga savo šaknimis vamzdžius užkišę medžiai, savininkas. Juos iškirtus būtų galima tvarkyti lauko nusausinimo sistemą, sugadintus jos komponentus pakeičiant naujais.

Tačiau tai ne vienintelė problema, ir iškirtus medžius, dar neaišku, ar laukus pavyktų efektyviai nusausinti.

„Kitoje pusėje esantis šį lauką nusausinti galintis, link tvenkinio besidriekiančios drenažo sistemos rinktuvas kerta gyvenamųjų namų teritorijas. Neabejoju, kad statant namus jis buvo visiškai sugadintas. Mūsų turimuose dokumentuose šis rinktuvas yra pavaizduotas, bet tikimybė, kad stovint namui prie namo jis galėtų bent funkcionuoti, yra lygi nuliui“, – sakė A. Žvikas.

Pasak savivaldybės atstovo, ketinama kalbėti su gyventojais ir ieškoti susidariusius situacijos sprendimo būdų.

„Vienintelė išeitis, kaip būtų galima nusausinti apsemiamą teritoriją – iškirsti medžių eilę. Tačiau čia jau reikalingas bendras visų gyventojų sutarimas, nes, kaip žinia, pradėjus kirsti medžius, neretai sulaukiama nemažo pasipriešinimo“, – sakė A. Žvikas.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainiuose lankėsi Ministras Pirmininkas (su FOTOGALERIJA)

Aktualijos
Papildytas
VIDEO
12:12 Birželio 22d. 2018
img

Verslo stovykla tiems, kurie jau žino, ko nori

Aktualijos
1
12:27 Birželio 22d. 2018
img

Kur švęsti Jonines?

Aktualijos
11:15 Birželio 22d. 2018
img

Žemės nuomos tarifai – lieka tokie patys

Aktualijos
09:57 Birželio 22d. 2018
img

Kelininkai šienauja pakeles ir naikina barščius

Aktualijos
09:12 Birželio 22d. 2018
img

Stebi sodininkų šiukšlinimo įpročius

Aktualijos
09:09 Birželio 22d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!