NAUJIENOS

Visos kategorijos
Iš įstaigų kol kas atnaujintas tik lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Vaikystė“ ir „Žilvitis“, bet strateginiame savivaldybės plane yra numatytas ir likusių darželių atnaujinimas.   / Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Pagaliau sujudėjo ir lopšelių-darželių atnaujinimas

„Rinkos aikštės“ ir Kėdainių r. savivaldybės inf. - 11:26 Vasario 13d. 2020

Kėdainių rajono savivaldybės mokyklos viena po kitos keleri metai vis atnaujinamos, o darželiai kantriai laukė savo eilės. Vienintelis tik sutvarkytas – seniausias miesto lopšelis-darželis „Pasaka“. Dar 1979 metais statytas darželis – Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“ visai neseniai pradėjo džiaugtis kapitaliniu remontu dviejose grupėse, nauja įranga bei  baldais ir vaikučiai jau laksto po šviesias, gražias patalpas. Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ dvi grupės irgi jau atnaujintos, tuoj sulauks naujų baldų.

 Abiejuose darželiuose perplanuotos grupių erdvės, siekiant suteikti daugiau erdvės vaikų judėjimui, atnaujintos inžinerinės sistemos, įrengtas grindinis šildymas, pakeisti sanitariniai ir elektros prietaisai, atnaujinta patalpų apdaila, pakeisti langai ir durys, įrengti keltuvai neįgaliesiems bei sumontuoti nauji baldai.

Projektas „Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ infrastruktūros modernizavimas“ finansuotas iš ES ir savivaldybės biudžetų. Bendra projekto vertė – 230 599,24 Eur, ES lėšos – 213 304,29 Eur, savivaldybės lėšos – 17 294,95 Eur.

Kėdainių rajone iš viso yra 1 476 ikimokyklinukai ir 412 priešmokyklinukų. Aut. past.

Lopšelio-darželio „Vaikystė“ pastatą sudaro du dviejų aukštų korpusai, funkciškai sujungti koridoriumi (galerija). Tvarkytos dviejų lopšelio grupių patalpos pirmame aukšte. Modernizuotų patalpų plotas – daugiau nei 200 kv. metrų. Grupių patalpos projektuotos atsižvelgiant į pateiktą patalpų poreikį pagal funkciją.

Svarbu pažymėti tai, kad dabar darželio patalpos suprojektuotos taip, kad jas naudojant ir prižiūrint būtų  išvengta nelaimingų atsitikimų (paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan.) rizikos. Grindų dangai naudojamos neslidžios medžiagos siekiant išvengti kritimo paslydus. Drėgno režimo patalpose įrengta papildoma hidroizoliacija. Įrengti sanitariniai mazgai su naujais sanitariniais bei šildymo prietaisais.

Atliekant kapitalinio remonto projektą, įrengti remontuojamų patalpų elektros apšvietimo ir galios tinklai. I aukšto remontuojamose patalpose atnaujintos elektroninių ryšių sistemos bei apsauginė signalizacija visose patalpose, kuriose įmanomas įsilaužimo pavojus, taip pat įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema visose gaisrui pavojingose patalpose. Taigi dabar ir vaikučiai, ir darbuotojai, prižiūrintys juos, jausis gerokai jaukiau ir saugiau.

Iš įstaigų kol kas atnaujintas tik lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Vaikystė“ ir „Žilvitis“, bet strateginiame savivaldybės plane yra numatytas ir likusių darželių atnaujinimas. Aut. past.

Suremontuotų grupių patalpose ugdomi vaikai nuo 2 iki 3 metų, kiekvienoje grupėje po 15 vaikų.

Kaip informavo Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos yra vykdomos 7-iuose lopšeliuose-darželiuose mieste ir Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“. Kaimo vietovėse yra keturi skyriai, kuriuose šios programos taip pat įgyvendinamos. Tai Krakių „Bitutės“, Akademijos „Kaštono“, Labūnavos „Ąžuoliuko“, Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuose. Kėdainių rajone iš viso yra 1 476 ikimokyklinukai ir 412 priešmokyklinukų. „Priešmokyklinis ugdymas yra privalomas, tad lanko visi 100 proc., o ikimokyklinis ugdymas kol kas nėra privalomas, bet, tikimės, kad apie 80 proc. vaikų lanko lopšelius-darželius“, − sakė  J. Lukoševičius.

Iš įstaigų kol kas atnaujintas tik lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Vaikystė“ ir „Žilvitis“, bet strateginiame savivaldybės plane yra numatytas ir likusių darželių atnaujinimas. 2021 metais bus rengiama kitų darželių techninė dokumentacija.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!