NAUJIENOS

Visos kategorijos
 Naujoji Dotnuvos slaugos namų vadovė Irena Staliorienė tikina, kad ji darbui pasiruošusi – kontaktas su senjorais jai visuomet buvęs labai svarbus.   / Asmeninio archyvo nuotr.

Naujoji Dotnuvos slaugos namų direktorė – Irena Staliorienė

Eglė KUKTIENĖ - 11:00 Sausio 16d. 2020

Vos prieš kiek daugiau nei dvi savaites į pensiją išlydėję ilgametį direktorių, Dotnuvos slaugos namai jau turi naują vadovą – trečiadienį popiet paaiškėjo, kad įstaigai nuo šiol vadovaus Irena Staliorienė. 

9 dalyviai

Prieš pat naujuosius metus Dotnuvos slaugos namai atsisveikino su 13 metų įstaigai vadovavusiu Vytautu Gogaičiu. Su meile išlydėdami vadovą tada darbuotojai su nerimastingu jauduliu laukė permainų – kas gi bus naujasis vadovas? Kokių pokyčių jis atneš?

Dotnuvos slaugos namams vadovauti panoro net devyni kandidatai, tiesa, atėjus konkurso dienai, trys iš dalyvių komisijos nariams taip ir nepasirodė. Konkurse dalyvavo ne tik kraštiečiai, bet ir kandidatai iš Vilniaus ir Kauno miestų.

Komisijai pirmininkavęs savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius neslėpė – komisijai apsispręsti padėjo galutinis kandidatų pasirodymas trečiadienį. Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad kandidatuojama būtent į direktoriaus poziciją, kas reikalauja ne tik supratimo socialinėje srityje, bet ir itin stiprių vadybinių įgūdžių, finansų, teisės išmanymo.

„Kiekvienam dalyviui apklausinėti buvo skirtas pusvalandis. Visiems dalyviams komisija uždavė po 15 klausimų, kurie buvo įvairaus pobūdžio. Dauguma jų buvo susiję su įvairiomis situacijomis, su kuriomis gali susidurti tokios įstaigos vadovas – daugiau praktinio pobūdžio.

Buvo pretendentų su gausia patirtimi, buvo žmonių be patirties. Ir vis dėlto konkursas buvo vadovo pareigoms, kur reikalingos stiprios vadybinės kompetencijos.

Komisiją sudarė teisės, finansų specialistai, nebuvo nė vieno žmogaus, dirbančio tiesiogiai socialinės paramos srityje“, – pasakojo J. Lukoševičius.

Noriu, kad ten gyvenantys senjorai ir suaugę žmonės su negalia gyventų oriai, pagarbiai, kad jie jaustųsi visavertiška bendruomenės dalimi, kad jie jaustųsi reikalingi, naudingi. I. Staliorienė

Darbui pasirengusi

Darbas su senjorais – ypatingų gebėjimų reikalaujanti veikla. Nors vadovauti įstaigai panoro daug žmonių, vis dėlto tenka pripažinti, kad darbas su senjorais ar negalią turinčiais žmonėmis reikalauja tiek darbinės kompetencijos, tiek atitinkamų charakterio savybių ir vidinio susivokimo. I. Staliorienė įsitikinusi – tokiam darbui ji yra pasiruošusi, juolab kad kontaktą su senjorais ji palaikydavo nuolatos.

„Manau, kad aš esu tam pasirengusi. Dirbant labdaros ir paramos fonde „Viltis–Vikonda“ dauguma žmonių, su kuriais tekdavo dirbti, buvo senyvo amžiaus žmonės. Kaip rajono Tarybos narė, esu aplankiusi visą Kėdainių rajoną, kaimus, kur gyvena daugybė senelių, bendraudavau, kalbėdavau su jais, išklausydavau. Nuolatos lankydavausi ir slaugos namuose, mačiau, kokia ten situacija, kokie žmonės, kokie jų norai. Kontaktas su senjorais man nėra svetimas, klausiau jų, girdėjau jų istorijas, nuoskaudas, pasakojimus, viltis, lūkesčius.

Noriu, kad ten gyvenantys senjorai ir suaugę žmonės su negalia gyventų oriai, pagarbiai, kad jie jaustųsi visavertiška bendruomenės dalimi, kad jie jaustųsi reikalingi, naudingi“, – kalbėjo naujoji Slaugos namų direktorė.

Pokyčiai – su laiku

Na, o radikalių pokyčių tikėtis tikrai anksti, be to, klausimas, ar jie reikalingi. Dotnuvos slaugos namai minimi geru žodžiu, kaip ir buvęs vadovas V. Gogaitis bei jo darbai ir iniciatyvos. Pradėtus darbus tęsti žada ir I. Staliorienė, o ar kažkokių pokyčių reikės – parodys laikas.

„Tikrai nuo pirmos dienos jokių perversmų nedarysiu ir nemanau, kad jų reikia. Mano prioritetas yra pirmiausia pačiai integruotis į kolektyvą, susipažinti su jau vykdoma veikla, tęsti pradėtus darbus. Susipažinus su kolektyvu, gyventojais, įsiliejus į kolektyvą, įsiklausius į jų norus, poreikius, pastebėjimus – tik tada bus galima daryti kažkokius sprendimus, pokyčius, jeigu matysiu, kad jie reikalingi.

Labai gerbiu komandinį darbą, manau, kad tik kokybiškas komandinis darbas lems slaugos namų darbuotojų teikiamas kokybiškas paslaugas. Tik taip ir kolektyvas bus laimingas, ir gyventojų lūkesčiai išpildyti“, – viliasi pašnekovė.

43 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!