NAUJIENOS

Visos kategorijos
Nuo pirmadienio, šių metų vasario 17 dienos, Kėdainių miesto teritorijoje nebeliks didžiųjų atliekų konteinerių.   / Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Nežinojote? Žaliąsias ir statybines atliekas turite tvarkyti patys

Kėdainių r. savivaldybės inf. - 17:39 Vasario 13d. 2020

Nuo pirmadienio, šių metų vasario 17 dienos, Kėdainių miesto teritorijoje nebeliks didžiųjų atliekų konteinerių. Žaliąsias atliekas iš gyventojų neribotai ir nemokamai priims Zabieliškio sąvartynas, o statybines atliekas nemokamai bus galima pristatyti patiems į surinkimo aikštelę mieste.

Nuims „laivus“

Kėdainių rajono savivaldybės administracija priėmė sprendimą atsisakyti didžiųjų atliekų konteinerių, taip siekdama sumažinti mokamai tvarkomų atliekų kiekį visiems rajono gyventojams. Šis sprendimas yra vienas iš žingsnių, kuriuo stengiamasi patobulinti atliekų išvežimą rajone. Nuo 2020 metų vasario 17 dienos didžiųjų atliekų konteinerių nebeliks prie Josvainių g. 43, P. Lukšio g. 2, Chemikų g. 13 ir Šėtos g. 91 namų.

Kiekvienas Kėdainių rajono gyventojas gali pristatyti iki 500 kg per metus didelių (stambių) gabaritų atliekų. Aut. past.

Kažkada gyventojų patogumui pastačius ir palikus šiuos konteinerius mieste per ilgą laiką įsivyravo ydinga praktika, kuri neatitinka nei Vyriausybės nutarimų, nei rinkliavos skaičiavimo metodikos, nei ekologinio visuomenės požiūrio.

Žaliąsias ir statybos atliekas turi tvarkyti patys

Gyventojai buityje susidarančias statybines ir žaliąsias atliekas privalo šalinti patys, nes visas šias atliekas iš jų sąvartynas priima nemokamai. Žaliųjų atliekų kiekis neribojamas, o statybinių atliekų kiekis per metus turi neviršyti 500 kg arba 300 kg – priklausomai nuo atliekų rūšies.

Jeigu gyventojai būtent šias atliekas ir toliau mes į didžiuosius atliekų konteinerius, žmonių taip vadinamus „laivus“, tuomet jas turės išvežti paslaugos tiekėjas ir už tai turės sumokėti visi Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai.

Be to, per vasarą vaizdo stebėjimo kameros intensyviai fiksavo įvairiose miesto vietose atliekų surinkimo konteinerius skirtingose miesto vietose ir „laivų“ vietas taip pat. Viešosios tvarkos  skyrius nustatė ir užfiksavo net 90 atliekų tvarkymo pažeidimų. Dar 17 pažeidimų buvo užfiksuota ne kamerų pagalba. Jei tokie gyventojų įpročiai tęsis, tai ir toliau didins atliekų kiekį, už kurį turės mokėti visi rajono gyventojai.

Primename gyventojams, kad atliekas reikia tvarkyti atsakingai, taip lengvinat mokestinę naštą, pirmiausia, patiems sau bei saugant gamtą ir aplinką.

Žaliosios atliekos neribotais kiekiais priimamos Zabieliškio sąvartyno teritorijoje esančioje žaliųjų atliekų laikymo aikštelėje (Zabieliškio k., Kėdainių r. sav., tel. 8 682 55 785. Darbo laikas: pirmadieniais−sekmadieniais nuo 8 val. iki 20 val.)

Žaliąsias atliekas iš gyventojų neribotai ir nemokamai priims Zabieliškio sąvartynas, o statybines atliekas nemokamai bus galima pristatyti patiems į surinkimo aikštelę mieste. Aut. past.

Didelių (stambių) gabaritų atliekos ir buityje susidarančios statybinės atliekos priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai. Darbo laikas: antradieniais−penktadieniais nuo 10 val. iki 19 val., šeštadieniais nuo 9 val. iki 16 val. Pirmadienis ir sekmadienis−nedarbo diena.) 

Kiekvienas Kėdainių rajono gyventojas gali pristatyti iki 500 kg per metus didelių (stambių) gabaritų atliekų. Tai seni baldai, čiužiniai, įvairūs mediniai daiktai ir kitos medinės atliekos, o buityje susidarančių statybinių atliekų (betono, plytų,  izoliacinių medžiagų, mišrių statybinių, griovimo atliekų ir pan.) gyventojas gali pristatyti iki 300 kg per metus.

Žaliosios atliekos

Zabieliškio sąvartynas/Žaliųjų atliekų laikymo aikštelė

Zabieliškio k., Kėdainių r. sav., 8 682 55 785

Darbo laikas: I–VII nuo 8 iki 20 val.

Kiekis neribotas.

https://www.kaunoratc.lt/paslaugos/gyventojams/

Stambiosios ir statybinės atliekos

J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai. Darbo laikas: II–V nuo 10 iki 19 val., VI nuo 9 iki 16 val.

Nemokamai 500 kg per metus didelių (stambių) gabaritų atliekų (seni baldai, čiužiniai, įvairūs mediniai daiktai ir kitos medinės atliekos).

Nemokamai 300 kg per metus buityje susidarančių statybinių atliekų (betonas, plytos izoliacinės medžiagos, mišrios statybinės, griovimo atliekos ir pan.)

Aikštelės operatorius atliekas atvežusius asmenis užregistruoja, nurodydamas vardą, pavardę, atvežtų atliekų rūšį, kiekį.

https://www.kaunoratc.lt/paslaugos/gyventojams/

15 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!